Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Felszedtem fél év alatt 10...

Felszedtem fél év alatt 10 kilót, hogy adjam le egy hónap alatt legalább a felét? Lent részletesen

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lett, de örök hála, aki segít...

15 éves vagyok, 164 centi és 69 kiló. Fél éve kábé 60 kiló lehettem, az úgy elviselhető volt, de sajnos nagy szenvedélyem a csoki, na meg amikor unatkozom, akkor is előszeretettel rágcsálok valami nem éppen fogyókúrás kaját....szóval mindig halogattam a diétát, a mozgás (nem vagyok rá büszke, de) teljesen elmaradt. Eddig nem igazán méregettem magam, de most rááltam a mérlegre, és sokkolt, hogy majd' 10 kilót híztam ilyen rövid idő alatt. Szóval most bele szeretnék kezdeni valami diéta- és edzésszerűségbe, mivel jövőre új suli, és nem szeretném, hogy csúfoljanak. (Nem, nem gondolom, hogy addig csontsoványra fogok fogyni, csak egy kicsit "formásodni" szeretnék, tehát úgy 5-6 kilótól megszabadulni, legfőképpen a hasamról és a derekamról.) Tehát mondanátok valami olyan diétát, ami nem veszélyes, és 15 évesen is alkalmazható? Olyanra gondolok, amiben receptek is vannak, tehát nem (csak) azt mondja meg, hogy mit ne egyek...olyanra gondolok, amin napi lebontásban van, hogy mit egyek reggelire, ebédre, vacsorára. Linkelnétek ilyeneket? Vagy oldalakat, ahol találok? (Nem igazán vagyok válogatós, zöldségeket szeretem, kivéve a gombát, spenótot és kelbimbót, mást mindent megeszek. Gyümölcsök úgyszintén, húsok közül csirke, hal, de mást is megeszek, ha muszáj :D )

Az edzés is nagy kérdés, hogy hogyan csináljam. A legnagyobb súlyfelesleg szerintem a hasamon, csípőmön és a combomon van. A fenekemen és a tricepszemen (tehát úgy a hónaljam felé) is van mit javítani, de elsősorban most nem ezek érdekelnek. Kinéztem ezeket a 8 minute-videókat Youtube-on, a hasra, combra és fenékre valót (azt olvastam, hogy a fenékre való is jó combra, plusz jó, hogy a fenekemen is segít), ki is próbáltam őket, és volt izomlázam utánuk...hogyha mindegyiket megcsinálom naponta egyszer, használni fog, vagy keressek mást? Esetleg valami tapasztalat? Ja, és akkor van itthon Leg Magic, amit a tévében szoktak reklámozni ( [link] azt hogyha napi 10 perc körül csinálom az előzőekhez, használni fog? olyankor óriási izomlázam szokott lenni, tehát másnap alig tudok járni. Akkor valószínűleg használ is, ugye?

Ezek mellett még mit csinálhatnék? (Futni, úszni, konditerembe járni nem fogok, szeretek inkább halkan "szenvedni", nem szeretném mások orra alá dörgölni, úgyhogy légyszi, ilyet ne is ajánljatok! A bicikli még beleférne, mondanám, hoy mennék, de ebben a melegben kizárt, plusz anyu nem is tud, barátok nincsenek a közelben, és félek, hogy rosszul leszek, elesek, elüt egy kocsi, satöbbi...:S)

Nagyon-nagyon megköszönném, ha valaki valami használható tanácsot adna, és úgy kábé válaszolna a kérdéseimre...őszintén szólva eléggé kétségbe vagyok esve, plusz félek attól is, hogy feladom, nem leszek elég kitartó...jesszus, félelmetes, mennyit beszélek...be is fogom...


2010. júl. 17. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ehetsz, amennyit akarsz az ajánlott ételekből:

[link]

[link]

Kipróbáltuk!

:D

2010. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A leghatékonyabb pedig a futás és úszás lenne. Senki nem nevetne ki ezért. Sőt szerintem becsülendő ha valaki tesz az egészsége érdekében. Illetve törődik a külsejével. Erősítő gyakorlatot sokat találsz neten, ujságokba,ezek a has-comb-fenék stb. Ezeket nyugodtan csinálhatod otthon. De heti maximum 3-4szer mozogj intenziven különben nem lesz ideje az izmaidnak regenerálódni. Diétánál meg nem ajánlok pontról pontra szigoruan betartandó étkezéseket. Egyél inkább sok sok zöldséget gyümölcsöt. Egyél lassan, és ne edd túl magad, csak annyit amennyitől pont jól laksz. Inkább napi többször keveset, mint 1-1 alkalommal sokat egyszerre. Ja igen és sok-sok folyadék! Néha a szervezet becsap minket és éhséget érzünk miközben csak folyadékpótlásra lenne szükségünk. :) Viz, zöldtea, gyümölcslevek. Ja igen, és a nassolás. Próbáld meg lekötni magad, hogy ne jusson eszedbe :). Amugy semmilyen étel nem tilos, csak az arányokat kell helyesen kezelni. Pl csokit is lehet enni, csak ne egyből egy táblányit :)

Ha van még kérdésed megpróblok válaszolni :)

2010. júl. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10 kg-t fél év alatt? Nekem majd' leesett az állam, amikor kiderült, hogy 2 (!!) hónap alatt híztam 7 kg-t.:S
2010. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajana válasza:

Szijja:D én is igy vagyok mint te:d és szerintem összetarthatnánk valahogy segithetnénk egymásnak hogy lefogyunk majd remélem váálaszolsz:)

Szijja:)

2010. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!