Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi a napi kalóriaszükségle...

Mennyi a napi kalóriaszükségletem?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni, és megpróbálnàm a kalóriákat számolni, de ahány kalóriakalkulátort találtam mind eltérő eredményt mutatott! Ti melyiket használtàtok?
2019. aug. 10. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
igen
2019. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Súly, magasság, nem, aktivitás?
2019. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet pontosan tudni, napról napra vàltozik és sokmindentől függ. A tested jelez. Egyébként a kalkulàtorok csak becsléseket tudnak mondani. Az emberi szervezet nem matekpéldaként működik. Bonyolult hormonàlis rendszer.
2019. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nő, 160 cm, és 84 kg! Álló munkát végzek, és most kezdtem el tornázni, futni!
2019. aug. 11. 07:34
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Én a kalóriabázis nevű appot használom. Kiszámoltam az alapanyagcsere működéséhez szükseges kaloriaerteket és ennyivel fogyok. Nálam ez 1500 kcal.Ezen belül a makrotapanyagok arányara is erdemes odafigyelni. Fehérjére meglegyen 2 g/tskg, szénhidrátból 2-3 g/tskg,kerülni a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, mert azok nagyon megemelik az inzulinszintet, ami gátolja a fogyást. Zsírból 0.5-0.8 g/tskg.

A súlytartáshoz szükseges kaloriaertekeknél vannak eltérések, ezt mindenkinek ki kell tapasztalni.

2019. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!