Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » El legyek keseredve, vagy ne...

El legyek keseredve, vagy ne adjam fel?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz hogy 1 hónapja számolom a kaloriákat, és heti 4x edzek, most 3 napig nem edzettem mert be volt csípődve a derekam, de már ma kezdem is például a hetet az edzésemmel, aztán ráálltam a mérlegre kíváncsiságból és 3 hét alatt kb 4-5 deka ment le tehát még 1 kilo sem. Ez normális? Vagy én csinálok valamit rosszul? Lejebb kellene vinnem a kalóriámat? (1800as kcal-ba vagyok eddig)

105,6kg voltam most meg 105,1kg egyébként.



ápr. 15. 08:53
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Ja ami le maradt fehérje bevitel, igazából ezt a yazio alkalmazást használom ott írja mindig miből mennyi lett.
ápr. 16. 14:15
 32/49 anonim ***** válasza:
58%

"fogyás esetében, különösen ha valaki IR-es, pont hogy ezt a kettőt kellene csökkenteni". :D Mindenkinek ezzel a kettővel kell játszania, aki fogyni akar, nyilván nem a fehérjét kell csökkenteni. Hagyd már abba, és értsd meg, hogy mindenkinek egyénileg kell kialakítani (optimális esetben megfelelő szakemberek - nem azért mondom ezt, mert véletlenül én is az vagyok - segítségével, de különösen betegség esetén megfelelő szakorvossal konzultálva) a neki megfelelő étrendet és életmódot. Még véletlenül sem a gyakoriról szedett tanácsokból kellene kiindulni, pláne, ha ilyen félrevezetők mint az általad leírtak (sokszor látni itt azért jó tanácsokat is, de a legjobb tanács a bonyolultabb esetekben, hogy forduljon szakemberhez/orvoshoz).


Kedves kérdező, az első lépés, hogy a PCOS-t és az inzulinrezisztenciát megfelelően kivizsgáltasd, kezeltesd.

PCOS mellett különösen nehéz lehet a fogyás, mert jóval kevesebb (adott esetben akár 40%.al) kalóriát kellene bevinned a fogyáshoz, mint egy hasonló paraméterekkel rendelkező egészséges nőnek. De ha a gyógyszereket beállítják, akkor nem lesz ennyire nehéz.


Mindenképpen konzultálj orvossal, mert a betegségeid különleges megközelítést igényelnek.

ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
49%

és hány gramm szénhidrát? Metformint szedsz? Gondolom ezeket mind elmondták neked, ha diagnosztizált IR, PCOS vagy. A fehérjét pedig meg kellene célozni, hogy minden nap meg legyen, ne úgy, hogy amennyi épp kijön.

160 cm 100 kg-ról indultam én is IR, PCOS

ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
+ Nem tudom találsz-e PCOS-re szakosodott dietetikust, de az még jobb lenne, az orvossal együtt (8 és 32 voltam).
ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
27%

32, nekem mondod ezt, amikor gondolom te vagy ez az IQ bajnok is: "1200-1400 kcal irreális és nagyon kevés neki. kb egy 40 kilós kómásnak elég vegetálásra."

meg az is, akinek soha nem volt IR-je, és 2000 kalóriával fogy.

ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
49%

meg aki azzal jön, hogy biztosan izmot szedett fel, ez a kedvencem :DDD


szinte teljesen ugyanazokkal a paraméterekkel kezdtem mint a kérdező, endokrinológus, dietetikus, mellett orvosi felügyelet mellett is csináltam a diétát. De véletelenül se vegye figyelembe amit mondok.


De nem abba állsz bele, aki 2000 kalóriával fogyózik és hírből sem ismeri az IR-t. Mint kiderült a zsírt és szénhidrát zabálására buzdítja a kérdezőt, nyugodtan tolja fel a kalóriákat.


Egyébként meg 32 szintén ráfutottál, mert kiderült, hogy a kérdező nem is tudja pontosan mennyi fehérjét KELLENE ennie, szóval simán lehet, hogy ebből is kevesebbet eszik.

ápr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
És dől meg a híres kalóriaszámlálós elmélet ugye, mert gőzöd sincs hogy mennyi a fehérje (amiből a szükséges mennyiséget be kell vinni, ha az izomtömeget meg akarod őrizni). De szerintem itt még a szénhidrát sincs letisztázva IR-esként basszus... Csak ennyi hogy 18000 kalória. És ehhez még sokan tapsolnak is, sőt még mondják is, hogy kevés kevés, egyél többet :D
ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
58%
35. Örülök, hogy ilyen könnyen vonsz le következtetéseket az olvasás helyett (ez látszik az eddigi válaszaidből is) Odaírtam, hogy 8 és 32 voltam, biztos nehéz értelmezni. És neked mondom, mert te vezeted félre a kérdezőt. 1200-1400 kalória pedig igen, valószínűleg és első ránézésre irreális és nagyon kevés neki, aki ezt írta, nagy valószínűséggel igaza van. Azért írom, hogy nagy valószínűséggel, mert én veled ellentétben nem jelentek ki kategorikusan dolgokat, inkább azt javasolom a kérdezőnek, hogy forduljon szakemberhez és orvoshoz. Ha pedig frusztrált vagy (ezt nem tudhatom), akkor azt ne itt próbáld kiélni, másokat IQ-bajnokozva, amikor te írsz megkérdőjelezhető dolgokat.
ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
58%
38 vagyok....na mire leírtam a válaszomat, tulajdonképpen valóban kiderült, hogy abszolút frusztrált vagy valamiért. Felesleges lesz válaszolni, érdemi eszmecserét veled folytatni nem lehet, mert csak köpködsz, a kérdező pedig remélem figyelmen kívül hagyja, amit írsz és felkeres egy orvost (is).
ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor kérlek szépen hogy lehet az, hogy szinte teljesen hasonló paraméterekkel indulva nekem 2 egymástól teljesen független szakember is 1400 kalóriát írt elő. Érdekes nem?


Egyébként meg pont belém állsz, aki ilyeneket írt a 20-as válaszában:

"de miért magadból indulsz ki? Ez teljesen egyéni dolog, hogy kinek mi válik be." -írtam ezt 2000 kalóriás barátunknak.


"Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy egyedileg kell kikísérletezni, hogy ki mennyin fogy tartósan."


De aki kategórikusan kijelenti, hogy az 1800 az kevés, az rendben van. Abba nem állsz bele. Meg akik leírták itt többen, hogy biztos izmost szedett fel 3 hét alatt :DDD

ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!