Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A főtt brokkoli és a paradicso...

A főtt brokkoli és a paradicsomos káposzta diétás?

Figyelt kérdés

Ha megfőzöm a brokkolit, és olvasztok a tetejére sajtot..nem sokat, csak kb 50 g-ot, és reszelve, h az egészet befedje.


A másik pedig a paradicsomos káposzta. Cukor nélkül csinálom, vagyis édesítőszerrel, rántás meg ugye nem kell bele..Elméletileg diétás, de nem tom mennyi kcal van benne.


2010. júl. 12. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a sajt zsiros. Mindegyik. A "zsirszegeny" is - a zsirszegeny sajt az olyan majdnem, mint a zsirszegeny szalonna. Gondolj bele, mibol keszul a sajt - es rajossz, hogy zsirszegeny sajt az marhasag. Vagy nem sajt.

A paradicsomos kaposzta egesz jo, de az edesitoszer vegyszer.

Nekem az valt be a legjobban, hogy a zoldsegeket (ha nagyon muszaj, akkor) megparolom so es minden izesites nelkul, de csak felig, majdnem nyersen maradnak (pl. sparga, karfiol) De a legtobb zoldseget nyersen eszem, pl. kaposzta, sargarepa, paradicsom, zoldborso stb. Sokkal jobban jollaksz tole, mint fozes utan, sokkal tobb vitamin marad benne, es a so hianya miatt is sokkal egeszsegesebb (plusz felfedezheto a sargarepa es a zoldborso termeszetes edessege, a kaposzta sajat ize, meg ugy altalaban mindenfele etel ize jobb fuszerek nelkul. Probald ki - nekem ez valt be :-)))

(18 kg/egy ev, de nem is akartam gyorsan fogyni, mert a gyors fogyas utan ugyis csak visszajonnek a kilok)

2010. júl. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan edd meg a sajtos brokkolit is. Tökéletes! Ha a zöldség mellé nem eszel zsírt, cseszeheted a zsírban oldódó vitaminokat, hiába marad benne a zöldségben, mert párolgatod. Azon kívül fehérjére is szüksége van.

Nem lehet eszetlenül diétázni.

Mindkét kaja megfelelő.

2010. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
minden nap mozgok 3 órát..asszem nem a sajttal lesz a gond, mert a mozgáshoz rengeteg fehérje is kell..szal az a sajt kell
2010. júl. 12. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, feherje (es zsir) potlasra jobb a bore nelkuli csirke, pulyka, vagy a hal, es a sovany marhahus, mindez salataval, vagy zoldsegekkel, de salataontet es reszelt sajt nelkul. A sajtnal egy fokkal jobb a sovany tehenturo, vagy a natur joghurt es a kefir. Nem "eszetlen" fogyokurat javasoltam, hanem a sajt mellozeset.
2010. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, szoktam sovány húst, halat (stb) enni, de nem lehet minden nap, tönkreteszi a szervezetet. Meg nem is tudnék minden nap ezeken élni...salátára olivás öntetet szoktam tenni, az úgy nagyon finom. Ha nem eszem húst, általában tojással pótlom a fehérjeadagomat :D
2010. júl. 13. 08:53
 6/6 A kérdező kommentje:
jah és elsőnek írnám, h eszem ágában nincsen zsírszegény sajtot enni. Zsír kell. Nem a zsír hízlal. Az emberekl nem attólé híznak, amit évszázadokon át ettek, nem is a kenyértől. Az a baj, h az emberek elkényelmesedtek, és mértéktelenül esznek mindenből. Vagy más annyira kényelmesek, hogy inkább beülnek egy étterembe, gondolva az biztos jó minőségű. Aztán ott tényleg mindent beletesznek, h finom legyen. És ott az adagok sem kicsik általában, ezért ha kell ha nem megeszik. Ráadásul majd hülyék lesznek elgyalogolni az étteremig, mert kocsival mennek, vagy egyszerűen házhoz rendelik. Vagy pizzát meg ilyeneket rendelnek. Ezzel van a baj, nem a sajttal. Meg nem hiszem el, h aki normálisan étkezik, szélsőségek nélkül, annak ne férne bele kb 1 gombóc fagyinak megfelelő kalóriatartalmú nasi. Ha azt nem tudja beiktatni a kalóriafelhasználásába, az gáz. Főleg ha mozog mellette valamit. Nem kell gyötrő edzésekre gondolni..napi 45-60 perc futás sztem mindenkinek belefér. És csodákat tesz.
2010. júl. 13. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!