Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az orvos...

Mit csináljak, ha az orvos szerint csak biztosan hazudok és zabálok, amiatt vagyok elhízva?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gyanakszom rá, hogy lehet valamilyen egészségügyi problémám, mert egyszerűen nem áll össze a kép, hogy mégis mitől lehetek elhízva. Az igaz, hogy nem sportolok, de a napi átlagos mozgás megvan, szóval nem csak egyhelyben fekszem. Valamint kevesebbet is eszem a normálisnál és többet nem is bírok, körülöttem mindenki legalább 3x annyit eszik, mint én. Viszont kb. 80 kg vagyok, szóval van rajtam felesleg bőven és rosszul is érzem magam (pl. fáj a hasam, fel vagyok puffadva).

Voltam a háziorvosomnál, hogy ez és ez a problémám, szeretném kivizsgáltatni magam, de csak leb&#>ott, hogy jajj mindenkinek ez a baja, csak a kifogások, mert lusta vagyok meg zabálok stb., szóval kvázi elhajtott a francba és nem volt hajlandó még egy vérvételre sem beutalni sem semmi.


2020. márc. 6. 09:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem írtad, milyen magas vagy a 80 kilóhoz, nem írtál arról sem, mit értesz az általános mozgás alatt, mit és mennyit eszel konkrétan, grammra lemérve.

Annak alapján ugyanis, amit írtál, mégha igen homályosan is (kaja, mozgás), eléggé valószínü, hogy az orvosnak igaza van, csak te nem látod reálisan.

2020. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Menj más orvoshoz , aki tisztelettel bánik .

Vezess étkezési naplót , ahol minden falatot felirsz, minden nap

Sok esetben az ember nem tudja , mi a sok , mi a kevés , nincs viszonyitási alapja, konkrét példa kell ilyenkor , segitség , nem amit a beteg ”gondol”

2020. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Válts orvost.
2020. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

172 cm magas vagyok és 83 kg.

Általános mozgás alatt azt értem, hogy nem járok sportolni, csupán a hétköznapok során "kötelező" mozgás van meg pl. gyalog járok mindenhová, lépcsőzöm és hasonlók.

Sosem számoltam még meg, hogy mennyi kalóriát viszek be egy nap, de az étkezésemet tekintve nem tudom elképzelni, hogy több kalóriát vinnék be a "megengedettnél". Például a hétfői napon ettem egy banánt és egy kocka rakott karfiolt, kedden ettem egy almát és egy adag pestos tésztát, szerdán ettem két almát és egy csokis croissant, csütörtökön ettem egy sonkás-tojásos-zöldséges szendvicset és egy adag pestos tésztát, ma pedig ettem egy májkrémes szendvicset paprikával. Inni pedig csak mentes vizet és üres teát iszom. Szóval ezt szerintem akárhogyan számolom nem lesz egetrengetően sok. Az összetétele nem jó, nyilvánvalóan maga az "étrend" nem megfelelő. Próbálkoztam azzal, hogy egészségesebben étkezzek pl. ettem zabkását, salátákat, nem ettem tésztát sem, gyümölcsöt is ritkán és igazából a világon semmi eredménye nem lett. Ha pedig megpróbáltam többet enni, reggelizni stb., akkor még többet híztam mint így.

2020. márc. 6. 10:14
 5/30 anonim ***** válasza:
80%

Keress egy normalis orvost! Nekem is hasonlo gondom volt a kisfiammal a gyerekorvos szerint zabaltatjuk, meg tomjuk minden sz.rral. biztos titokbsn habzsol. Mi voltunk a rosszak. De egy vervetel semmire nem kuldte el a gyereket.

Magan uton mentunk masik orvoshoz ahhol kiderultek a gondok. Soha tobbe nem megyunk a masik orvoshoz. Iskolai vizsgalatokat sem engedelyeztem nala

2020. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

A rendszertelen étkezés is vezethet ehhez, valamint, ahogy látom, nem túl minőségi ételeket eszel. Szerintem fogyassz többször keveset, a cukros üdítőket egyáltalán ne. Nem mindegy, hogy miből viszed be a kalóriád, ne éhhezen a szervezeted, csupán ennyi a lényeg. Nekem nagyon sokat segít, hogy ha reggelizek.


Természetesen én is ajánlom az orvos váltást, de ha elkezdenél egészségesen étkezni, vezetnél ételnaplót, megpróbálnál sportolni valamit, amit szeretsz, akkor lehet benned is bizonyosabb lenne a kép, ha ennek hatására sem fogynál. Én is gyanakodtam rá, de miután elkezdtem a nem is olyan hiper-szuper egészséges életmódom és fogytam egy rövid idő alatt majdnem öt kgt éhezés nélkül, ez is tisztább képet adott nekem. Mérd a vércukor szinted, figyeld mit eszel, ezzel közelebb tudsz kerülni a dolgok nyitjához. Szerintem refluxod van egyébként, de mint mondtam nézd meg magadnak

2020. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%
Biztos, hogy az orvosnak van igaza, mert a leírt étkezési rend eleve nem megfelelő és a finomabb részleteken meg átugrasz, lesöpröd az asztalról, ugyanúgy,mint a mozgást. Akinek fáj a hasa és puffad, az nem megfelelően étkezik. "Átlagos mozgás" az nesze semmi, fogd meg jól.
2020. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Keress màsik orvost. Ezen felül ott a vàlasz a leíràsodban. Rossz az étrended. A kevés evés nem egyenlő a jóval, de a fogyàssal sem feltétlenül. Valamint esélyesnek tartom hogy nem voltàl elég kitartó a salàtàk, zöldségek fogyasztàsàban. Nekem nyamvadt -40 kghoz 1 év kellett.

Plusz azt hogy mi az egészséges és mi nem az, egyénenként vàltozó. A zabkàsa zabpehely és tàrsai sem mindenkinek ajànlottak. Az én fogyàsomat a sok szénhidràt bizony akadàlyozta, hiàba volt egészségesnek kikiàltott gabonafélékből feltornàzva az orvos àltal ajànlott mennyiség. Képtelen voltam fogyni napi fogyasztàs mellett, hiàba nem volt magas az energiabevitel, és hiàba voltam folyton éhes.

Amint elhagytam őket, megvàltozott minden, mert ezàltal jelentősen lecsökkent a szénhidràtbevitelem, szépen elkezdtem lefogyni. Többnyire zöldségköretet eszem húshoz ebédre, nagyon ritkàn egy kevés tésztàt.( Havi kétszer, az is szénhidràtcsökkentett. Nekem amúgy szénhidràt intoleranciàm van, PCOS, és pajzsmirigy alulműködés. De a dokiban, bàr rossz étrendi ajànlàst adott ( végül magamnak kellett utànajàrni hogy kell ennem), de legalàbb kivizsgàltatott. Ő se szívleli a felesleggel élőket, de nem volt ekkora tajparaszt.

2020. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ez sem egészséges. Viszont azt így sem értem, hogy miért nézek ki így. Engem olyan emberek vesznek körül, akik egész nap zabálnak, összevissza esznek mindent, tömik magukba az édességet, chipseket, kekszeket stb. és egy két háznyi távolságot is kocsival tesznek meg, mindehhez pedig max. 50 kg-t nyomnak vagy még annyit sem. Ehhez képest én mindig azt kapom, hogy "azért vagy dagadt, mert egész nap a tv előtt fekszel és tömöd magadba azt a sok szart, nem kellene annyi kólát inni, meg nem kellene két pofára zabálni a csokikát meg a kekszecskét, ne szálljál be a liftbe hanem menj fel gylog meg egyszer menj gyalog a busz helyett" és, ha megmondom, hogy én nem zabálok meg eleve gyalog járok stb., akkor én rögtön nem csak dagadt disznó vagyok, hanem hazug is, mert megmagyarázzák nekem, hogy biztos nincsen igazam és csak hazudok...
2020. márc. 6. 11:35
 10/30 anonim ***** válasza:
72%
Az se jó, ha koplalsz, mert a szervezeted a tartalékolásra rendezkedik be. Dietetikussal kellene beszélned. Ezt az orvost meg hagyd ott, mert tahó, még ha igaza is van, azt is kulturáltabban kell megfogalmaznia.
2020. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!