Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valakit nem...

Miért baj az, ha valakit nem vonz a sportolás?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, eleget mozgok, mert mindenhova szinte gyalog járok (napi kb. 5-6 km), rengeteget pakolok, takarítok, szóval sokat mozgok, kertészkedek stb. Engem délután, vagy esténként már marhára nem vonz, hogy fussak, vagy tornázzak, rohangálok eleget napközben.

Mégis, ha valaki megkérdezi, mit sportolok, szinte szégyenkezve mondom, hogy semmit.



2019. okt. 20. 20:37
 1/5 anonim válasza:
83%
Nem kell ezért szégyenkezni. De nyugodtan mondhatod a gyaloglást, mert az is sport.
2019. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ismerős :D


Többször előfordult már, hogy mondtam, hogy nem szeretek valamilyen sportot. Erre jött a kérdés: akkor milyen sportot szeretsz? Na, hát semmilyet :D


Mondjuk most rátaláltam a zumbára, mindenki szidja, hogy nem ér semmit, de szerintem igen. :) Kalóriadeficitbe kerülök a mozgás miatt, na meg nagyon jó lesz a kedvem tőle :D Úgyhogy én megtaláltam a sportomat, pedig ez nem az a tipikus edzőtermi súlyzós edzés, amit mindenki javasol.


Lehet, hogy te is találnál olyan mozgásformát, amit szeretsz :) De ha nem, akkor nem, bár fogyáshoz nem árt, de a mindennapokhoz az is elég, ha jó az állóképességed a sok sétától és házim/kertimunkától. :)

2019. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Mondd azt, hogy nem sportolsz ugyan, de aktív életet élsz.
2019. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bajnak nem baj, mert nem csak egész nap üldögélsz, ráadásul ha kertészkedsz vagy sétálsz, sokat vagy a szabadban. Egy fárasztó kertészkedős vagy takarítós nap végén én sem szoktam edzeni. Viszont ezekkel annyi a baj, hogy sokat kell hajolgatni, és ha nem tornázok mellette, megfájdul a derekam. Néha kell egy kis másfajta mozgás is, legalábbis nekem mindenképpen. Az alakomnak is jót tett a rendszeres torna.
2019. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egészséghez szükséges a megfelelő mozgás is. Pakolás, takarítás inkább fárasztó, mint átmozgató; core-izmokat erősítened kellene, hogy ne legyenek később problémáid, napi tíz perccel tökéletesen megoldható.
2019. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!