Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi saját magára igénytelen, elhízott ember?

Figyelt kérdés
Miért nem tesz a lakosság java része semmit azért, hogy kicsit egészségesebben, sportosabban éljen, esztétikusabb külsejük, jó megjelenésük legyen?

2019. nov. 6. 17:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/116 anonim ***** válasza:
100%

Ha a stilust nem is dijazva, de a kerdes bizonyos reszleteit megkozelitve a kerdezonek bizony igaza van. Ami mellett o elmegy, es ami a gyermeteg gondolkozas latszatat kelti az empatia es az dmberismeret teljes hianya. Egyszeruen nem vagyunk egyformak, nem mindenki ugyan olyan ertelmi es fizikai kepessegei vannak, mas az ertekrend es a hozzaallas, a reklamok altali befolyasolhatosag, kitartas, stb. Egy olyan dologban ami az adott egyen ertekrendjeben hatul van, ami iranti erdeklodes 0, abba belerakott munka kevesbe hatekony, ezert bele sem rakja, nem erdekli, nem is akarja belerakni. Plusz a lustasag, de az az elobbiek osszessegenek egy vegtermeke.

Folosleges ezen porogni, orulj hogy te nem vagy ilyen, nem vagy lusta. Egyebkent eleg egy depressziv hatas az eletben, ha eleg intenziv egybol a masik oldalon talalod magad, kb. egyik naprol a masikra. A penztelenseg is okoz egy hasonlo depresszot, es nem az a havi +- 10 eft miatt nem veszi meg a normalis kajat, hanem a depressziv hatas miatt. Nagyon komplex dolog ez, a lustasag onmagaban megerne egy temat. Minden osszefugg mindennel. Gyokereiben (kapitalizmus) kell keresni a problemat.

Aki nem kover annal biztos hogy talalunk mas (akar fizikai) tuneteket. Lsd. kox, plasztika, hajszin, ruhazat, minden ami kulsoseg, minden ami megfelelelesi kenyszerbol generalt --> depresszivitast csokkento hatas. Napokig, hetekig lehetne beszelni errol.

Lenezni, elitelni nem kell sem a kovert, sem a fultagitost, sem a koxost, sem a kek hajut, sem az anorexet, mindenkinek megvan a maga problema halmaza ami az adott kulsot generalja.

2019. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/116 anonim ***** válasza:
30%

40: Igen, és ez szerinted meg van egy egész családnak egy teljes havi ebéd és vacsora? :) Mellette még a gyereknek tízórai, stb? :) Könnyű így, hogy csak fogod megnézel egy kisebb adagot, aztán kész. :)


41:

,,Ami mellett o elmegy, es ami a gyermeteg gondolkozas latszatat kelti az empatia es az dmberismeret teljes hianya."

Nem empátia hiánya van nála, hanem amit írtam: 1. vagy egy max 17 éves gyerek, akit eltartanak 2. Lehet felnőtt már, de olyan munkával, mint Borkai fiának van, hogy csak kapja a milliókat és dolgoznia nem kell 3. Sima troll.


,,nem az a havi +- 10 eft miatt nem veszi meg a normalis kajat"

De, sokan sajnos amiatt nem tudják, mert egyszerűen nem tehetik meg, hogy megvegyék, mivel nincs már rá keret.


Többit értem mit akarsz írni.

2019. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/116 anonim ***** válasza:
Ez egy felnott ember napi adagja, ami 1000 forintbol boven megvan. Egy egesz csalad is ki van 3-5 ezer forintbol. Nehogy azt mond nekem, hogy nem kolt egy atlag csalad napi 3-5 ezret szenny kajara.
2019. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/116 anonim ***** válasza:

#43 Nem mind, van hogy 2 eft-bol esznek 4-5-en. Gyermekkoromban mi is 7-800 ft/fo eltunk (ebben mar benne van az iskolai menza) 3-man. Hus hetvegen volt 1*, meg a menzan. Es ennel vannak sokkal rosszabb helyzetben elok.


#42 Nem hiszem h tini, 100-150-et eltesz, tipik varosi proli gyerek lehet aki elvan a kis netto 3-350-ebol vmi multinal excelezik, ilyesmi. Amivel nincs is baj, csak a hozzaallas.

2019. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/116 anonim ***** válasza:
68%
Az atlagrol beszelek, es a kerdes is a nagy atlagrol szol. De aruld mar el nekem, hogy az a csalad, aki 3 ezer forintot sem tud naponta ennivalora szanni, hogyan hiznak el napi 1000 forintbol 4-5 en? :D:D
2019. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/116 anonim ***** válasza:
Bírom hogy a nagy többségnek a sport = konditerem meg egyéb dolgok amihez mélyen a zsebbe kell nyúlni. Érdekes én 0 Ft-ból is tudok mozogni heti 3x és még a szobámból se kell kimozdulni hozzá. A kreativitás teljes hiánya is egy nagy gond (nem csak a magyaroknál sajnos). A diéta sem küldi anyagilag padlóra az embert csak ahhoz előre tudni kéne tervezni de egy olyan országban ahol a vasárnapi boltzár ellen tüntetnek mert hát nekemvasárnapkellcsirkefarhátatvenni nem igazán tud működni.
2019. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/116 anonim ***** válasza:
Gyors szenhidrat (feher liszt) es rossz minosegu zsir eletvitel szeru fogyasztasaval. Egyebkent borzaszto hogy mennyire nem tudsz barmilyen jellegu problemat rendszer szinten atlatni. Es itt nem kozvetlenul a taplalkozasra gondolok az elhizas kapcsan. Eloszor a nevetseges jutott eszembe, de latva az arrogans erolkodest (nem csak ezen kerdes alatt) ez bizony nem trefa, hanem a maga nemeben elrettentoen primitiv gondolatok tomkelege.
2019. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/116 anonim ***** válasza:
31%

45: A minőségi éhínség miatt. Azt takarja ez a fogalom, hogy a szennykaják között is a legszennyebbet eszik. Amíg egy full cukros 2 literes üdítőt simán megvesz 99Ftért, míg bevezetni a lakásba az ivóvizet és azt fizetni is még sokkal drágább, vagy míg ásványvízzel számoljunk 150Ftért addig a 99Ftot fogja venni. Oké, nektek nem okoz gondot az ilyen, de itt falun ahol én lakok, akik megtermelik a kertben maguknak amit tudnak azoknak is gondot okoz sokszor, hogy mi kerüljön az asztalra ebédnek-vacsorának. Az árakat meg írtál lehet nálatok annyi, de hidd el, baromi nagy szórás van.

El se kezd jönni azzal, hogy akkor termeljenek zöldséget, neveljenek csirkét. Ahogy írtam mezőgazdaságba születtem, mezőgazdaságba nőttem fel, idén fejeztük be egyenlőre végérvényesen a mezőgazdasági termelést. Nem győzöd anyagilag mivel annyiba vannak a költségek. Növénytermesztés is nem csak annyi, hogy fogod, megveszed a magot, elültetted. Nem Bio termeszted is akkor vegyél még vegyszert, trágyát vagy műtrágyát, számold a locsolási költségeket, mivel nyáron azt is kell csinálnod, számold a munkaórát, stb. Ha kiszámolod saját magadnak szűkösen ki tudod termelni anyagi veszteség nélkül. Ez meg csak a növénytermesztés, csirketartás több.

Nagyvároson persze, hogy olcsóbb minden, mert nem tetszik az ár fogod, elmész máshova megvenni, mivel számtalan lehetőség van. Főleg Budapesten, ahol szándékosan alacsonyabban is tartják az árakat mindig.

Bírom mikor, ha valaki nem engedheti meg, hogy állandóan egészségesen étkezzen például akkor azokat kell csesztetni, nem azon elgondolkozni miként jutottunk ide.


44: Nem hiszem. Dolgozna, egyedül élne, akkor tudná amiket írtam is, hogy sokszor idejük sincs már az embereknek. Egyedül élne akkor tudná sokszor milyen munkákkal jár ez.


46: Bírom, hogy valaki el se olvassa mit írunk csak hőbörög. Direkt leírtam, hogy azért hoztam a kondit, mert az a legolcsóbb, mert csak bérletet kell venned, minimális felszerelést meg kajára figyelned. De okoskodj nyugodtan, hogy mi csak sport=kondival jövünk.

Meg a másik részét se olvasod el mikor pont azt beszéltük ki idejük se nagyon van az embereknek néha még otthon se edzeni heti 3x a szobában. De nyugodtan büffögj csak ide. Legközelebb tervezz előre és értsd is meg amiről beszélünk.

2019. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/116 A kérdező kommentje:

Fuu gyerekek mi van itt :D



Borkai gyereke vagyok, persze. Keresek mérnökként 350 nettót. Tiszta hihetetlen. Ebből elrakok 100-150 et. Hú mekkora burzsuj.


Nem járok kondiba mostanában. Meguntam. Futni járok. Vettem direkt futó ruhát a decathlonban, 8 ezerért pulcsi, póló, sál, meg egymackó gatyát a turkálóban 1000 hufért. A cipő volt kicsit drágább az 18e. De kibírja 2 évig simán. Havi szinten az 750 forint. Futópálya meg midnenhol van a városban. Ingyen.


Van egy bicajom is. Használtan vettem 80 ezerért. Nyáron azzal nyomuluk a normafa környékén.



És igen, főzök. Párolt zöldség, grillezett húsok stb. Nem nagy kunszt.



Tiszta science fiction mi? Biztos hazudok, ilyen ember nincs a világon.

2019. nov. 7. 14:45
 50/116 A kérdező kommentje:

Végigolvastam amiket írtatok. Micsoda fusztráció.


Mind érzitek, hogy full igazam van, csak fáj az igazság. Szar ügy ha szembesítenek vele, mi?

2019. nov. 7. 14:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!