Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves 140 kiló, 170 cm magas lány vagyok.

Eddig hormongondjaim meg egyéb agybajaim miatt nem foglalkoztam magammal, de most eljött végre az idő hogy végre lefogyhassak.

Jövő nyárra 100 kg alá szeretnék lemenni.


Az étrendem nagyon változatos, de tény hogy nagyon sok tésztát kenyeret és cukrot fogyasztok. Ezeket mind kiiktatnám, maximum a gyümölcslé lenne a legcukrosabb dolog amit fogyasztanék. Salátára ,joghurtra, nyers zöldségekre,húsra,tejre, meg kevés pufirizsre állnék rá leginkább. Ha jól tudom akkor egy nap 2000- 2500 kcalra van szükségem a fogyáshoz.

Hetente 1x lenne időm eljárni úszni illetve szintén heti 1 óra aerobik.


Mit gondoltok, ha betartom a napi kcal limitet, sikerülhet ez így?

Egész életemben kövér voltam, sosem sikerült még lefogynom. 9 kiló a rekordom eddig. De nagyon szeretnék az egészségem és későbbi gyerekvállalás miatt lefogyni.



2019. aug. 4. 14:54
 1/6 anonim válasza:
74%
Szia! Én is fogyni szeretnék, 16 éves vagyok, 165 cm és 63kg. Sport miatt kéne. Különösebb diétába nem kezdtem bele, csak odafigyeltem a mennyiségre, meg hogy ne egyek cukrot meg zsíros dolgokat, valamint busz helyett legtöbbször gyalog járok. Nekem bevált, 3 hét alatt fogytam 2kg-ot. Minden csak elhatározás és kitartás kérdése. Ha meg akarod csinálni, akkor meg fogod, hidd el ;)
2019. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek ki kell tapasztalni milyen étrenddel érzi magàt legjobban és mivel tud szenvedés nélkül fogyni:)

Én inzulinrezisztens, pcos, pm alulműködéses vagyok, mind önmagàban is fokozza a hízàst sajnos, ha az ember nem tud róla, nem tudja mit jelent, és nem tudja pontosan hogy lehet étrenddel javítani rajta. magas kortizol és prolaktinszintem is van egyébként.

5 hónapja vàltottam életmódot, az inzulinrezisztencia miatt szénhidràtszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrenddel. 21 kg mínusznàl jàrok, 170 kg voltam, most 149. A cél 68 kg lesz majd 175 cm magas vagyok. Remélhetőleg 3-4 év alatt összejön:) ha tovàbb tart az se érdekel annyira. Tudom hogy sok türelem kell ennyi fogyàshoz.

Nagyon élvezem, jól érzem magam, jókat eszem, nem koplalok, nem kínzom magam mert felesleges. Heti 3 edzésem van egyenlőre lazàn, hogy ne robbanjanak le véglegesen az izületeim. Kalóriàkat nem szàmolgatok, a fogyàs alapjai úgysem azok, hanem a test hormonàlis vàltozàsai, attól függően mit eszünk. a tàpanyagok minőségére és arànyaira gondolok. Az erre való koncentrâlàs nekem jobban bejött.

Szénhidràtból eszem a legkevesebbet, mert az nagyon emeli az inzulinszintet ami miatt hízik az ember ( esélyes hogy neked is magas az inzulinod egyébként), illetve zsírból eszem legtöbbet, az energiàt ad, és nem emeli az inzulinszintet.:)

Sok sikert, erőt, kitartàst és rengeteg türelmet kívànok neked a fogyàshoz, szükséged lesz rà!!!:)

2019. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Én is bíztatnálak téged , hogy vágj bele. Légy kitartó és erős. Én is nagy súlyból fogyok 150 kg voltam mikor kezdtem február közepén bő 5 hónapja 24 kg ment le ideig.Fiatal vagy még ilyenkor könnyebb fogyni.Én is lefogytam már le ennyi idősen nagy súlyból de sajnos visszaszedtem a gyerekek születése során. Fogyassz sok zöldséget , gyümölcsöt, húst, tojást. Kevesebb cukros illetve lisztesebb dolgokat .

2019. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Rövid tömör leszek: nagyon jól gondold, hogy mit kéne csinálnod!

Így biztos hogy fogsz fogyni.

Sok sikert kívánok!

2019. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A mozgás kicsit kevéske. Én a helyedben sétálnék is tempósan. Azt könnyű beiktatni nap közben bárhova. Elég csak korábban felkelni hogy elindulj valahova. A kalóriákra, makrókra figyelj, egyél fehérjéket rendesen, mert attól nem fogod folyton éhesnek érezni magad, mint a salátáktól.

És egy másik tanács ami talán nem érvényes rád, de lehet van olyan aki most ezt olvassa és hasznos lehet. Ha egész életedben kövér voltál akkor próbálj nem ráfeszülni a változásokra. Nekem pl k*urva ijesztő volt látni magam másként mint ahogy megszoktam. Nem tudtam magam elképzelni vékonyként és folyton sulykoltam magamba hogy én nem tudok úgy kinézni ezért tudtom nélkül szabotáltam a saját fogyásom. Ha tudnék még tanácsolni valamit az az lenne, hogy ne a külsődre görcsölj hanem csitítsd le folyton magad, hogy a külső másodlagos és az egészséged az első. Nézz gyakran tükörbe, hogy ne ijedj meg ha hirtelen változol de ne mérd magad kétpercenként.

Kívánok kitartást és erőt!

2019. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam írok kis helyzetjelentést:)

Nem 140 voltam, "csak" 134, és most tartok -31 kg-nál!

Bátorítok mindenkit, hisz jobban érzem magam mint valaha!!

2020. ápr. 14. 16:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!