Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Dobjam ki a gyerek maradékát?

Dobjam ki a gyerek maradékát?

Figyelt kérdés
Két éves gyerekem van, mióta rendesen eszik, azóta híztam 10(!) kilót. A terhesség alatt alig híztam, meg az alatt az időszak alatt is nagyon kevesett, míg a kimerültség miatt folyton szénhidrátokat kívántam és egy csomót csak ültem a fotelben, mert szoptattam. Na ehhez képest, úgy egy éves kora óta eszik jobban rendes ételeket, viszont hol egy csomót eszik, hol alig. Én meg mindig megeszem, amit meghagy, mert egyszerűen sajnálom kidobni. Hát meg is látszik. Van még valaki ilyen cipőben? Rohadtul sajnálom kidobni a kaját, mert miatta kb. mindenből bio, adalékmentes stb. stb. dolgokat veszünk, ami kiba drága. De ez meg, hogy megeszem az övét is egy dagadt disznót csinál belőlem...
2020. febr. 14. 02:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tedd félre későbbre. Pl amit meghagy ebédre, azt megeszed vacsorára vagy másnap ebédre.

Vagy kisebb adagot szedsz magadnak, ha meghagyja, akkor megeszed, ha nem, akkor szedsz még magadnak. Így megvan az, hogy együtt esztek, mégsem tolsz be másfél adagot.


Azért hízol, mert a saját kajádból fedezd a napi szükségles kcal beviteledet, amit pluszban eszel, az már meghaladja azt.

2020. febr. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Miért eszel rendes adagot, és eszed meg a gyerekét? Vagy egyél fel adagot, és megeszed a gyerek maradékát vagy egyél rendeset, és a következőt a gyerek előző maradéka mértékben csökkented.
2020. febr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

1. A gyereknek ne adj egyszerre sokat, ha éhes, kaphat még egyszer a tányérba, ha meg nincs akkora étvágya, akkor nem lesz maradék.

2. Más ember maradékát megenni enyhén szólva is igénytelenség.

3. Ha nem birod ki, hogy megedd, ami a gyerek tányérján maradt, akkor az legyen a te ebéded, emellett ne egyél mást vagy többet.

2020. febr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

10kg az rengeteg plusz kajálással jött össze

Nem vetted észre az elmúlt hónapokba hogy sokkal többet adsz neki, mint amit meg tud enni? Vagy talán szándékos volt hogy neked is maradjon belőle? És utána azzal takarozhass, hogy "jajjj, ezt meghagyta a gyerek, nem dobhatom ki, meg KELL ennem!!!!!"?

2020. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Plusz egy jótanács, ne vegyetek a gyerek miatt bio meg adalékmentes cuccokat, ha annyira megterheli a pénztárcátokat, hogy kényszert érzel, hogy az utolsó morzsáig megedd helyette. A 2 éves pont eheti ugyanazt, mint ti, nem lesz semmi baja a nembio répától sem.
2020. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Simán kidobom amit meghagy, vagy a kutya megeszi. Mancsoskodik, visszaköpi, biztos, hogy nem eszem meg utána.

Ha tudod, hogy ez a baj, miért eszed meg utána? Szerintem amúgy nem az egy éves gyerek maradéka miatt hiztál 10kgot, szinte biztos vagyok benne, hogy jóval többet eszel mint kéne, vagy sokat nasizol és nem mozogsz. A gyerek után szaladgálás és a házimunka nem mozgás.

Dobd ki a maradékot vagy egye meg apa. Felezd az adagod.

2020. febr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
77%

A szoptatás rengeteg energia. Viszont ha utána is ugyanúgy eszel akkor hizol.


A gyerek kajaja nem értem miért probléma. Én kevesebbet eszek, mert úgyis hagy kicsit. Ha nem hagy akkor eszek még ha befejezte. De most igazából a 3 éves gyerekem amit összesen eszik is semmiség hozzám képest.

2020. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vàlasztani.

- kisebb adagot adsz a gyereknek, így nem fog maradékot hagyni, ha még éhes, megint kicsi adagot adsz

- kidobod amit hagy, de adj isten elteszed későbbre- ez se ördögtől való

- tovàbbra is megeszed a gyerek maradékait és tovàbb hízol

2020. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!