Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudom testalkatilag...

Honnan tudom testalkatilag hova vagyok besorolva, illetve számít ez fogyókúra / diéta alatt?

Figyelt kérdés

Nyilván mivel ide írom ki a kérdést, főleg az érdekel, hogy mezomorf (aki alapvetően arányos, atletikus), vagy endomorf (aki főleg zsíros, ugyanakkor könnyebben növeszt izmot, már ha ez így van?).


Főleg azért érdekel, mert egy rokonom velem egy idős, kb fél évvel ezelőtt elkezdte a diétáját (ugyanakkorák voltunk súlyra, kb ugyanannyit ettünk mindig adagokra csak ő kicsit magasabb) és most már hogy pólóban annyira nem látszik neki a zsír mert ledolgozta, ő azt vallja hogy ő alapból mezomorf (mostmár?) csak sokat evett, de én ne csüggedjek mert én endomorf vagyok, nekem alapból szinte lehetetlen zsírból veszítenem, inkább arra törekedjek hogy alakítsam izommá.. Szerintem meg szimplán ő is endomorf csak sikerült leadnia több kínzással (éheztetés, sok mozgás). Van ilyen, hogy egy endomorf is lehet soványabb, illetve mezomorf hízottabb ha sokat eszik? Vagy alapvetően egy embert nem is lehet egy helyre besorolni, legtöbben inkább mixek?


2020. márc. 13. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én hülyeségnek tartom ezt a testalkattípus besorolást. Van, akinek jobb a genetikája, az anyagcseréje, egészsége, stb, van, akinek beválik ez és az a diéta, ennyi.
2020. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kedves rokon téved, a zsír soha nem alakul át izommá.

A test arányokon nem lehet változtatni, de fogyással mindenki vékonyabb lesz.

2020. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: Nem a zsír alakul át izommá, ebben igazad van.

De ahogy több izom lesz rajtad, meg többet mozogsz, nagyobb lesz a szervezet kalóriaszükséglete. És ha nem kezdesz mellé agyatlanul zabálni, akkor fogyni fog a zsír. Így gyakorlatilag "helyet cserél" az izom a zsírral. Kívülről szemlélve átalakul...

2020. márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!