Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi èrtelme van ennek?

Mi èrtelme van ennek?

Figyelt kérdés

Egesz eletemben kuzdottem a sulyommal.. es most ertem el azt a hatart amit soha nem akartam atlepni.. egy betegseg miatt nagyon hajlamos a testem a hizasra, es ma megmertem magam hosszu ido utan es 105 kg vagyok...

Mar egy hete visszaalltam a szigoru dietamra es nagyon jol viselem, viszont depresszioba estem, amire szinten igen hajlamos vagyok...

22 eves vagyok es van egy tunderi kisfiam aki 2eves, mikor teherbe estem 75kg voltam... de a betegseg es a hormonok felgyorsitottak a hizas folyamatat, olyannyira amit el se mertem kepzelni.

Nem is tudom mit akarok, miert irom ezt le, talan csak szuksegem van ra hogy kiirjam magambol, keves az a heti 1 ora a pszichologussal.

Nagyon el vagyok keseredve 😞



2020. febr. 10. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, értem én, hogy nehéz, de próbálj meg pozitívan gondolkodni. A 21. században élsz, amikor diagnosztizálni lehetett a betegséged, így tudod, mi a baj, és azt is tudod, hogy mi a leghatékonyabb ismert módszer, hogy tegyél ellene. Pszichológushoz járhatsz, ahelyett, hogy az egész falu kibeszélne - jogtalanul, hiszen te nehezített pályán játszol.


Gondold meg, hogy hol találhatnál még segítséget. Egy bátorító facebook csoport? Vannak ilyenek, fogyáshoz biztos, de szerintem depresszióhoz is, és kis szerencsével a betegségedben sorstársakat is találhatsz. Másrészt ez függhet a betegségedtől is, de a hízás okozta legtöbb egészségügyi kockázatot nem maga a hízás, hanem az edzetlenség okozza. Szóval ha fogyni nem vagy nehezen tudsz csak, azért arra odafigyelhetsz, hogy a keringési rendszered edzett legyen (ha 2 éves a kisfiad, akkor gondolom motivált vagy, hogy sokáig élhess).


A számokon pedig ne idegesítsd magad. Az csak árt. Vagy gondolkozz 2-es számrendszerben, ott a 128 kg a kerek érték, nem a 100 :-) Vagy azt számold, hogy milyen messze van még a cél, akkor másutt lesznek a "kerek" határok. Mindegy hogy, de próbáld csökkenteni a téged érő stresszt, főleg amit te csinálsz magadnak, mert ezzel is segíted a fogyást és javítod az egészséged.

2020. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom💕
2020. febr. 10. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Örökölt genetikai hajlammal az elhízàsra, anyagcserebetegséggel, pm alulműködéssel, PCOS betegséggel, belassult anyagcserével hidd el, nekem se volt könnyű megtalàlni az utamat.

Sok évig próbàlkoztam, rengeteget szenvedtem ezzel, fogyókúràk, kalóriamegvonàsok, koplalàsok, - ezeket hosszabb tàvon képtelen voltam tartani, így jojóeffektusok is szerepet jàtszottak. Bàntottak, megalàztak, még orvos sem segített, hiànyos infókat kaptam, félretàjékoztatott. Egészségesnek mondott orvosilag ajànlott étrend mellett nem fogytam. Teljesen padlóra kerültem lelkileg. Persze ennek is megvoltak a maga hàtrànyai. Végül 170 kilón kötöttem ki. Aztàn mégis talàltam egy speciàlis étrendet ami a betegségemre vonatkozóan magàt a problémàt kezeli, -a folyamatosan magas inzulinszintemet-, és nem a tünetet ( ami a hízàsom) ,ugyan lassan, de segít. Most épp 132kg vagyok. Mivel a hormonhàztartàsom teljesen fel lett borulva, sok idő lesz, de màr így majd 1 év életmódvàltàs utàn sokkal jobban vagyok.

Persze lehet azzal jönni, hogy kamu, de ez se érdekel . És az van, hogy én ezt a kàlvàriàt a legrosszabb ellenségemnek se kívànom, amit én végig éltem. Aztàn higgyen aki amit akar.

Azt tudom neked mondani, hogy ne add fel, próbàld a betegség útjàn megtalàlni a megoldàst, kutakodj, olvass, keress, ha valamilyen módszer nem működik, próbàlkozz màssal.

2020. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Majd nemsoka kiderul mennyire mukodik amit most csinalok.. sajnalom amin keresztul mentel, koszonom az oszinte valaszod
2020. febr. 10. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!