Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert hiztam meg ilyen gyorsan...

Miert hiztam meg ilyen gyorsan? 17/L

Figyelt kérdés

Alma-alkattal hasra hizom, de oda nagyon. Egyre hurkasabb a hasam. Pedig azert odafigyelek. Emellett a csipom is szelesedett, fenekem is, combom duplaja lett.

Hasamat alig tudom behuzni.


Hany kilo plusz lehet rajtam?

163 cm vagyok, es 58 kilot mutatott a merleg, de a suliban is ranezesre minimum 68-70 kilonak saccolnak, de volt aki a 80-at becelozta ram :/


Haskorfogatom pont annyi hogy teljesen kinyomott hassal pont korbe eri a centi, vagyis 105 cm koruli.

Csipom 97 cm.


Orvosi vizsgalatok alapjan egeszsegugyi problemam nincs.



2019. nov. 15. 23:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
nagyon nagy a hasam es konnyen hizok.
2019. nov. 16. 00:57
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem vagy kövér a súlyod alapján, de a 105 cm-es has az rengeteg. Hasonló az alkatom, 159cm/52kg nekem 85cm a derekam. Nem kell kinyomva mérni, csak normálisan, illetve lehet fel voltál puffadva.

Mindenképpen kezdj el sportolni, és vegyél vissza a szénhidrátokból.

2019. nov. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha fel lennek puffadva, akkor kemeny hasam lenne, ugye? mert akarhanyszor is kinyomom, nagyon puha a hasam. Behuzva meg hurkas. Csaladba senkinek nem volt ekkora haskorfogata.
2019. nov. 16. 01:53
 4/22 A kérdező kommentje:

Nagyon gyakran hagyom kinyomva a

hasam.

2019. nov. 16. 01:56
 5/22 anonim ***** válasza:
16%

Remélem, nem betegség, és nemsoká elmúlik ez a bajod (csak pl mondjuk remélem csak ez van, hogy pl nem figyeltél eléggé, és rendszertelenül ettél, habzsoltál; ja és egyébként jó dolog, hogyha pl főtt étel van, evés előtt megmelegíted, ha éppen nem meleg, minimum langyos legyen, hogy a zsírok láthatóan szét legyenek benne olvadva) ; pl én egyszer hallottam egy csajról , akinek meg a cicijei nőnek folyamatosan, és havonta el kell járnia kisebbítő-műtétre.

Ja és egyébként mondanék mégegy dolgot, hogy a pajzsmirigy problémától is lehet pl esetlegesen hízni, állítólag ezek önértékelési problémából fakadnak (a pajzsmirigy alul/túlműködés) , hogy valaki pl túl sokat képzel magáról, és saját magát mások fölé helyezi; vagy pedig éppenhogy nagyon a 'szükséges lenne' szint alatt van az önértékelése, és önbizalomhiányos; tehát lehet, hogy önértékelési problémából fakad az illetőnek a problémája. Én ehhez nem értek , csak ilyet hallottam. Ezt még azért amúgy pl gondold át esetleg. De én szal nem értek hozzá, lehet, hogy az is jó lenne, ha elmennél orvoshoz, és tőle kérdeznéd meg, hogy ezt végülis hogyan tudjad értelmezni, mire véljed, hogy így nősz nagyon gyorsan -hirtelen, pedig oda is figyelsz a táplálkozásra, mozgásra pl nemtom, mennyire; de ha pl közvetlen az iskola mellett van az épület, ahol laksz, akkor azért időnként menjél el egyet-egyet sétálni. Nekem volt egy nagyon husi osztálytársam, és ő ott lakott az iskola mellett, tesin már nem emlékszem, hogy mennyire volt aktív; talán ő aktív volt, mert amúgy mindenből jeles volt, és okos volt, és asszem talán nem is akarta volna magának megengedni, hogy tesiből legalább a jóra ne törekedjen. Meg mondom, szal okos csaj volt, de nem tanult sokat szerintem ,mert valszeg olyan kis "szivacsos agyú volt" -pozitív értelemben- hogy mindent magába szívott, de szal a csajszi valszeg egész nap a gép előtt ült, lehet, hogy valami tudományos cikkeket olvasott olyan témában, ami őt érdekelte. De szal ott lakott az iskola mellett, és nagyon húsos volt, és gondoltam, hogy van összefüggés , de egyébként meg pl a nővére ő tök karcsú, és ő is ugyanoda járt középiskolába.

2019. nov. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

*meg pl én ezt nem tudom, mennyire lehet örökletes/genetikai probléma nálad. Hogy lehet, hogy mások a gének, és belőled pl valami olyan jött elő, hogy hízásra jobban hajlamos vagy; de ez a pajzsmirigy dolog ez pl szerintem érdekes lehet; de az is lehet, hogy pl a dokid elküldene téged tök másfajta, nem ilyen pajzsmirigyes vizsgálatokra, hát mer ezeket ő tudja majd, hogy mi kell, de szal lehet, hogy tényleg jó lenne elmenned felkeresned egy orvost mert ha egyfolytában hízol, az nagyon-nagyon kellemetlen lehet:S:S

Ja de várjál, most látom még itt , hogy te leírtad már a kérdés alá, hogy orvosilag problémád elvileg nincs. Nem tom, pl mindent vizsgáltak-e nálad, de gondolom, sokrétű volt; nemtom mennyire lehet esetleg ez nálad pl pszichés eredetű. É n nem tudom, ez mennyire helytálló, de van egy ilyen elmélet is, nemnéztem még írták -e már előbb; hogy a zsír az egy ilyen védőrétegként is funkcionálhat, hogy akár védeni akarod magadat valamitől. Ja meg pl szal tényleg lelki problémák, valaki mondta egyszer egy műsorban, hogy amikor úgy rendben van lelkileg, akkor úgy repülnek le róla a kilók. Na, most két videó jutott ezzel kapcsolatban eszembe, a tippem, hogy miben hangozhatott el; Tóth Gabi a Lilulandes sminkcsatornán; meg a Cseke Katinka az Utazásalelkedkörül-ben. Szerintem lehet ebből a kettőből volt valamelyik, de nemtom. Még lehet az is, hogy mind a kettőben esett szó róla esetlegesen.

De szal lehet ilyen lelkieredetű, másszóval pszichoszomatikus, valaki aszondta, hogy a tudósok már azt mondják ,hogy minden testi baj lelki eredetű . Én ezt nemtom, de amúgy szal ép testben ép lélek, meg gondolom fordítva is összefüggés van, tehát igaz, és kihat; test lélek és szellem kapcsolatából áll az ember. Figyelj oda belülre magadban is, hogy pl tehát a lelked miket súg, és hogy a testednek mik lehetnek az igényei. Próbálj erre figyelni; amúgy lehet szal, hogy van, megjelent a környezetedben valami új, zavaró körülmény, pl szülők válnak, vagy valakivel családból, barátokból te vesztél össze, tartasz pl valami vizsgától/dolgozattól/tanártól/iskolatárstól akivel meg esetleg konfliktus lehet; vagy pl félsz akár esetleg, hogy nem tudod azt a szintet hozni az iskolában, amire te képes vagy és elégedett lennél , vagy pl tetszik egy fiú, és nála puskáztad el a lehetőségedet, vagy nemtom. De ne legyen semmilyen fajta problémád, de leeht, hogy mégis valami ilyesmik. pl hogy konkrétan lehet ilyen "hanyas jegyet fogok kapni"-című-jellegű dolog. Vagy pl egyszerűen csak ez fárasztó-stresszes-és leterhelő, hogy pl túl sokat várnak el tőled az iskolában, pl túl sok órátok van akár minden nap és korán kelés és későn érsz haza, meg még közben akár lehet, hogy szivat is 1-2 tanár, meg stb.

2019. nov. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

Az pech, ha ennyire hasra hízol, de nincs vele mit tenni. A hízást kell megállítani. Sajnos olyan napok, amikor a szükségesnél kevesebb kalóriét viszel be a legtöbb embernél spontán ritkán vannak, az ellentéte annál inkább. Aztán ezek a kisebb nagyobb többletek összeadódnak, és egyszer csak kilók és centik formájában mérhetőkké is válnak.

Írd fel nagyon pontosan, mit és mennyit eszel pár hétig, aztán ülj neki és pl. a kalóriabázis oldalon számold ki, hogy ez mennyi. Ezután csökkentsd a napi kalóriamennyiséget, illetve kezdj sportolni.

2019. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

Na, azért az egészségügy probléma rendesen ki van vizsgálva?

Pajzsmirigyed rendben? Inzulinrezisztenci?

Gluténérzékenység?

2019. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
15%
Mert terhes vagy.
2019. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem létezik hogy ekkora legyen a hasad.

Szerintem puffadsz. Vagy kapkodva eszel, vagy vmi egészségügyi problémád van.

A súlyod ideális nem hinném hogy kövér vagy, szerintem vagy te látod magadat rosszul, vagy nem tudom.

Látni kéne hogy itt valóban hízás van-e vagy mi.

Szívesen segítek akár priviben is de ennyiből nem tudok mit mondani.

2019. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!