Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi saját magára igénytelen, elhízott ember?

Figyelt kérdés
Miért nem tesz a lakosság java része semmit azért, hogy kicsit egészségesebben, sportosabban éljen, esztétikusabb külsejük, jó megjelenésük legyen?

2019. nov. 6. 17:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/116 A kérdező kommentje:

Az elhízás amellett, hogy önértékelési zavart okoz és akadályoz a mindennapi életben, rengeteg súlyos szövődménnyel járhat, amelyek az elhízás mértékének és eredetének függvényében változnak. A nem megfelelő életmód miatt nagy mennyiségű zsír rakódik le a szervezetben. Ez megterheli a szívet, az érhálózatot és magas vérnyomást, trombózist, valamint agyvérzést is okozhat. A túlsúlyos embereknél nagyobb esélye van a depresszió, a rák, a cukorbetegség, az érelzáródások, a vese- és májelégtelenség kialakulásának.

Az elhízás mértékétől függően nő a szív- és érrendszeri betegségek, a hipertónia, a II. típusú diabetes, zsíranyagcsere-zavarok, egyes daganatos betegségek, krónikus mozgásszervi betegségek, mentális kórképek, sőt az összhalálozás kockázata is.

2019. nov. 6. 22:10
 12/116 A kérdező kommentje:

Rendben van, nincs közöm mások testéhez.


Akkor a dagadtaknak meg ne legyen közük az általam befizetett tb járulékhoz.


Szóval ha valakinek a saját döntése, hogy ő dagadt és ez valami egészségügyi kárt okoz nála akkor szépen fizesse ki a kezelésének a teljes költségét.


Ha ez megtörténik akkor egy rossz szavam se lesz.

2019. nov. 6. 22:12
 13/116 anonim ***** válasza:

Nem kell a lenézést ilyen tudományos webbeteg.hu cikk mögé bujtatni.

Hidd el, hogy ezzel a kövér emberek is tisztában vannak, nincs szükségük az okoskodásokra.

Meg akkor ugye ezek szerint bajod van pl a dohányosokkal, extrém vékonyakkal (de nem anorexiásokkal!), túl sokat szolizókkal, napozókkal, sminkelőkkel, plasztikáztatókkal is? Ezek is ugyanúgy károsak.

2019. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/116 A kérdező kommentje:

Igen azokkal is bajom van.


És ez nem okoskodás. Hanem a tények közlése.


Itt te okoskodsz. Gondolom azért mert dagadt vagy és most meg vagy sértődve. Mélyen belül persze tudod, hogy az utolsó betűig igazam van. Csak inkább jössz ezzel a dumával, hogy én mit szólók bele nem az én dolgom. Mert ez sokkal könnyebb mint tenni valamit azért, hogy ne ilyen nagy kupac szerencsétlenség legyél.

2019. nov. 6. 22:20
 15/116 A kérdező kommentje:
Na mivan dagik hős védőszentje, megnémultál?
2019. nov. 6. 22:29
 16/116 anonim ***** válasza:

Nem úgy van, mjnt a közepkorban, hogy a dagadtság a gazdagok kiválltsága, sokan nem engedhetik meg maguknak a minőséget, sportot meg aztán pláne, sajnos én is éltem így 8 évet...

Mikor hó 5. fizetés, de 7.én már nincs egy vasad sem, ezért aztán minden napszámot, mindent el kell vállalnod, hogy bármit az asztalra tudj tenni a családnak...

Ilyenkor aztán nem lehet válogatni, nem létezik szemét kaja...

Volt, hogy löncshús, szárazkenyérrel volt a menü hetekig...

Akkoriban tartottam a 120kg-ot.

2019. nov. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/116 anonim ***** válasza:
100%

Bírom mikor a dagadtakat önértékelési zavarozzák le, miközben olyan ország vagyunk ahol a legkisebb falvakban is van legalább 3 gyúrós. :D De, a gyúrás is önértékelési zavar, azért gyúrsz, mert nem vagy megelégedve a testeddel.

Ugyanúgy az egészségre is igaz ez a túlsúly miatt. De, a nagy izom tömeg is túlsúlynak számít, ugyanúgy terheli az ízületeket. Mert a túlsúlyt erre használjuk. Egy dagadtnak nem azért mondja az ember, hogy túlsúlyos, mert túl sok a zsírréteg rajta, hanem azért, mert a túl sok zsír miatt túl nagy súly terheli a térdeit, stb. Ugyanígy van ez a hatalmas izmoknál.

Lehet, hogy te valami megyeszékhelyen élsz vagy más nagy városban, de megsúgom miért van egyre több kövér ember: mert nincs tömegsport, nincs hobbisport elterjedve. Az átkosban tudod miért sportolt mindenki? Mert marha olcsó volt sportegyesületeket létrehozni, ezzel sportolási lehetőséget biztosítani. Ma? Létre akartak itt nálunk hozni a faulban egy horgászegyesület - érted, nem is valami komolyabbat, csak horgászegyesületet - , ha van már itt egy horgásztó. Úgy mondták nekem 1 millió forintnál volt az, hogy felálltak az asztaltól és elbúcsúztak, mert rájöttek soha az életben nem lesz itt annyi pénz, hogy létrehozzanak egyet.

De ne csak falvakból induljunk ki. Pár éve a kazincbarcikai birkózó egyesület 1, az az EGY versenyzőjének tudott teljes versenyfelszerelést biztosítani. A többinek a szülőknek kellett felesbe beszállni.

Kondival se gyere, mert az is tud marha drága lenni. Szomszéd kisvárosba, nem is nagy konditerembe 7000Ft egy havi felnőtt bérlet. Ez még csak a bérlet drága barátom, de már 7000Ftval kevesebb van nálad a hónap végéig. Lehet téged még anyuci-apuci eltart, de hidd el nekem vannak olyan családok, akiknek már ez is nagy pénz.

Ez meg ahogy mondtam még csak a bérlet. Ehhez megint venned kell diétás kaját, ami nem olcsó dolog. Nem, nem fogod tudni megtermelni a diétás kaját a hátsó kiskertedben. Mezőgazdaságba születtem, idén fejeztük csak be anyagi okok miatt, tudom mit milyen nehéz megtermelni. Meg, ha termel az ember akkor már nem a diétásra fog ráállni, hanem abból, ami sokat terem, emiatt sokáig lesz belőle kaja.

Kajára is számoljunk legalább 30 ezret így hasra ütés szerűen (rendes diéta étrend nem tudom mennyibe jönne ki).

Ez ott van már, hogy havi szinten 37 ezer forint. Akkor szerinted majd, ha a magyarok többségét végzettségtől függetlenül minimálbérért hajlandóak foglalkoztatni akkor tudnak majd sportolni? Ez ráadásul csak kondiba járás, nem is külön felszerelést igénylő sport.

Elhízni meg pont az ilyen szegénység miatt vagyunk elhízva, mert csóró az ország és sokaknak csak az olcsó kajákra telik, ami nem éppen egészséges.

Meg értenél a témához, akkor tudnád nem éppen olyan könnyű lefogyni. Hidd el, beszéltem dietetikussal, én is pont nagyfogyásban vagyok és +10kg túlsúly felett már nem is nagyon ajánlott a gyorsgyalogláson meg a trambulinos tornán kívül más, mert szétcseszi az ízületeidet.

Magába a diéta meg lókukit nem ér. Abbahagyod instant hízod vissza. Nem egy ilyen emberrel találkoztam.

2019. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/116 anonim ***** válasza:
71%
Szep lenne, ha kajára 30ezret kellene számolni, sajnos sokkal inkabb 60-80ezer, es akkor meg nem eresztettem el magam.
2019. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/116 anonim ***** válasza:
100%

#17 Egyet ertek, csak erre reagalva kiegeszitenem:

"De, a nagy izom tömeg is túlsúlynak számít, ugyanúgy terheli az ízületeket. Mert a túlsúlyt erre használjuk. Egy dagadtnak nem azért mondja az ember, hogy túlsúlyos, mert túl sok a zsírréteg rajta, hanem azért, mert a túl sok zsír miatt túl nagy súly terheli a térdeit, stb. Ugyanígy van ez a hatalmas izmoknál."

Aki kondizik, es felpakol egy olyan tomeget ami 90-100 kg testsulyt eredmenyez, annak az izuletei is megerosodnek annyira, hogy az a 10-15kg plusz suly eletvitel szeru cipelese ne jelentsen megterhelest. Mert ugye naturban egy 100kg koruli testsulyt relative alacsony testzsirral nem tudsz felpakolni a kis 60-100 kilos guggolassal. Nem beszelve arrol, hogy aki kezi-kosar-roplabdazik, 1-1 edzesen vagy merkozesen sokkal nagyobb terheles eri statikusan a terdeket es a bokat, fel-egy meteres sulypontemelkedessel ropkedni a szar betonos vagy egy retegu parkettas magyar csarnokokban legalabb annyira izuletrombolo mint 100-120kg testsullyal "elni". (9 evig csinaltam, abbol 7 evig versenyszeruen, tudom mirol beszelek) Fel lehetne hozni a keringesi rendszert es a szivre gyakorolt hatast. Szerintem ez sem teljesen osszehasonlithato, mivel aki a sport kovetkezteben ert el nagy testsulyt annak az egesz teste alkalmazkodott a terheleshez. Naturban nem tudsz akkora izomtomeget felpakolni, hogy az emlitett egeszsegugyi mellekhatasok jelentkezzenek. Ha 40-60% zsirral vagy 100kg folott, az mas. Ott sem az izuletek sem a keringesi rendszer nincs felkeszitve a napi terhelesre.

Egyeb irant teljesen egyet ertek a mondandoddal.

2019. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/116 anonim ***** válasza:

#16 vagyok,

Mondjuk azt is be kell valljam, pont a fogyás, es a sport elkezdése hozta meg azt a lendületet es kapcsolati tőkét, amivel ki tudtam mászni a kilátástalan anyagi helyzetből...

Szóval ördögi kör ez a szegénység -dagadtság... Egyik gerjeszti a másikat.

2019. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!