Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek egész nap esznek és vékonyak, én pedig ha ránézek a szalonnára hízok 10 kilót?

Figyelt kérdés

Nincs új a nap alatt, tudom, hogy ezerszer lerágott csont. Hogyan lehetne néhány pontban összefoglalni az okokat?


Most ha genetika, akkor egész életemben diétázzak, hogy megmaradjon a komfortérzetem? Bekaphatná az evolúció.



2019. dec. 5. 14:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Volt egy kolléganőm, ő zabált egyfolytában. Lábas pörkölt ebédre és társai. Másik ismerősöm szintén evett egyfolytában de az volt a baja, hogy hiába jár konditerembe, nem tud hízni. Nem értem én ezt.


Általános iskola fizika. Ha több kalóriát viszek be, mint amennyit elégetek, akkor hízok. Ez annyira egyszerű, hogy csak na. Hát ezt akkor sem értem.

2019. dec. 5. 14:44
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak a genetika létezik, habár a legtöbbet az számít, hogy mit kapunk a szüleink által. Vannak egyébként anyagcsere betegségek is. Ha alulműködik a pajzsmirigy nem fogsz fogyni, hiába kinlodsz. Ha túlműködik, akkor meg a hízással vannak bajok. Ezen kívül vannak felszívódási zavarok is és nem mellesleg pszichés eredete is lehet étkezési zavaroknak.
2019. dec. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Bizony sok esetben ez genetikai tényező, pl. gyors anyagcsere, nem tudsz vele mit kezdeni. Az életben semmi se igazságos, ez sem. Eu nem csak emberfüggől hanem korfüggő is. 25 éves korom előtt én is halálra zabálhattam magam, nem mentem 50 kiló fölé, de harmincasként már oda kell figyelnem, mert eléggé lelassult az anyagcserém, kb ha ránézek egy tálca sütire már fel is szalad rám 2 kiló :D De ha nem eszel többet, mint amennyit kéne és mozogsz is valamennyit mellé, akkor azért nem olyan kemény meló megtartani a jó alakot.
2019. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

A táplálkozás és anyagcsere nagyon komplex rendszer.


Rengeteg múlik a genetikán, pl leptinrezisztencia. Reward rendszer problémái. Eleve mennyi táplálékot veszünk fel.


A fizika törvényei itt is érvényesülnek, vannak tényleg olyanok akiknek az anyagcseréje raktározó módban van.


Valaki meg a hátán lévő barnazsírszövettel eltüzeli az egészet, vagy fel se szívja az tápcsatornája.


Alapvetően viszont akinek rendben van az agyalapi mirigy-pajzsmirigy-mellékvese rendszere és nem fokozottan rezisztens fontos hormonokra... pl a leptin, annál a egyszerű a szabály. Annyit hízol amennyi plusz kalória marad.


Pl én egész életemben vézna csontváz voltam, pedig tonnákat eszek'..(180 cm, 63 kg). 1 éve sportolok heti 2x... kezd lassan megváltozni a rendszer. Edzések után többet eszek jobb étvággyal és sikerült 69 kilóra híznom, amiben szálkás izomzat is felkerült. A cél 75 kiló szálkás test mellett.

2019. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Én olyat ismerek hogy szedett tömegnövelő port, csak a hízási szándék miatt, nem sportolt semmit. Csak ilyen szemét kajákat evett. Mindent ami szénhidrát. Mellette csipsz, csoki, jégkrém minden... Szinte egész nap evett. Rossz volt nézni. És 1 kilót nem tudott felszedni. Pedig tényleg mindent próbált hogy hízzon kicsit. Úgy nézett ki mint egy anorexiás. De suliban is végig ette az egész napot. Utána suli után ment gyors kajáldába, kikért egy nagy adagot (mikor miből) és otthon is csak zabált állítólag.

Vannak akik szinte nem tudnak hízni bárhogy is akarják.

Meg vannak akik alig tudnak fogyni. Pl én is sok mindennel próbálkozom. Járok edzeni, kardiózni, figyelek a kajára, próbálom kerülni a nasikat is és minden egyebet. És nagyon szenvedős hogy 1 kilót is fogyjak.

Ez a két véglet van.

De nagyban függ a genetikától. Nekem a családban mindenki duci vagy kövér, hiába próbálnak figyelni. Egyik uncsim aki egész nap csak salátázik, meg esetleg csirke hús salátával grammra mérve, mellette 10 kilómétereket jár futni, kondizik és még ott is kardiózik pluszba neki is van egy hasa. Pedig kevés a kalória bevitele és rengeteg ami eléget. De ugye a genetikája nem olyan. Meg az se minden ki hova hízik és honnan fogy.

2019. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Testvérem 2-3x eszik este-hajnalban, úgy hogy a nappali főétkezéseket is betartja. Pizza, sajtos melegszendvics, és társai, zöldség alig. Csipsz, sós mogyoró minden nap, fánkok ilyenek. Anorexiásnak tűnik, mindig sajnálják hogy szegény biztosan alig eszik. Én meg hízékony vagyok, nagyon f...sza :D Ha úgy étkeznék, mint ő már 100 kiló lennék, bár inkább több.

A legrosszabb az, hogy apám folyamatosan cikizett emiatt,

volt, hogy figyelte mennyi ideig készülődtem kajáláshoz-akkor jött ki rajtam egy durva allergiás roham, de persze ezt nem fogta fel, hogy úgy kellett összeválogatni a kaját, és szépen megjegyezte anyámnak hangosan, hogy nem csoda hogy ekkora (65 kiló voltam), így pepecselni a kajáláshoz.

2019. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Lehet amikor nem nézik kevesebbet eszik, rendszeresen sportol..stb
2019. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Tesóm soha nem sportolt...én igen.
2019. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

tegyük fel, hogy egészséges emberekről van szó. van akinek gyors az anyagcseréje, van akinek lassabb.


ebben az esetben tényleg annyi, hogy meg kell találni az energiaegyensúlyt. az emberek meg általában alulértékelik, hogy mennyi kalóriát visznek be, és túlértékelik, hogy mennyit mozognak le (ezt mostanában a különböző fitnesz órák is támogatják, kiírja, hogy elégettél 500 kalóriát 1 óra alatt és elhiszed, pedig csak pl. 160 volt).


és ennyi (hangsúlyozom egészséges emberek esetében)

2019. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Azért IS, mert mar obszedal az étkezés , mert sanyargattad magad esetleg , es ragörcsöltél a témára

Edd te is ami jólesik és lefogysz

2019. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!