Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogyan fogynátok le ha?

Ti hogyan fogynátok le ha?

Figyelt kérdés

Sziasztok

167 centimhez párosul 115 kg. Igen, olvasni is borzalmas, hát még cipelni. Szeretnék megválni kicsinek nem nevezhető súlyomtól.

Az utóbbi években magán életi problémák és egészségügyi gondoknmiatt.... Ja nem. Ezt nem ide. Sok helyen látom a kifogásokat, ide is azért érkeztem, hogy lássam magam. Meghiztam mert lusta dög voltam, mint most is.

Nem mondom h sosem tettem ellene, vagy nem zavart. Egész idáig fogyokurak hadát próbáltam leigazni, hogy én legyek a győztes.


Viszont most hagyjuk, elszurtam.

Abban kérnék segítséget, tippeket : egy nagyon lusta ember hogyan motiválja magát?

Nem. Ez is hülyeség. Inkább, hogyan tartson ki?

Akaraterő, önfegyelem. Ez működik egy hétig bár most legutoljára azt hittem sikerül, júliustól novemberig ment az odafigyeles... De egyik hétvégén " lazultam" és onnantól annyi meg bambi.

Első sorban saját magamból van elegem, ha van olyan akinek sikerült önmagát legyőznie, örülnék ha megosztaná a sztoriját.


Utalkozok is irhatnak, mindegy. Kritikában is lehet jó tipp :)



2019. dec. 15. 04:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
88%

Nekem anno (nem fogyózáshoz,mert azt nekem is kéne - hanem könyv íráshoz) az jött be,hogy napról napra megcsináltam az én kis listámat az aznapi céljaimról,és ha készykipipáltam. Ezeket kis ideig megtartottam,és engem mindig az motivált. Láttam,hogy haladok,hogy csinálom,és ez pozitív volt.

Szerintem ha még nem próbàltad,a te esetedben is segíthet.

Pl.:

□ma 3 kis edzés

□6 étkezés,kis adagok (ide írhatod,hogy milyen kaját és grammokat is)

Meg ilyesmik. Lényegèben maga a tervezgetés és szervezgetés is tetszett. Úgy érzem ettől én uralom az életem,az pedig jó!


Off: olvasva a kérdésed,akárhogy is nézel ki,akármilyen "lusta" vagy,én látatlanban is bírlak^^ Sok-sok-sok sikert!

(Nyugi,csaj vagyok :D)

2019. dec. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
15kg-val vagyok könnyebb, a problémám ugyanaz, mint neked. Lukács Liza Az éhes lélek gyógyítása könyv legalább azt megadta, hogy tudom, mi hiányzik az életemből, miket kompenzálok evéssel. Lehet legyinteni, lenézni vagy elhazudni ezeket a dolgokat, csak nem érdemes. A lelki problémák ugyanolyan valósak, mint a testiek.
2019. dec. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
80%

Engem az idegesít, hogy az ideális súlyomhoz képest vékonynak látszom.

183 cm magas vagyok és 80kg mégis azt mondják vézna vagyok.

2019. dec. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Nekem meg azt mondják, hogy molett. 160 cm-hez 68 kg vagyok és homokóra alkatom van.


Nekem annak idején fogyás terén (volt, amikor elégedetlen voltam az alakommal, most viszont jól érzem magam a bőrömben), az vált be, hogy heti 3-szor 1 órát kocogtam és szigorúan betartva az utolsó falatot 18:30 előtt ettem mindennap és utána már csak vizet ittam, akkor is, ha éhes maradtam. Így voltam 54 kiló évekig, csak éppen a közérzetem ment gallyra azzal a súllyal. Sokkal vidámabb vagyok, mióta ezt a súlyom tartom, a munkatársaim szerint is sokkal jobb a kisugárzásom, sokkal jobb velem társalogni.


Tehát, ha fogyni kezdesz, a közérzetedre is figyelj oda, mert az is jelzi, hogy mi a jó a szervezetednek.

2019. dec. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kérdező elfelejtetted leírni a korod és a nemed. Ha pl 80 éves nő vagy, akkor mást ajánlanék, mintha 16 éves fiú. Remélem érted...
2019. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem tök lényegtelen, hogy lusta vagy e vagy nem, ilyen hatalmas súlyfelesleggel úgy sem javasolná egy szakember sem, hogy állj neki edzeni.

Az étkezéseden kell változtatni. Pár napig edd ugyan azt, mint eddig, de csökkentsd az adagokat. Aztán kezdj el kizárni dolgokat (pl:nasi,liszt,üdítők) olvasni fognak rólad a kilók, mert van miből. Ez nem lustaság kérdése, meg sem kell mozdulnod. Aztán, ha majd lement néhány kiló, mehetsz nagyobb sétákra, de az izületeid miatt, szerintem több hónapra vagy te még attól, hogy edzened kelljen.

2019. dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Most érdemben nem tudok hozzászólni, de hogy van öniróniád és egy klassz humorod, az már egyszer biztos!

Jót mosolyogtam az írásodon -ezt értsd jól -, szimpi vagy még így látatlanból is!

Úgyhogy tudod mit mondok? Még, ha picit duci is vagy, akkor is megvan benned sok minden, ami sok vékony emberben, keresve sem találsz!

Nem minden a külső, a kisugárzás sztem fontosabb, ami neked meg tutira meglehet ilyen humorérzékkel!


Mindenesetre sok sikert mindenben!


33/N

2019. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

A fogyás nem arról szól, főleg ennyi túlsúlynál, hogy 1 hónapig megtartóztatom magam, ledobok 5 kg-ot. Holnaptól csak saláta, párolt csirkemell, és zöldség, ezt felejtsd el.

Egyél úgy, mint eddig, csökkentsd az adagokat, próbálj minden étkezéshez zöldséget enni. Hagyd el a nasit, üdítőket. Egy hónap alatt megszokod.

Utána kezdheted az összetevőket lecserélni, teljes kiőrlésű kenyerek, barna rízs, bulgur, egyre több zöldség.

Szóval nem az a cél, hogy egy jó falatot többet ne egyél, miden ízetlen legyen, hanem új szokásokat alakíts ki. Meg lehet enni karácsonykor a töltött káposztát is, csak nem 4-et, hanem 2-t és csak egy szelet kenyérrel. Sütit is, csak nem egy tepsit, hanem csak 1 szeletet.

A sportolás lehet 1/2 óra séta is kezdetben, nem is szabad kondi teremben izzadnod, árt az ízületeidnek, úgyhogy a lustaság nem mentség.

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, tetszik az öniróniád, kitartás, sikerülni fog!

2019. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tompierre74 válasza:
Rengeteg időt töltöttél az evéssel és a lustálkodással. Most tölts több időt a mozgással. Nem futnod kell, mert azt nem fogd bírni 1 órán keresztül (most). Hanem hátizsák, bakancs és tűz a szabadba. Egy óra dombos lejtős vidéken séta, ha van kutyád akkor azzal, ha nincs akkor egyedül. Sokat tud segíteni egy pulzusmérős óra, (Decatlonban 10 000 Ft-ért már van használható, testöves) A lényeg, hogy minél többször (naponta) legyen meg az egy órán keresztül tartó pulzusszám növekedésed, a pulzusszámod 130 körül legyen. Ha leesik emeld a tempót, ha emelkedik lassíts. (ezt az órán be is lehet állítani, csipog, ha kiestél a sávból.) Ha városi vagy, akkor is meg tudod csinálni, egy hosszabb városi sétával. Bár az egy idő után (ahogy javul a kondíciód) vicces is lehet ahogy éppen majd futva gyalogolsz. Ebben az esetben nézz ki egy dombosabb vidéket. Ott a megmászáshoz már alapból megemelkedik a pulzusod. Ha hazaérsz a túráidból, igyál sok vizet. Legalább egy órán keresztül ne tömd a bendőt és utána is csak valami könnyű és nagyon kevés kaját adj a testednek. Kb. 3 óra múlva ehetsz. Ha fogyni akarsz akkor nyilván keveset és nézd meg, hogy mit. Először lesz egy elég gyors súlyvesztésed egy hét alatt kb. 4 kg. Ne örülj korán ez a felesleges víz, és a beleidben gomolygó bélsár ürülése. Egyből jobban nézel ki, de ez csak átverés (optikai tuning). Aztán elkezdesz nehezebb lenni, ez az izmaid fejlődése. Nehezebb, mint a zsír és gyorsabban is fejlődik. Kb. egy hónap után fogsz elkezdeni súlyt veszteni. Na ez már zsír. Havi 2-3 kg-ot. Ha tudod növelni a 130-as pulzusszám alatt töltött időt ez lehet, jóval több is. De kb. egy év alatt éred el az ideális súlyodat. De ekkor már régen nem sétálni fogsz, hanem futni, napi 6-8 km-t. Természetesen a kaja mennyisége és az, hogy mit eszel jelentősen fogja befolyásolni az eredményt. Egyébként fél év múlva azt fogod észrevenni, hogy már rég nem vagy lusta, egy év múlva meg idegesítően izgága leszel. Hajrá és ne feledd ide leírni, hogy hogyan haladsz!
2019. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Pszichológusnál voltál már? Magánéleti gondoknál segíthet, ahogy az azokból fakadó éhségen is (nem csak testi éhség létezik), de több energiád is lehet, mivel a problémák és a depresszió eléggé demotiváló és fárasztó.
2019. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!