Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a szülők, hogy a gyerekük elhízik?

Figyelt kérdés

Mi a francot csinálnak ez idő alatt? És ha észreveszik, miért nem tesznek ellene?

Nincs genetikailag kövér ember, csak a rossz táplálkozási szokásokat lehet "örökölni".


2010. júl. 24. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Az én anyám utál, ráadásul csak kenyeret meg kolbászt vesz, hiába mondom, hogy egészségesebbet is lehetne venni olyan kevés pénzből, mint amennyi kajára jut, és még ő mondja hogy én vagyok a hájas k*cs*g, lehet, hogy egyszer belefolytom a kenyérbe.
2010. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Van genetikailag kövér ember,és van aki betegség vagy gyógyszer mellékhatásként hízik el.Ne általánosíts léci,nem mindenki tehet róla.
2010. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs genetikailag kövér ember, ezt a koncentrációs táborokban bebizonyították (sajnos).

A betegségekről valóban nem írtam, de megkérdezhetném azt is, hogy a szülők miért nem veszik észre, hogy látszólagos ok nélkül kövér a gyerek és miért nem vizsgáltatják ki.

2010. júl. 24. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
sajnos az én szüleim sem figyeltek rám. egészen serdülő koromig vékony voltam, aztán hirtelen elkezdtem hízni (ugyanannyi evés mellett) részben ugye a hormonok miatt részben pedig azért mert abbahagytam a sportot (előtte táncoltam). engem gyerekként annyira még nem érdekelt hogy magamra szedtem kilókat, ők meg vették az édességeket és ugye a hagyományos magyar konyha, sok kenyér, zsíros kaják stb.. egy idő után anyukám mondta hogy kicsit fogjam viszza a kaját, de persze semmiben nem segítette ezt. ugyanazok a kaják, édességek..nekem akkor fogalmam sem volt hogy is kéne helyesen táplálkozni. ez 15 éve volt, akkor még nem tudotam felmenni a netre és megnézni miről is van szó. aztán 19 éves koromban elkezdtem többet mozogni és kevesebbet enni, akkor le is ment majdnem minden felesleg. később pedig utánaolvastam a dolgoknak és még több lement. most 30 évesen sokkal jobban nézek ki mint 18 évesen :) heti 4 alkalommal sportolok, és figyelek az étkezésekre. azt tudom, hogy én nem fogom hagyni hogy a gyerekem elhízzon. sokat tudok már a témában és ha valaha ilyen gondja lesz esetleg , akkor tudom mit kell tenni és nem csak annyit mondok neki, hogy fogyjon le.
2010. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Jogos a kérdés, és ugyanígy jogos a kövér felnőttekre is, hogy saját magukkal szemben miért nincs annyi igény, hogy nem híznak el. A genetikai kövérségen csak nevetni tudok :)

A gyerekeket sajnálom, rájuk tényleg a szóülőnek kéne odafigyelnie, csak ha a szülő is kövér pl. akkor nem foglalkozik ezzel ált.

2010. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Pontosítsunk.A genetikai elhizás azt jelenti h valaki hajlamosabb a hízásra ugyanannyi ételtől amitől más nem hizik,tehát van aki genetikailag hizásra hajlamos,mert a szervezete minden tápanyagot zsírként raktároz el.A koncentrációs tábor buta példa mivel ott vagy nem kaptak enni vagy max 1-2 tál vizes levest.Ilyen esetben mindenki lefogyna.Tehát a hizásra való hajlamot ne az éheztetés és a sok betegségben szenvedő emberen nézd hanem normális táplálkozásnál vedd figyelembe.A genetikai kövérség nem azt jelenti h valaki kövér marad ha eszik ha nem.A szülőket meg nem kell minden esetben hibáztatni,jó az igaz h ne adjon annyi csokit a gyerekének,de az sem tesz jót egy gyereknek ha mindent megvonnak tőle,itt a középút a lényeg.
2010. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Igaza van az előzőnek.


Amúgy mamámat egész gyerekkorában éheztette az anyja, mert szült 6 gyereket, aztán meg nem bírta eltartani egyedül... nah mindegy lényeg, hogy mamám ezt kompenzálja azzal, hogy anyámat és engem is tömött, mint a majmot és már 8 éves koromra el voltam hízva. Azóta folyamatosan fogyok, de még mindig nem tökéletes, a levegőtől is hízó típus vagyok. De nem tudok rá haragudni, nem igazán gondol mögé a dolgoknak, csak nem akar olyan lenni, mint az anyja. Na ez egy ok pl.

2010. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen a dolgon én is elgondolkodtam már. Épp nemrég történt, hogy álltam a gyógyszertárba és bejött egy kislány az anyukájával. Anyuka fiatalos, csinos, ámbár méretes hátsóval és úszógumival rendelkező. Kislány (mint később a receptre pillantva kiderült 12 éves), hatalmas fenékkel és hassal rendelkezett. A fenekéről nekem az jutott eszembe, hogy rátehetnék egy vizes poharat és megállna. (Tudom, gonosz vagyok, de próbálom érzékeltetni a dolgot). Na és ilyenkor hol van az orvos? Mert vélhetően tőle jöttek. Bár igaz, hogy vannak olyan elvakult szülők, akiknek lehet bármit mondani, nem érdekli őket, a "babahájra" fogják a dolgot.

Én is voltam kövér, 176 cm-höz 90kg, nekem is mondta anyu, hogy vissza kéne fognom magam. Tehát ő épp az ellenkezője, ő szólt, hogy le kéne állni, pedig nem zabáltam. Aztán kiderült, hogy pajzsmirigy beteg vagyok, ezért hízok. De megmakacsoltam magam és lefogytam. :) Nagyon sok gyereknél pedig szerintem túl késő lesz.

2010. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!