Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 70 éves édesanyámnak milyen...

70 éves édesanyámnak milyen fogyókúrás ételekben gondolkodjak?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 évben édesanyám 18 kilót hízott, a 159 centijére most 84 kiló (gerincműtét után, fájós láballak él), és nagyon szeretnék neki összeállítani egy diétát.


Fontos tények, hogy rokkant nyugdíjas, én vagyok az egyetlen hozzátartozója, és én sem keresek valami jól, így olyan diétát szeretnék neki készíteni, ami nem kerül kiemelkedően sokba.


Ha tudnátok esetleg élelmiszereket, ételeket, diétákat javasolni, azt mindenképp megköszönném.


2020. febr. 28. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Savanyú káposzta. Eheti magában is, úgy értem egy szelet vajas vagy zsíros kenyérrel. Vagy levest is csinálhat belőle. Korhelyleves.
2020. febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Az a baj ezzel, hogy minden elég dràga... Írhatom én, hogy húsokat, zöldségeket, tejtermékeket, tojàst, gyümölcsöt, zsíradékokat, olajos magvakat, teljes értékű gabonàkat fogyasszon ( ha nincs egyébként inzulinproblémàja, nem cukorbeteg stb), de ha anyagilag nagyon meg kell szorítani a dolgot, hàt nem tudom, hogy abba mi fér bele.

Sose szàmoltam ki hogy jövünk ki anyagilag mióta mâshogy eszünk a pàrommal, de kijövünk, pedig a pénz nem lett rà több.

2020. febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Flagstaff ***** válasza:
23%

TB alapon kérheti dietetikushoz beutalót, ő tud neki segíteni. Ez a dolga.

Gondolom, hamar sorra kerül...

Egyébként igen, ahogy előző írta, sok zöldség, nyersen, párolva. Egy kiló fagyasztott vegyes zöldség keverék valami 400 forint, ebből lehet csinálni zöldséges rizst, zöldséges kuszkuszt, zöldséges bulgurt, ha hajlandó átszokni ezekre a dolgokra. Nem tudom, mennyire nyitott ezekre?

Zabot is érdemes enni, zabkását, gyümölcsökkel. Eltelít, és nem drága, mert fél kiló zabpehely valami 300 forint, és 40 gramm belőle egy adag.

Krumpli főve vagy sütőben szintén nem túl kalóriadús.

2020. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Jó lenne csinálnának neki egy labort és ahhoz kidolgoztatni diétát. Nem tudom tb alapon működik e, de nem kísérleteznék megvonni semmilyen tápanyagot tőle influenza szezon kellős közepén - kivéve persze a nasit. Arra semmi szüksége.
2020. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, néhány ételötlet eleve tetszik, kiváltképp a párolt zöldség, mert tudom, hogy szereti, és valóban nem drága.


Nem tudunk inzulinproblémáról, vagy cukorbetegségről.


Tartok tőle, hogy felügyelet nélkül rájárna a hűtőre, de szerintem nemsokára be kell látnia, hogy ez nem egy járható út, így azt gondolom, hogy igen, képes lenne, lehetne változtatni.


A mindenféle ízesítésű zabpelyhekben nincs rengeteg kalória? Valamiért így emlékszem.


A labor szintén kiváló ötlet, feltételezem, hogy a megfelelő helyen talán azt is ki lehetne mutatni, hogy esetleg nem létezik-e, hogy valamelyik gyógyszer hízlalja.

2020. febr. 29. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
TB alapú dietetikus bevált neked?
2020. febr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sosem voltam, viszont egy barátom édesapja igen, és szépen fogy, elégedett. (Természetesen tartja is magát a diétájához, szigorúan.)
2020. febr. 29. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Az egészséges fogyás minőségi élelmiszereket igényel, szóval olcsón nem nagyon lehet megoldani, na persze kinek mi az olcsó. Nagy csodák a diétában nincsenek: párolt zöldségköret, kis adag rizs, durum tészta, barna vagy félbarna kenyér.. Megfelelő mennyiségű fehérje bevitelre ügyelni: csirkemell, gépsonka, sovány húsok mehetnek..

Desszerteket, édességeket, zsíros ételeket elhagyni.

Az ízesített zabpelyheket nem javasolnám, helyette inkább sima zabpehely (pl Cerbona), azt el lehet turmixolni bármivel, vagy belekeverni pl kefírbe.

2020. febr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 1. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!