Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyárra le szeretnék fogyni....

Nyárra le szeretnék fogyni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

176 cm, 73 kg, 18/L.

Mellbőségem 97 (nagyon kicsi mellem van), derék 84, csípő 99 cm. Célom 55-60kg (60 izommal együtt) lenne augusztusra. Mivel alig van izzatom, ezért ez nem alacsony testsúly nekem. 1 hete napi 1200 kcal-t viszek be a kalóriabázis segítségével, így azt írja, hogy augusztusra lefogyhatok. Viszont az anyagcsere valószínű, hogy belassul, lehet meg is állok a fogyásban. Ezért gondoltam, hogy sportolnom is kell. Úgy tudom, hogx az aerob mozgás a leghatékonyabb módszer. Kiszámoltam az ideális pulzustartományt rám vonatkozóan (202-18×0,65), így jött ki 130. Az aerob mozgás 35-40 perc elteltével kezdi a zsírt bontani. Tegnap lefutottam így negyven percet (5-6km/h), nem fáradtam el tőle, de a pulzusom is 130 volt végig. Ezt minden nap szeretném csinálni 60 percig. Emellett elkezdenék hasra edzeni, mert nagyon gyenge, de igazából mindenre egy kicsit. Nem akarok izmos alakot, csak szeretnék kicsit erősebb lenni a mostaninál. Örülnék ha fel tudnék menni a lépcsőn kifulladás nélkül, szeretnék fitt lenni. Osztálytársam ezzel a módszerrel fogyott le. Nem volt túlsúlyos, ahogy én sem vagyok az, de nem volt jó alakja, ahogy nekem se szintén. Fél vagy 1 éve kezdte el a diétát és a kocogást. Ő csak kocog, én ezt egészíteném ki egy kis erősítéssel. Hogyan csináljam? A napi 1 óra aerob mozgás elég ahhoz, hogy nyáron elérjem a kívánt súlyt, kisebb körméretet? Mik azok az ételek, amik nem lerülnek sokba, viszont nem is hátráltatják a fogyást? Tojás, túró, csirkemell, stb. Hogyan étkezzek, mire kell figyelnem? A legfontosabb pedig, hogy hogyan maradjon meg a motivációm? Fotózzam magam? A társ nem mindig jó, mert nem egyformán van időnk edzeni, az pedig fontos, hogy ne egyedül legyek. Ezt a kényszert mivel győzzem le, hogy egyedül is rávegyem magam az edzésre? A diéta megmaradna így örökre életmódváltás formájában. Eleve unom azokat az ételeket, amiket eddig ettem.

Mik azok, amik az anyagcserét felpörgetik kissé? (Ha belassulna)

Írjatok sikersztorikat, hogy sikerült lefogyni, illetve akinek van tapasztalata az aerob mozgásról, az se tartsa magában.

Ha valamikor megcsúszok a diéta alatt, pl. Elmegyek egy buliba, sok kalóriát viszek be, akkor az baj? Milyen rendszerességgel szabad ilyet csinálni? Lehet másnap ezt korrigálni, vagy ez még nem zavar be a rendszerbe? (Azt olvastam, hogy ez is gyorsítja az anyagcserét,ha néha becsúszik egy ilyen baki)



#diéta #fogyás #életmódváltás #aerob edzés fogyókúra
2020. jan. 26. 13:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Ahelyesírásért elnézést, nem figyeltem oda. Izzatom=izomzatom, hogx=hogy
2020. jan. 26. 13:17
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Kevesebbet kell enni. Nőknek napi 1200 kalóriát szoktak mondani fogyáshoz, de mivel te nagy termetű vagy, és fiatal, legyen inkább 1400 kalória egy napra!
2020. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

176 cm magassàghoz 1200, de még 1400 kalória is koplalàs, és hatalmas hiba. BMR alà szigorúan tilos menni.

55 kg meg az egészségtelenül sovàny cél. Ha ezt csinàlod, az anyagcseréd biztos, hogy kàrosodik. Vagy ideiglenesen vagy véglegesen. Neked sportolni kellene főleg ( persze normàlis étrend mellett), formàlódni ,de az alap testalkatodat nem tudod megvàltoztatni. Pl egy alma alkatú nőnek sose lesznek olyan hangsúlyos mell- derék- csípő testarànyai mint egy homokóra alkatnak.

2020. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy neked nem fogynod kellene hanem csak edzened. Persze egy jól menedzselt táplálkozás mellett.

Ha az 1200 helyett amit kitaláltál magadnak egy 1350 - 1450 kalóriát tartanál és mellette többet mozognál. Hamarabb látszana meg az eredménye formásabb tónusosabb testet szereznél be, mint fogyókúrával. .

2020. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2#

Voltam már vékony, kb. 2 éve, azt szeretném visszanyerni. Azóta a magasságom nem változott, csak híztam 10 kilót, ami meglátszik. És nem edzettem, szóval ami rajtam van, az háj.

Azért 55kg a cél, mert 63 kilósan is bőven volt rajtam felesleg. Viszont ha 60 kg lennék, de "izmos", akkor annak is nagyon örülnék.

2020. jan. 26. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
"Nem akarok izmos alakot" nőként nem is nagyon lesz, csak évek után súlyzós edzésektől :-) Szerintem, ha van rá pénzed járj el csoportos órára. Motiválni fognak a többiek és valószínű össze is barátkozol másokkal.
2020. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!