Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étel számít diétásnak...

Milyen étel számít diétásnak (pl. rizs, húsok)?

Figyelt kérdés

2017. dec. 27. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen diétára gondolsz. De általában a szénhidrátszegény ételek segítenek a fogyókúrában, ha ez a cél. Tehát hús, hal, túró, tojás, zöldségek.
2017. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Diétafüggő. Nekem a szénhidrátszegény ételek jók, állati fehérjék, zsírok, szénhidrátszegény zöldségek, olajos magvak. Hogy zöldséges rántotta vagy krémes torta az, amit eszem, az nem sokat számít, mindkettő remek összetételű.

Természetesen csak akkor fogyok, ha elég keveset eszem, s ha ezt özön cukorral érem el, akkor is megtörténik a fogyás.


Van egy hozzávetőleges elképzelés, hogy mi a "diétás" étkezés, ez általában zsírszegény, sovány fehérjés, zöldséges valami, de sokszor szénhidrátbombákkal, hisz energia azért kell s valamiért a zsíros, szénhidrátszegény étrend, ami hormonálisan és laktatás szempontjából is jobbnak tűnik fogyáshoz (ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek ez a jó, persze, van, akinek a sok szénhidrát, sőt, sok cukor jó fogyáshoz, elég sokfélék vagyunk), nem annyira népszerű.

2017. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A diéta szó azt jelenti étrend.
2017. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen, ami az előírt étrendbe tartozik. Ha én csokidiétába kezdek, akkor nekem a csoki lesz diétás.
2017. dec. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akarod mondani valószínű, hogy milyen ételeket kellene enned, ha fogyni szeretnél. Nos, ez nagyban függ attól, hogy neked személy szerint mi fér bele a kalória keretedbe, mennyi szénhidrátot kell fogyasztanod, fehérjét stb. De ha általanosságban beszélünk, én azt ajánlanám, hogy a keretedet rizzsel, kuszkusszal, sovány húsokkal (csirke,hal,pulyka), túró, sok sok zöldséggel, kevés gyümivel töltsd ki. Ne próbáld a sült oldalas diétás verzióját kikeresni, hanem egyszerűen ezekből készíts magadnak finom ételeket. A variációk határtalanok, én még a sima csirkemellett is nehezn unom meg, ha napi 2x eszem se nagyon megy, mivel ha akarom grillezem, ha akarom sütöm, főzöm, ha akarom egyben hagyom, csíkra, kockára vágom, ha akarom ezzel vagy azzal fűszerezem, szóval a lényeg a lényeg...:D
2017. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Zöldségek, sovány húsok, tejtermékek, tojás, gyümölcsök, olajos magvak, ebben a sorrendben ajánlott fogyasztani
2017. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!