Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki tud nekem tanácsokat adni?

Valaki tud nekem tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Nagyjából 30 kg-tól kéne megszabadulnom, tudom, hogy sok, nem kell mondani. Itthon milyen gyakorlatokat csináljak? Milyen típusú ételeket egyek? Suliba milyen kaját érdemes vinni? 18/L

2020. febr. 7. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Neten ezer féle kalória oldalt találsz.

2 hétig kezd el írni normál táplálkozásnál, hogy mennyit eszel, mikor.

Ebbe legyen benne, hogy reggeli, a teába tett cukor is. Napközben almalé... Minden... Egy hari a csokiból...

Ha pár nap után már látod, hogy hol eszel túl sokat, akkor kezdjél el lemenni 2000 kalóriára. Naponta csak 2000 kalória egy picivel sem több. 2000 kalóriába bele fér édesség is de nem nagy mennyiségben.


Eközben állj át gyaloglásra, bicajozásra. Iskolába jársz gondolom, járj gyalog, ha busszal mész szállj le vagy fel 2-3 megállóval arrébb, és a többi gyalogold.

Ez már egy egy változás, ha ezt 2 hétig megcsinálod, és úgy érzed, hogy ez amit mindig tudsz csinálni, akkor elkezdhetsz fogyókurázni. Csökkenteni a kalóriát és sportolni is.

Ha ez az elsö 2 hét már nehéz akkor maradj addig a 2000 kalóriánál és a könnyü mozgásnál amíg nem lesz életed része.

A probléma ha most bele ugrasz egy fogyókúrába, akkor ugyan úgy vissza esel kb 2 hát múlva. A fontos az lenne, ha átállnál egy normál kalóriás étkezésre.

2020. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha még nem voltàl, érdemes lenne kivizsgàltatni magad, van e anyagcserezavarod, hogy àllnak a hormonjaid, ezeket jó tudni, mert nem mindegy.

Egyébként nincs titok a fogyàst tekintve, csak sokan túlgondoljàk és sajnos túl drasztikus módszerekkel próbàlkoznak ami hosszútàvon nem fenntartható. Sajnos anno én is elkövettem ezt a hibàt nagyon sokszor és durva következményei lettek.

Kerüld a fehérlisztet, cukrot, ha nincs még különösebb gond az egészségeddel, akkor speciàlis étrend nélkül is le fogsz fogyni és lényegében bàrmit ehetsz: húsokat, halat, tojàst, zöldségeket, gyümölcsöt, olajos magvakat, tejtermékeket, és beleférhetnek gabonafélék is. Mozogj rendszeresen bàrmit amit örömmel csinàlsz. Ha 100 kg felett vagy akkor csak nagyon óvatosan, meg egyébként is, kíméld az izületeidet.

Ha lelki-érzelmi okok miatt ( is) ételhez nyúlsz, azzal fel kell hagyni. Önkontrollal, sok sok gyakorlàssal ês idővel menni fog. Ha a rendszertelenség probléma akkor vigyél rendszert is az életmódodba, az étkezésbe, mozgàsba.

Nagyjâból ennyi.

Akkor van gond, ha màr megborult a hormonhàztartàs. Az egy nehezebb menet de nem lehetetlen úgy sem.

Sok sikert kívànok!

2020. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!