Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » El legyek keseredve, vagy ne...

El legyek keseredve, vagy ne adjam fel?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz hogy 1 hónapja számolom a kaloriákat, és heti 4x edzek, most 3 napig nem edzettem mert be volt csípődve a derekam, de már ma kezdem is például a hetet az edzésemmel, aztán ráálltam a mérlegre kíváncsiságból és 3 hét alatt kb 4-5 deka ment le tehát még 1 kilo sem. Ez normális? Vagy én csinálok valamit rosszul? Lejebb kellene vinnem a kalóriámat? (1800as kcal-ba vagyok eddig)

105,6kg voltam most meg 105,1kg egyébként.



ápr. 15. 08:53
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem tudom mennyit számít hogy PCOS-es vagyok meg inzulin rezisztenciám van..
ápr. 15. 21:21
 12/49 anonim ***** válasza:
58%

Hónapok , évek alatt felszedett súlyfelesleg van rajtad, nem 3 hét alatt fogod megváltani a világot. Ha már most türelmetlenkedsz, mi lesz később?

Én összesen 4 év alatt fogytam le, és voltak hónapok amikor egy gramm se ment le, aztán mindig folytatódott a fogyás, és nem kellett a végtelenségig csökkenteni a kalóriákat. Szóval tudom miről beszélek. Én pl sose ettem fogyásnál 2000 kcal alatt.

Lehet hogy te az a típus vagy akinek az indulás nehezebb, más meg út közben stagnál többször.

Ha 1-2 hónap múlva sincs fogyás akkor érdemes átnézni az étkezésedet, változtatni az összetételen. 1800 kcal elég kevéske.

+ A mérleg sem feltétlen pontos. Nekem 3 perc alatt simán mér 3 különböző súlyt, 3 ráállás alkalmával. Én ilyenkor mindig a legkevesebbet írtam be, és havonta mértem súlyt. Ha fogytam, mindig megmutatta 3 egymást követő mérésből.

ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
14%

1800 kcl az baromi sok és egyáltalán nem mindegy milyen makrók alapján állítod össze. 105 kg-osan miért edzel ennyire brutálisan? Először a zsírt próbáld meg lepucolni magadról az étrenddel, ha már kevesebb lesz a felesleg jöhet a formásodás. Maximum könnyed lightos mozgás mint az úszás, séta jöhetnének szóba, különben mint láthatod, sérülés lesz a vége.

Szerintem nyugodtan lejjebb viheted, és a CH-t is. Kísérletezz. Csökkentsd először -100 kcl-val. Ch-t -10-grammal. Csináld így egy hétig, és nézd meg mennyit fogysz.

Eltérő a szervezetünk. Nem követendő példa, csak érdekességként mondom, hogy nálam 1400-1200 kalóriánál (mozgástól függően) és 60-80 gramm CH-nál indult meg folyamatos fogyás. Hónapokig kísérleteztem. Baromi lassú az anyagcserém, és nehezen tolerálom a CH-t. Egyébként úgy tudod kikísérletezni hogy mindig tartod a fehérje mennyiséget, ezt ki tudod számolni, hogy alapjáraton mennyire van szükséged (fehérjebevitel kalkulátor) és úgy mozgatod a zsír és a CH mennyiséget, hogy passzoljon a csökkentett kalória kerethez.

Nekem is PCOS, inzulinrezisztencia. Napi 1500 mg metformin. Néhány hónap alatt már teljesen kitisztultak a ciszták. -25 kg fogyás.

Gondolom te is a 160 g CH-val kezdted. Én folyamatosan vittem lejjebb 140, 120, 100, végül 60-80 nekem az ideális. 60 g CH-t min be kell vinni, hogy a metformin ki tudja fejteni a hatását.

ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
89%

1200-1400 kcal irreális és nagyon kevés neki. kb egy 40 kilós kómásnak elég vegetálásra.

Ha ennyire leviszi már a fogyás elején az energiabevitelt, ehhez fog adaptálódni a szervezete és idővel egyre nehezebben vagy egyáltalán nem fogy aztán kiéhezetten Ha picit emeli még hízhat is.

IR mellett figyelni kell a ch bevitelt is, és érdemes csökkenteni. Arra pl nekem is szükségem volt a fogyáshoz. De ilyen ezer párszáz kalorián koplalni nem kell, és nem is egészséges.

ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
73%
Nekem reggel, napközben és este mérve egész mást mutat, van, hogy 1-2 kg különbség is van. Általában reggel kevesebbet mutat, akkor is ha még csak pisiltem. Lehet ha másik napszakban mérted volna, akkor neked is 1 kilóval kevesebbet mutatott volna. De közben meg ez nem látszik az alakban, igazából nekem sokáig mérlegem sem volt, mert el tudtam dönteni a tükörből, hogy tetszik-e, amit látok. Ha ennyit sportolsz és teszel a fogyásért, akkor biztos meg lesz az eredménye, formásabb leszel. Nem a kg-okon múlik elsősorban, mert izmosodsz is közben.
ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
17%

Először is köszönöm szépen mindenkinek a lepontozást! Gondoltam.


14, hidd el nem mindenkinek kevés, van aki csak ennyivel tud fogyni és tartható is. Egyébként nem értem miért vagy ezen kiakadva, nekem konkrétan endokrinológus nyújtotta át azt az étrendet, ami 1400 kcl mennyiséget írt elő heti 3-4 kardióval. Csináltam diétát orvosi felügyelet mellett is tápszerekkel, ott meg kb 1000 kcl volt a napi mennyiség, na az már tényleg tarthatatlan volt. 1400 kcl főleg ha az ember tartja az alap fehérjebevitelt, és ennyire leviszi a CH-t ugyan csak jól lehet lakni. Én olyanokat eszem, hogy sült kacsacomb édesburgonyával, reggelire tükörtojás. Hagyjuk már... Estére már nem vagyok éhes, időszakos böjtön vagyok az ebéd után annyira tele vagyok.

ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
33%

15, ezt az izmosodást hagyjuk. Egy nőnél baromi kemény munkával évi max 2-3 kg tiszta izom tud feljönni. Egy ekkora súlyfeleslgnél, 105 kg-ról beszélünk, még ha 180 cm is a kérdező egy laza 25 biztosan van rajta. 3 hét után már mennie kellett volna bőven. Maximum ilyenek történnek, hogy glikogén raktárak ürülése, menstruáció előtt vizesedés. De ekkora súlyfeleslegnél ha az ember elkezd diétázni, edzeni, heti 1 kg lazán lemegy. Oké, rossz esetben is fél kg. Nem 3 hét alatt 50 dkg.


Előre is köszi a lepontozást, 13 voltam.

ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
14%

"1200-1400 kcal irreális és nagyon kevés neki. kb egy 40 kilós kómásnak elég vegetálásra." 😂😂😂


Drága szívem és ami a testén van zsír, az a több 10 kg, szerinted azzal mi lesz? Véletlenül sem nyer energiát belőle?


És tényleg 1400 kalóriás étrendet adnak nemcsak az endrokrinológián, hanem a dietetikus is ennyit ír elő. De te majd megmondod a tutit ;) Szintén IR, PCOS

ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
89%
Meg is pusztulnék 1400 kalórián, pedig én csak 52 kg vagyok... 1800-2000-el fogytam rendszeres edzés mellett, 60-ról indultam. Most 2200-2300 körül eszem és ezzel tartom a súlyom. Az 1400 iszonyú kevés, főleg a kérdező súlyában. Oké, valszeg nem sportol annyit és úgy mint én, de basszus 2x annyit nyom.... Lehet hogy még az 1800 is kevés.
ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
21%

19, de miért magadból indulsz ki? Ez teljesen egyéni dolog, hogy kinek mi válik be. Láthatóan neki nem vált be, 3 hét alatt -50 dkg. Te megpusztulnál más meg vígan el van vele. Ráadásul ott vannak még a hormonproblémái, az anyagcsere is teljesen egyedi.

Akkor ezek szerint az endokrinológus, meg a dietetikus nem érti a dolgát, hm? Befotózzam, elküldjem neked az étrendet, hogy elhidd, hogy mindkettő egymástól teljesen függetlenül 1400-at írt elő?

Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy egyedileg kell kikísérletezni, hogy ki mennyin fogy tartósan. Gondolom ez az 1400 is egy irány, nem túl sok, nem túl kevés, de totálisan elképzelhető, hogy valakinek ez alá, vagy fölé kell menni. A kérdező esetében látható világosan, hogy neki lejjebb kéne vinni.

ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!