Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez segíteni fog...

Szerintetek ez segíteni fog újra beindítani a fogyást?

Figyelt kérdés

Az étrendem alapvetően jónak mondható, javarészt csirke és zöldségek, néha kiegészítve pár szelet (max 100g) tk kenyérrel, illetve mostanában kb 50 gramm enyhén cukrozott zabpehellyel (ez tudom, hogy nem a legjobb, de annyira szénhidrát elvonásom van, hogy annak ellenére, hogy nem szeretem az édességeket minden nap majd' megpusztulok, ha megérzem a kürtöskalács illatát az aluljáróban, így ez a kisebbik rossz, és nem is mindennapos). Tejet, tejtermékeket nem ehetek, a kalciumot étrend kiegészítővel pótlom. A napi kalóriám így 1400-1600 kcal között mozog. Napi 2-3 liter vizet/cukrozatlan teát iszom, plusz bcaa-t és kollagént (ezek is benne vannak a napi kalóriában).

6 kg-ot már fogytam így, viszont pár hete megállt a fogyás. Vagyis, már lassan egy hónapja, talán fél kg ment le ezalatt.

A mozgással sincs gond, jövő héttől újra heti 4 óra edzés (most szezonok közötti szünet van épp, 1 hét). Itthon is mozgok egy kicsit, de inkább csak átmozgatás jellegű.

Kardiózni viszont nem szoktam, egyszerűen utálom. De párom adta az ötletet, hogy ha jó idő lesz, mehetnénk görkorizni. Az az egyetlen kardió jellegű mozgás, amit nem gyűlölök, sőt. Intervall stílusban tervezem, vagyis sprint és laza tempó váltakozással. Hétfő, szerda, péntek lesz a saját testsúlyos edzés, kedden és hétvégén tervezek korizni, heti 2-3 alkalommal, elfoglaltságtól függően.


Szóval a kérdésem (azoknak, akik nem akarták a kisregényt végigolvasni): kardió bevezetésével normális étrend mellett beindítható-e újra a fogyás?


Adataim: 156 cm, 51 kg, 29/n (tudom, hogy nem vagyok elhízva, csak 3 év rendszeres sport után szeretnék végre leszálkásodni nyárra, és életemben egyszer elérni a kockás hasat, ha lehet, még a 30. szülinapom előtt :) )


2020. febr. 18. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

51 kg vagy ba...us, hát hova akarsz még tovább fogyni ?!


Szegény szervezeted... még jó, hogy megállt a fogyás, így próbál védekezni! :(

2020. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A kardió jó ötlet, de először meg lehetne hintaztatni a szénhidrátot, pl egy naig eszel, amit jól esik kb 2500 kcalt, aztan egy nap alacsonyabb ch kb 150 g majd megint egy nap szabad es ezt esetleg meg egyszer. Aztán hogy így megpiszkaltad kicsit az anyagcseréd valószínű beindul a fogyás, érzi a tested, hogy van kaja. Ha pedig ez sem segít akkor mehet a kardió (meg amúgy is, ha szereted), szénhidratcsökkentés szoval a szokasos. De a legtöbb embert átlendíti pár csalónap a holtponton es meg a léleknek is jót tesz, hogy vegre megeheted, amit szeretnél.
2020. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja es #2 vagyok, elhiszem, hogy az 51 kg még csökkenthető, de remelem nem szeretnél durva kockahasat, mert azt nő nem tudja megtartani max 1, talan 2 honapig anelkül, hogy a hormonrendszerre, "verkepe", szervei meg nem bannák a dolgot helyette is. Menstruáció kimarad stb...

Tehát az, hogy szép a hasad, látszódik az izom, nem redőződik be az ok, de nem lehet ilyen 12- 15 % testzsírral élni, márpedig annyival van egy izmosabb nőnek igazan kockás hasa- de gondolom a sport miatt te nem a semmire szalkásítasz, hanem van rajtad izomtömeg. Sok sikert es okosan, nem éri meg az egészseget kockáztatni egy strandon vegigvonulásért!

2020. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jajj, nem, dehogy akarom tartósan! :) Ősszel tömegelnék, lehet elkezdek komolyabban súlyt emelni (most csak 1-2 gyakorlatot csinálok itthon, főleg lábra, mert a saját testsúlyos edzéssel felsőtestre dolgozok leginkább). Tudom, hogy tartósan nem fenntartható, nincsenek illúzióim. Csak mindig csorgott a nyálam más lányok szálkás hasára (nohomo), és szívesen látnám magamon időszakosan. Csalónap így is becsúszik néha, nem vagyok az önsanyargatás híve, ha zabálni akarok, akkor zabálok egy napig. Ez a diéta is azért megy tartósan, mert imádom a zöldségeket és a csirkét. De most már néha eszek halat (korábban soha, nem szerettem, most is csak mértékkel), meg igyekszem más téren is kicsit bővíteni az ízlésemet. Pl most akarok csinálni növényi tejből zselatinnal és fagyasztott gyümölcsökkel diétás nassolni valót.

#1-es, elhiszem, hogy kevésnek tűnik, ismeretlenül lehet nekem is annak tűnne, de a fenekemen, combomon bőven van háj, és minimálisan ugyan, de van még a hasamon. Olyan 20%-nak tippelem a testzsír százalékomat, de ez tényleg csak tipp, soha nem voltam mérésen. Kockás hashoz 15% körül kéne lenni, szóval nem olyan egetrengető fogyásról beszélünk (az se zavarna, ha kilóban nem változnék, csak zsír helyett izom lenne, de ez azért picit komplexebb folyamat, így nem túl reális). Sportolás előtt ugyanehhez a magassághoz, diéta nélkül sokáig voltam 45-47 kg, és még akkor sem voltam sovány, és kockás hasam se volt soha (izom híján nehéz is lett volna). Mióta edzem (3 éve) felszaladt 57-58 kg-ra, 52 kg kezdő súlyról. Zsírosabb nem lettem, ennyi izmot pakoltam magamra. Nem volt cél, de ha már sikerült, picit kihangsúlyoznám nyárra :)

2020. febr. 18. 21:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy kiderül, hatásos-e ez a picit rendszertelen szénhidrát bevitel. Előző héten mérés után elborult az agyam, hogy megint nem változott semmit, szóval adtam az érzésnek. Kürtőskalács (pedig a tej miatt sem ehetném...), csirke hamburger (nem a mekis, burgeres vacak), gumicukor, szendvicsek...stb. Nem egy nap, és néha visszaálltam a diétára, aztán megint "elgurult a gyógyszer". Úgyhogy akaratlanul, de ez az ingadozás megvolt. Mellette meg esemény miatt 9 órát edzettem és oktattam előző héten. Fájt is minden tagom hétvégére, pedig az izomláz már nagyon ritka vendég nálam.

Korizni amúgy is fogok menni, ha segít, ha nem, mert azt tényleg élvezem, már kb 10 éves korom óta. Ha nem lenne lépcső a hídnál, amin át kell mennem munkába menet, simán járnék azzal dolgozni is. Plusz közös aktív programnak sem rossz. Inkább csak esélyt firtatok, hogy erre lesz-e hatása, vagy csak szórakoztatni fogom magam vele.

Meg ha nem sikerül, akkor nem sikerül, azt is el tudom fogadni. Éheztetni nem fogom magam, se tönkretenni a szervezetem. Szenvedett eleget a sokáig diagnosztizálatlan ételallergia miatt. Viszont alapvetően ez az életmód váltás tetszik, sokkal egészségesebben, tudatosabban eszek, csak a tészta meg a szendvicsek hiányoznak. Maximum azokat fogom visszahozni az étrendembe, ha teljesen feladom a dolgot. Na meg tömegelős időszakban alap lesz amúgy is.

2020. febr. 18. 22:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Hat tudatosnak tudatos vagy és rendesen csinálod :). Majd ha meg nézed a kérdést írd meg esetleg, segített- e a szénhidrát hintáztatás! Kivancsi vagyok...
2020. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Általában én írok válaszokat ebben a topikban másoknak, csak emiatt most picit kiakadtam. Fogyni korábban is fogytam már 10 kg-ot minimális változtatásokkal.

Ha lesz is hatása az ingázásnak, úgyis csak dekákban lesz mérhető, ami simán "el tud bújni". Egy hónap múlva valószínűleg több látszik majd, ha látszik bármi is. Pár hetente majd beiktatok egy jó kis gumicukor, chips kúrát 1-1 napra. Ha hatása nem is lesz, legalább élvezni fogom.

2020. febr. 19. 08:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, nem hittem volna, de egy hónap után újra lefelé billent a mérleg nyelve. Vagy csak véletlen egybeesés, vagy az alkalmankénti gumicukor kúra hatásos :D :D
2020. febr. 25. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!