Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi saját magára igénytelen, elhízott ember?

Figyelt kérdés
Miért nem tesz a lakosság java része semmit azért, hogy kicsit egészségesebben, sportosabban éljen, esztétikusabb külsejük, jó megjelenésük legyen?

2019. nov. 6. 17:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 A kérdező kommentje:

Amúgy ha már elhízás.


Meséljétek már el nekem, hogy hogy lesz az ember dagadt? Ez nem egyik napról a másikra történik, hogy elalszom 75 kilósan másnap 120 vagyok. Hanem hónapok évek kemény munkája.


Nem tűnik fel senkinek, hogy nézd már 85 kiló vagyok fél év múlva 95 aztán 110, 120... És nem jut el az agyáig az alanynak, hogy ez egy rossz tendencia?

2019. nov. 7. 11:08
 32/116 A kérdező kommentje:
Ha nem tűnik fel, az bizony az igénytelenség, lustaság, akaratgyengeség miatt van.
2019. nov. 7. 11:09
 33/116 anonim ***** válasza:
42%

Te kajak nem értesz a témához kérdező. Szerinted a diéta mi? Kalóriadeficites életmód, normális étrenddel, amivel a zsírt adod le, nem az izmokat.

Kalóriadeficites életmód se olcsó dolog. Fizetted volna valaha magadnak, akkor tudnád.

A kifogásokat te keresed itt csak, addig próbálsz pörögni a témán, míg hátha nem hagyjuk rád és elmondhasd neked volt igazad.

Pedig részletesen nem is mentünk bele a témába, a szabadidőt ki se fejtettük, hogy fiatalként lehet neked van egy csomó szabadidőd, mert anyuci-apuci eltart, de mikor már külön élsz, családod lesz és neked kell megcsinálnod azokat a feladatokat, amiket eddig a szüleid tettek nem lesz már annyi szabadidőd.

Menj haza a munkából, ha nincs kaja, akkor főzzél, takaríts, de, ha családod van, akkor velük is foglalkozz, segíts a gyereknek tanulni, stb. Addig amíg nem tapasztalod ezeket könnyen beszélsz. Ez meg még csak lakásos család, nem is családiházas, hol mindezek mellett ott vannak a házkörüli munkák, stb. Tudom, ezek a szemedben ugyanúgy kifogások.

Elhízni meg azért híznak el, amikről eddig a többiekkel beszéltünk, de te nem vagy hajlandó elfogadni őket, mert nem a te állításodat támasszák alá: nincs megfelelő étrendje meg nem sportol. A hozzád hasonló félék akarják beállítani csak, hogy lustaság miatt, de ma Magyarországon a legtöbben nem tehetik meg, hogy rendszeresen sportoljanak meg megfelelően étkezzenek. Felnősz, önállóan élsz, nem anyuci-apuci szponzorál, akkor te is rájössz erre.

Mitől hízik a legjobban a magyar? Attól, mert nincs pénze egészségesen étkezni. Nem mindenki teheti meg, hogy 1. pénzelje az egészséges ételeket 2. termesszen magának zöldségeket.


,,Ezen gondolom a székelykáposzta, csülkös pacal, gulyásleves, krumplifőzelék, francia krémes diétát érted. Akkor min csodálkozol? 😂"

Na, pont ezen jön ki, hogy max 17 éves lehetsz, akit ahogy sokszor kihangsúlyoztam anyuci-apuci eltart. Igen, hasonlókra gondoltam a krémesen kívül. Tudod miért? Mert ezeket olcsóbban meg tudja csinálni magának meg a családjának, így több marad a zsebben. Ahogy már sokszor leírtam majd mikor saját magadat kell eltartanod, akkor rájössz mennyit számít az, hogy mennyi pénzt tudsz félretenni.

2019. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/116 anonim ***** válasza:
58%
Meg, ha mi vesszük a fáradtságot, akkor te is vedd már a fáradtságot és normálisan kifejted, nem ide büffögsz valamit. Nem tudod venni a fáradtságot erre, akkor nem értem milyen jogon lustázol le másokat.
2019. nov. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/116 A kérdező kommentje:

Ezt honnan veszed, hogy 17 vagyok?


Haha.

2019. nov. 7. 11:33
 36/116 A kérdező kommentje:

Nesztek, okosodjatok


[link]

2019. nov. 7. 11:33
 37/116 A kérdező kommentje:

"nincs megfelelő étrendje meg nem sportol. A hozzád hasonló félék akarják beállítani csak, hogy lustaság miatt, de ma Magyarországon a legtöbben nem tehetik meg, hogy rendszeresen sportoljanak meg megfelelően étkezzenek"



Miért nincs? Persze mert csóró, igen. 250 nettó az átlagkereset. Jó persze tudod a Mészáros Lőrinc viszi fel az átlagot persze.


Miért nem sportol? Erről ki tehet? Csakis az egyén.



Minden csak akarat kérdése. Én is meg tudom oldani a saját életem mellett, hogy heti 6-10 óra állóképességi edzést letoljak. Mellette 8 órás állásom van, főzök magamra normális kaját. Egy nap nekem is 24 óra.



Akarat kérdése. Ennyi.

2019. nov. 7. 11:37
 38/116 A kérdező kommentje:

"Ahogy már sokszor leírtam majd mikor saját magadat kell eltartanod, akkor rájössz mennyit számít az, hogy mennyi pénzt tudsz félretenni."


Saját magamra főzök. Szem előtt tartva az alapanyagok minőséget. Havi átlag 100-150 et simán félre tudok tenni. Mondjuk én tanultam és nem takarító vagy közmunkás vagyok. Persze tanulni is akarat kérdése.

2019. nov. 7. 11:40
 39/116 anonim ***** válasza:
52%

,,Ezt honnan veszed, hogy 17 vagyok?"

Egyből lejön a stílusodból, hogy még tinédzser vagy, aki a szüleivel él és ők tartanak el, mert akkor vágnád azokat a dolgokat, amiket írtunk.


,,Miért nincs? Persze mert csóró, igen. 250 nettó az átlagkereset. Jó persze tudod a Mészáros Lőrinc viszi fel az átlagot persze."

Ez is igazolja, hogy egy tini vagy, aki nem önállóan él, nem is rendelkezik rendes önálló keresettel. 250 nettó az átlagkereset szerinted? Te kis naiv? Ettől kevesebbet kapnak a BorsodChembe a kezdő mérnkök. Akkor miként lenne ez az átlagkereset? Rendőr ismerősöm legalább 20 éve dolgozik a rendőrségnél, ő kap ki 220 nettót, de sok fiatal, 2-3 éve szolgáló munkatársa számolt le, mert 150 ezer körül kaptak nettóba. Pont az ilyenek miatt gondolom, hogy max 17 vagy.


,,Mellette 8 órás állásom van"

Hihetőbbet hazudj (vagy legfeljebb úgy tudom elképzelni, mint Borkai fiánál, hogy papíron van állása, papíron dolgozik, gyakorlatilag csak a fizetését vette fel).


,,főzök magamra normális kaját"

Megint hihetőbbet hazudj, mert bebizonyítottad nem vagy tisztában az árakkal.


,,Akarat kérdése"

Ez is bizonyítja, hogy nem vagy felnőtt, hiába kamuzod most be. Felnőtt lennél tudnád ez a legnagyobb közhely, mert sokszor hiába van akarotod, ha lehetőségeid nincsenek. Én megakarnék tanulni Brazil JiuJitsuzni, de nem tehetem, mert a legközelebbi edzés is majdnem Diósgyőrben van én meg Miskolctól vagy 45kmre lakok. Akkor? Akarat meg van.


,,Saját magamra főzök. Szem előtt tartva az alapanyagok minőséget. Havi átlag 100-150 et simán félre tudok tenni. Mondjuk én tanultam és nem takarító vagy közmunkás vagyok. Persze tanulni is akarat kérdése."

Mondom én, hogy 1. nem vagy valójában felnőtt, hanem egy tini, aki magát felnőttnek hazudja be magát 2. Borkai fia féle állásod van, hogy havi átlag 100-150et félreraksz. Vagy anyádékkal laksz még mindig, akik nem kérnek lakbért. Sok diplomás nem rak félre egyedül élve ennyit, de persze, hihető, hogy te külön élsz, külön főzől, sportolsz, stb, de havi 100-150 ezret félreraksz. Inkább ne erőltesd tovább a hazudozást. Megbuktál trollkodásból (mert még ez a verzió hihető, hogy sima troll vagy, aki trollkodni akart).

2019. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/116 anonim ***** válasza:
100%

200 gramm brokoli 200 ft, 250 gramm csirkemell 200 ft, 5 db tojas 200 ft, 200 gramm szaraz rizs 60 ft, 250 gramm alma 100 ft, 100 gramm mogyoro 100 ft. Ez 2200 kaloria 87 gramm zsir, 215 gramm szenhidrat es 140 gramm feherj es az egesz 860 forintbol megvan.


Gyavasagotokban keresitek a kifogasokat, ezzel veszitek le magatokrol a feleloseget, arra hivatkozva, hogy nem a ti kezetekben van a sorsotok. Be kene inkabb latni, hogy a ti kezetekben van a sorsotok, es tenni azert, hogy jobb legyen az nektek.

2019. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!