Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy Zumba ellenesség?

Mi ez a nagy Zumba ellenesség?

Figyelt kérdés

Itt Gyakorin mindenki leszólja a zumbát, hogy alibi sport, semmit nem ér, stb.


De ha valaki diétázik és kalóriadeficitbe akar kerülni, nem mindegy, hogy mit sportol? Ha eddig nem mozgott, elég jó tud lenni a zumba.


Nekem eddig csak ez a mozgásforma tetszik :)


2019. okt. 15. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Az a lényeg, hogy olyasmit sportolj, amit szeretsz, és amit épp ezért hosszú távon is tudsz csinálni.

Ha pl. utálsz futni, akkor hiába kényszeríted rá magad, nem tudod folyamatosan csinálni.

A sport olyan, mint az étrend: nem hetekben-hónapokban kell gondolkodni, hogy én most nekiálltok futni, futok nyárig, és ha lefogytam, akkor majd nem kell soha többé... hanem úgy kell berendezkedni, hogy ezt én már egész életemben tartani fogom. Pont ezért "életmód".

Én amúgy edzőterembe járok súlyzós edzésre, de van a konditerem mellett ilyen nagy terem is, ahol mindenféle közös órák vannak, és egyszer pár percre beálltam kíváncsiságból a zumbaórára, és hát nem tudtam tartani a tempót a "profikkal". Nyilván ha többször mennék, akkor egy idő után tudnám, de annyira nem tetszett meg nekem. (ami nem baj, mert neked sem kell jönnöd a súlyzós edzésekre :))

Viszont egyáltalán nem alibisport, és ha szereted, csináld, egészséges, mint minden testmozgás. A sznobokra meg ne hallgass, és annyi.

2019. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó az, szórakoztat és mellé jól meg is mozgat. Jót tesz a testnek és a léleknek is. Gyakorlatilag mint egy jó dizsi, csak nem zavarnak a pasik és megmondják hogy táncolj.
2019. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt gyakorin minden sportot leszólnak, csak is a kőkemény, emberfeletti sportok érnek valamit, az is csak akkor ha napi 3 órat csinálod folyamatosan szünet nelkül, akkor is ha kezdő vagy. Ja és az 1 óra bemelegítést se felejtsük el :)

Persze hogy jó, ne vedd túl komolyan a gyakoris hozzászólásokat.

2019. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval. Ne foglalkozz vele, hogy ki mit mondd. A sétától elkezdve a kondizásig bármi, ami mozgás az jó!
2019. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
97%

Én eddig 1x próbáltam ki a zumbát és nagyon tetszet! Bár eléggé béna voltam ,de élveztem :)

Sajnos az én városomban nincsen zumba edzés ,ezért azóta nem csináltam

2019. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
A zumba jól megmozgat, persze fogyáshoz kevés. Viszont aki eleve mozgásszegény életmódot élt, és emiatt is van elhízva és abszolút nem mozgott semmit annak viszont tökéletes a zumba. Jól megmozgatja, fogyás is betud indulni tőle, meg a szervezet hozzászoktatásához tökéletes. Hosszútávon meg tényleg nem sokat ér, ahhoz hogy legyen valami már plusz mozgásokat kell beiktatni leginkább kardiót, kerékpározást, úszást, futást, ezek jók a fogyáshoz. Zumba is jó az elején de csak kezdésnek meg persze ahhoz hogy a tested át legyen mozgatva. Ez inkább azoknak jók akik nem fogyni akarnak hanem csak picit mozogni, átmozgatni magukat hogy ne legyenek annyira lusták, arra viszont tökéletes. Meg persze mentálisan is jót tesz, szórakoztat ez is nagyon sokat számít ám.
2019. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

miert ne lenne jo fogyashoz? jo nagy hulyeseget irtal utolso.

az a lenyeg,hogy szeresd csinalni es de szerintem iszonyuan jol egeti a kaloriat, regen en is csinaltam. Mellesleg az a lenyeg,hogy tobbet egess egy nap mint amit eszel.:)

2019. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen jó a zumba, ki ne szeretné a sok csinos lányt?
2019. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6 éve zumbázom. Imádom. Megfelelő étrend nélkül önmagában nem fogysz tőle.

Én utálom az edzőtermet, a futást. Amúgy is a csoportos dolgokat szeretem.

Nekem nagyon bevált, bulinak tűnik, de kemény kardio edzés. Persze oktatótól is függ.

2019. okt. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!