Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ketó okozhat agressziót,...

Ketó okozhat agressziót, ingerlékenységet?

Figyelt kérdés

2019. aug. 8. 01:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Abszolút: én nem "keto"-n vagyok hanem egyszerűen csak megfogadtam hogy nem eszek feldolgozott szénhidrátokat (tészta, kenyér, cukor, stb.), és a szénhidrát hiánya teljesen fáradékonnyá és türelmetlenné tett
2019. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az elején, amíg át nem áll a szervezeted.
2019. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bzs03 ***** válasza:
17%
Keto mindenfelet okozhat en hagynam
2019. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elején mindenképp, ha túl hirtelen kezded, és nincs ideje a szénhidrátháztartásodnak átállni az új étrendre. Idővel elmúlik. Agressziót közvetlenül nem okoz, de ha hirtelen jóval kevesebb szénhidrátot eszel, akkor nagyon lecsökkenhet a vércukorszinted, főleg, ha előtte sok gyorsan felszívódó szénhidrátot ettél (cukrot meg finomlisztet főleg, de a rizs, főtt krumpli is ilyen), amitől ingerlékeny leszel, és persze onnan már egyenes az út az agresszió felé.

Ha ragaszkodsz a ketogén diétához, akkor két lépésben próbáld meg, először cseréld le a szénhidrátokat lassan felszívódóra (zöldségek+egész magok, pl. zabpehely), és ha ezzel már jól elvagy, akkor próbáld tényleg lecsökkenteni. Így nem lesz akkora sokk, jobban tudsz alkalmazkodni.

2019. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem én csinálom, a baráti köröm. Ketten vannak ketósok, kb nyár eleje óta mindkettőjük kibírhatatlan, az egyik állandóan sír, a másik veszekszik, kötekedik ok nélkül.

Hány hónap még mire ez beáll? Már nagyon fáradunk.

2019. aug. 8. 12:39
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Mindenféle étrendváltozás stresszeli a béltraktusban tevékenykedő mintegy 2 kg baktériumot. Ha belegondolsz, könnyű megérteni, hogy amit eddig ettél, az ahhoz a táplálékhoz szükséges bacik voltak túlsúlyban, hiszen azokat tápláltad. Ezek most éhen halnak, és átadják a helyüket más baktériumtörzseknek. Ezek között vannak "rossz" bacik is, melyek csúnya dogokat tudnak csinálni.

A barátaid okosan teszik, ha egy komoly probiotikum-kúrát tartanak.

Mielőtt itt (is) elkezdenek egyesek értetlenkedni, hogy mi köze a bélnek a mentális állapothoz, sietek leszögezni, hogy nagyon is sok. Az emésztésünk határozza meg a hangulatunkat, a stressztűrésünket, mindent. A tudósok szerint minden kis redőt beleszámítva a belek több száz négyzetmétert fednének le. Sokkal nagyobb területet, mint a bőröd és a tüdőd együttvéve. Amit tehát megeszel, az az elsődleges és legfontosabb érintkezési felületed a külvilággal. Kimutatták, hogy a depressziósok bélflórájából pl. teljesen hiányzik két baktériumtörzs: a Coprococcus és a Dialister. Neves ideggyógyász szerint minden autoimmun betegségnek is a bélben van a melegágya. Ezt hosszú lenne elmesélni, csak érdekességképpen jegyeztem meg.

2019. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Miquel, tesó, te honnan tudsz ennyi mindenről? 😂
2019. aug. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van Miquelnek. Viszont megjegyezném, hogy az erőteljes ch csökkentés (igaz, nem keto), amellett, hogy igyekszem túlnyomórészt feldolgozatlan ételeket enni, az én bélflórámnak és egyben a lelki nyugalmamnak nagyon jót tett. Én akkor voltam sírós és gyakran ideges, amikor minden vackot összeettem évtizedeken keresztül, de ez már a múlté :)

Szerintem a ketogén étrend akkor okozhat ingerlékenységet, ha valamit nem jól csinálnak, valamilyen hiányzó tápanyagot nem pótolnak. Mint minden szigorú, erőteljesen megszorító étrendnél, a ketogénnél is oda kell figyelni a tápanyagokra (beleértve a vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket is). Persze a probiotikum is hasznos lehet.

2019. aug. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
60 éves vagyok, kedves 7-es. Ennyi idő alatt nem csak kosz ragad az emberre. :-))
2019. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 4/20 válasza:
51%
Személy szerint nem ajánlanám a keto diétát. Hosszú tavon hivatalosan is megbukott.Ha mar annyira rendbe akarjak tartani magukat kombináljak le az intermitten fastingot egy vegan étrenddel es nem lesz gond se az egészségukkel se a hangulatukkal.
2019. aug. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!