Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek hulyeseg a raktaro...

Szerintetek hulyeseg a raktaroz a szervezet mitosz? Kifejtem

Figyelt kérdés

Azert gondolom marhasagnak mert tegyukfel van egy ember akinek 2500 az alapszuksegleten

egy honapig vagy tobb ideig 1100at eszik utana megemeli egyiknaprol a masikra 2000-2200ra akkor mitol hizna? szoktak mondani hogy akkor egybol elkezd hizni meg raktarozni stb... mit raktarozna ha meg igyis az alapszukseglete alatt van...?!


2019. nov. 3. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mi van!? Most a jojó effektust hozod példának? Egyáltalán nem értelek. Pedig hidd el; rendesen ki tudnálak forgatni az elméletedből, ha (és gyanítom!) hülyeségeket beszélsz.
2019. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

azt irom amivel szoktak ijesztgetni az embereket ..😅 en sem ertem. Pl az anorexiasokat hogy pl eszik 800kcalt a minimum 2000 helyett , es amikor vegre elkezdene enni, mondjuk legalabb 1100at akkor mindig megkapjak hogy raktarozni fog a szervezete , hizni fog stb... mitol hizna ha meg igyis keveset eszik?

vagy amikor sokaknak itt azt tanacsoljak hogy ne koplaljanak mert utana normalisan fog enni es duplajat hizza vissza. De ha az a “normalis “ szamara az alapszuksegletet jelenti akkor szinten nem fog hizni ...

2019. nov. 3. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Te anorexiás vagy, és valaki óvva intett az evéstől?

Ez a kiejelntésed: //De ha az a “normalis “ szamara az alapszuksegletet jelenti akkor szinten nem fog hizni ...//


Ez így van, mondjuk 1100kCal-nál mindenképpen így van. De ha valakinek 2500 a napi igénye, és aztán 1 hónapig 1500-zal tengődik (a minőséget meg sem említem), az bizony hízni fog, ha 2500-ra megy vissza hirtelen (főleg, ha szar a kaja, meg időbeni eloszlás). Ugyanis a szervezet egy bonyolult, automatizált gép, ZÁRT hatásláncú szabályozási HUROK

2019. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kozbe valaszt kaptam egy embertol ra, es igaza van es mar ertem.Azert fog hizni mert az alapszukseglete lecsokken ,hozza szokik a szervezete a keveshez. Az alapszukseglet nem allando. Targytalan a kerdes 😊
2019. nov. 3. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Oké. Akkor nyugodtan felpontozhatsz engem is, ha már ennyit téptem a számat ;-)
2019. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ebben az esetben elvileg nem hizna jelentösen vissza. De a legtöbb ember nem birja megálni hogy utána ne egyen joval többet mit 2000 kaloria.
2019. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ott a gond, amit a 6-os mondott. nem kezd semmit raktározni a szervezet, meg nem megy rögtön minden zsírba, ha elkezdesz többet enni, mert addig "éhező üzzemmódban" voltál, ilyen nincsen. a gond az, hogy az éhező diétákat hosszú távon tartani rendkívül nehéz, és mikor már nem bírja az illető (általában mikor elérkezik az első pár naphoz - különösen, ha ez pár hét-, amikor nem mozdul a mérleg, ami teljesen normális minden fogyásnál, de rögtön jajveszékelünk, hogy nem működik), akkor feladja az egészet és sokkal többet eszik, mint előtte. nyilván, hogy még többet fog hízni.

szóval igen, a szervezet raktároz mítosz az egy hülyeség.

2019. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!