Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez hatásos hosszú...

Szerintetek ez hatásos hosszú távon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tettem már fel pár kérdést amire nagyon motiváló és tanulságos válaszokat kaptam. Viszont még mindig nagyon kezdő vagyok és sok mindent nem értek. Előző kérdésemben leírtam, hogy 167cm 90kg vagyok. ( nagyon durva rendszertelen és egészségtelen ételeknek,italoknak köszönhetően na meg persze mert lusta voltam)

Kb egy hónapja úgy döntöttem,hogy elég életmódot váltok cukros üdítők egészségtelek nasik gyors kaják eltűntek az életemből. Járok edzseni egy héten min 2x de leginkább 4x. ( aerobik,spinning,zumba) + 12 órában dolgozok ahol egy percre sem ülök le. 1500kcal körül eszem egy nap. Szerintetek ez hosszú távon elvezethet a célomhoz vagy kevès lesz? 65kg az álom.


Másik kèrdésem,pedig az hogy rengeteget olvasgattam itt is máshol is a szémhidrát bevitelről,hogy 60-80gramm között mozog az “egészséges il fogyis ch bevitel. Na ezt én azért bőven túl lépem 100-120gramm között szokott lenni hiába próbálok a legegészségesebben étkezni. Kalóriabázison 236 ch 54 zsir és 64 a fehérje “napi adagom” akkor ez most nem helyes?


Bocsánat,hogy hosszúra sikerült és előre is köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 26. 17:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Amit még hozzá szeretnék tenni, hogy mérni még nem mértem magam, de változást már látok nem vagyok olyan “plötty” szétfolyós valamint sokkal jobban érzem magam lelkileg és fizikailag is reggel 5p alatt magamhoz térek és egész nap fitt vagyok.
2019. szept. 26. 18:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól kezdted el.

Sokféle diétás irányzat van. Van, aki a zsírt csökkenti le nagyon, van, aki a ch-t. Nekem jobban bejött a ch csökkentés, mellette magasabb zsírbevitel, éhségérzet szempontjából mindenképpen. Ha szénhidrátszegény diétával próbálkozol, nem muszáj a ch-t 60-80 grammra levinni, a 120 g is hatásos lehet, ki kell próbálni, mi a jó neked. Az átlagember ch beviteléhez képest a 120 g is sokkal kevesebb, és ebbe még elég sokféle étel belefér.

Fehérjéből testsúly kg-onként 1-1,5 gramm ajánlott fogyáshoz, nem a célsúly, hanem a jelenlegi súly alapján számolva. Tehát nyugodtan megcélozhatsz minimum 90 grammot. 64 g szerintem kevés. Zsír pedig annyi legyen, amennyi a kalóriakeretedbe ezek mellett belefér.

Hogy elég-e az 1500 kcal, azt érezni fogod. Ha egész nap kóvályogsz az éhségtől, vagy nem megy az edzés, akkor kicsit emelhetsz rajta, legalább az edzős napokon.

2019. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves és gyors választ! 😍
2019. szept. 26. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Én 160 cm magas és 94 kiló voltam amikor azt mondtam elég volt. Én sajnos nem tudtam lemondani a finom kajákról, képtelen lettem volna mindig zöldséget enni. Én elkezdtem kalóriát számolni, nézve a makrókat. Napi 1560 kalória a megengedett, ez mindig betartottam. (szénhidrát, fehérje, zsír bevitelemet is) De mindent ettem csak keveset. Amit nem ettem és ma sem eszek. Kenyeret, pékárukat. De zero coláról nem mondtam le, ma is iszom, a kedvencem. Minden nap gyalog járok dolgozni, és heti 4x megyek konditerembe. Egyik nap csak aerob edzésem van a másik nap csak súlyzós edzés. Tény, hogy sokkal kevesebbet nassolok mint régen, tény, hogy cukrot nem nagyon fogyasztok, de tényleg mindent eszek. Pl: spagetti, vagy csirkepörkölt, nokedlivel. A lényeg a mértéken van. Mértékkel.

1 éve csinálom már. Az elején sokszor éhes voltam, ma már bőven elég a bevitt kalóriamennyiség. Sosem vagyok éhes, sőt, néha soknak is érzem.

Jelenleg 65 kiló vagyok. Szóval ha én 45 évesen megcsináltam, akkor neked is sikerülhet.

Sok sikert.

Még valamit: Nekem sokat segített a motiváció. AKkor kezdtem el amikor tudtam, hogy a kezdéstől számítva másfél év múlva Ázsiába utazom. Akkor az hajtott, hogy jó alakkal menjek nyaralni, ne elhízott malacként. Sikerült.

2019. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Többféle, iràny van amivel le lehet fogyni, zsírcsökkentés, szénhidràtcsökkentés, kalóriakorlàtozàs, ételadagok felezése, stb stb. Ki kell tapasztalni, hogy mi az ami a céljaidnak megfelel, azzal együtt, hogy jól is érzed magad közben.

Én sokmindent kipróbàltam màr, de nekem egyértelműen a szénhidràtcsökkentés vàlt be ( 80-85 gramm többnyire, a max is csak 95 de az ritka ), több fehérje és zsírbevitellel. Ezàltal magas a kalória is, de én azzal nem foglalkozom. Nekem ez vàlt be. Fogyok, mindig jóllakom és jól érzem magam ezzel az életmóddal. Màr csak idő kérdése hogy elérjem a célom:)

Összegezve: nagyon egyéni, hogy kinek mi a legjobb módszer. Nekem nagyon nagyon sok év volt, amik azzal teltek el, hogy próbàlgattam a fogyókúràkat és a különböző módszereket, volt amelyiket többféle vàltozatban is, végül a szénhidràtszegény életmód vàlt be, drasztikusabb, de még nem szélsőséges ch csökkentéssel. Ki kell próbàlnod, hogy neked, a te szervezetednek mi a legjobb. Ennyi.

2019. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én igy fogytam anno 15 kgt. Annyit fuznek hozzá hogy tényleg mások vagyunk hogy kinek mi működik. De ha ezt a mennyiseget szepen kis adagokban elosztva eszed es nincs semmi betegseget (inzulin rezisztencia és társai) akkor sikerülni fog!
2019. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nekem ezek a kedves kommentek és a ti sikeretek az én motivációm! ❤️
2019. szept. 27. 00:46
 8/8 A kérdező kommentje:
Update : a kg ugyanaz,viszont centiben derek -5cm csipo -3cm 🤗
2019. szept. 28. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!