Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ettől lehet fejlődni?

Ettől lehet fejlődni?

Figyelt kérdés
Napi 2x20 fekvő, 2x20 lábemelés, 2x30 guggolás, 2x5 (igen, ez nagyon kevés még, de próbálom emelni)húzódzkodás. Pár hete már csinálom ezeket a gyakorlatokat. Alapvetően sovány vagyok, szeretnék erősödni, bár van egy kis hasam a sovány testalkatom ellenére, nem tudom, hogy arra jók-e ezek a gyakorlatok. Ja és persze nem csak a hasam miatt csinálom, sőt elsősorban nem azért kezdtem el. Egyébként heti 5-6 alkalomról van szó.

2018. aug. 23. 20:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. Amúgy sejtettem hogy a fegyencet olvasod. Őszinte leszek veled a fegyenc edzés egy nagyon jó marketing fogás volt pár éve. Sajnos szakmai szempontból nagyon nem helyálló amiket az író állít. Ne értsd félre szépen fel vannak építve a gyakorlatok fokozatosan nehezítve de amit a programba foglalásukról meg tápanyagbevitelről ír az finomal szólva is fas.zság.

Az a baj hogy a végén lévő "mester" vagy nem emlékszem hogy hívja őket gyakorlatoknak nagyobb a füstje mint a lángja. Például egy egykezes fekvőtámasz baromira nyírja válladat és nem lehet edzéstervbe építeni rendesen. Akiket youtubeon látsz sajáttestsúlyos nagymenők szinte kivétel nélkül ex szertornászok. Konkrétan tudok egyet csatornát ahol a srác egy kalap sz.art nem ért tornászként úgyhogy elment bohóckodni és millióan nézik a videóit. Visszatérve a fekvőtámaszos példához. Nekem mikor volt lesérült a bal vállam nem tudtam fekvenyomni ezért egy ideig +20kgal csináltam fekvőtámaszt. Az akkori súlyommal ez olyan 85-90 kg körüli fekvenyomásnak felelt meg és mikor újra tudtam fekvenyomni sokkal erősebb voltam a fekvőnek hála. Egész egyszerűen sok stabilizáló izmot bevonnak a saját súlyos gyakorlatok amiket máshogy nehéz megedzeni. Tehát a saját testsúlyos edzés jó és helye van minden edzéstervben de az egykezes fekvő/húzódzkodás meg társaik arra jó hogy lehessen villogni a haveroknak meg hogy szétbas.zd vele magad. Aki tényleg igazi komoly edzéstervet akart összerakni az a súlyzós és sajáttestsúlyos(+súlymellény) gyakorlatokat kombinálja. És komolyan mondom hogy ha szeretnél edzeni nézz le egy konditerembe vagy kezd el egy IGAZI sportot. Testépítés, sajáttestsúlyos, crossfit.....hányok mindtől.....ezek nem sportok hanem edzés módszerek. Úszás, atlétika, súlyemelés, kajak-kenu, evezés, versenybringa EZEK sportok aztán hogy az izomtömeget amit a medencében vagy a hajóban használni akarsz hogy építed fel már egy másik történet. De elkanyarodtuk :D Edz mert edzeni jó én se lennék az és aki ha anno nem veszem rá magam

2018. aug. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem tudok képet küldeni sajnos, pont azért mert nem vagyok meggyőződve arról, hogy aki azt állítja magáról, hogy saját testsúllyal ért el X izomtömeget, az valóban csak a "játszótéren" edzett. Bocs, de maximálisan egyet értek a 8-assal (kb. hasonlót írtam, csak nekem nem volt kedvem ennyire részletezni korábban), nem lehet egy bizonyos szint után fejlődni. És tudom, hogy most azt kérdezed, hogy mi az a szint, de ez rengeteg mindentől függ. Genetikától, edzésmennyiségtől, étrendtől...stb. Valahogy úgy van, ahogy a 8-as is írja: ha 4-5 hónapja keményen edzel így, akkor kb. már a határon vagy.


Amit pedig az edzőtermekre írsz nem értek egyet. Én jó pár terembe jártam már (vidéki városban, Budapesten is), sehol nem éreztem azt, amit te írsz. Vannak üresfejűek is (pl. kidobók, akik oda járnak), de tudomásul kell venni, hogy ez az egyik legnépszerűbb hobbisport jelenleg és a társadalom teljessége képviselteti magát. A buta gyökértől kezdve az egyetemistáig, sőt találkoztam már általános iskolás kölykökkel is.

Fogadd meg a 8-as tanácsát: eddz úgy, ahogy írta (muszáj pihenni, regenerálódni) és mondjuk ha fél év után elégedetlen vagy, akkor nézz le egy konditerembe, olvasgass a sporttáplálkozásról...stb.

2018. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
11-es, nem akarlak megkérdőjelezi, de azért a saját testsúlyos edzéssel nem hinném, hogy szétbassza magát az ember. Mégis csak jobb, mint egész nap feküdni. Bizonyára azért erősebb lesz az illető, illetve elvileg egészségesebb is, mint aki pl. nem csinál semmit. Egyébként szerintem az lesz, hogy ahogy az uccsó is írta, folytatom azt, amit most csinálok, persze lehet lesznek apróbb módosítások, pl. akkor több pihenőnappal, intenzívebb edzésekkel, és meglátom egy fél év múlva, hogy mit is értem el vele, aztán meglátom. Ha már elkezdtem, kíváncsi vagyok mire jutok vele.
2018. aug. 23. 23:57
 14/15 palilaci ***** válasza:

Az elso két valaszolo totalis baromsagokat bufogott ide. Főleg az 1.

A többiek viszont jokat írtak, hallgass rájuk!

2018. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#11 és ha azt állítom, hogy a versenybringa nem egy sport, hanem csak egy edzésmódszer az állóképesség edzésére?

Kérdező: egy hibásan végzett gyakorlat rövid úton károsodáshoz VEZET, míg a fekvés hosszútávon sem feltétlenül.

2018. aug. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!