Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyaralás altt fogyókúra....

Nyaralás altt fogyókúra. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Augusztus közepén egy külföldi csereprogramban fogok részt venni Németországban, Münchenben. Napi 5-6 óra tanulás, egyéb programok és este vissza a családhoz, közös hétvége, kirándulások. 26 napig leszek kint, ami nem kis idő.


A nyáron eddig sikerült 98 kg-ról 88-ra fogyni és reményeim szerint az utazásig még elérem a 85 kilót is.

A kérdésem az, hogy hogyan tudom ezt kint megtartani vagy esetleg tovább nyomni lefelé egy-két kilót?


Annyit küzdöttem érte, de félek, hogyha most bekapcsolódok az ottani életbe, meleg vacsora hazaérkezéskor, a specialitások végigkóstolása, tanulás mellett kevés mozgás, akkor visszaszedek valamennyit. Nagyon szeretném, ha el tudnám kerülni ez.


Szerintetek lehetséges?


Arra gondoltam, hogy megírom a fogadó családnak az étkezési szokásaim között, hogy diétázom. Valami olyasmit, hogy reggelire eszem szénhidrátot pl. zsemlét, kalácsot, napközben délig eszem maximum barna pékárút, és az után leginkább csak fehérjét, gyümölcsöt, zöldséget. Persze leszögezem, hogy nem kötelező minden nap tartanom, egy kevés kóstolás belefér alkalmanként.


Illetve kritikus pont a torna. Viszek magammal laptopot.. de nem tudom, hogy mit mozogjak..

gondoltam arra, hogy RR 20 percest viszek magammal, azt ha van egy kis időm, fürdés előtt le tudom nyomni, heti 2-3X, vagy Norbi 30-40 perces tornáit, amit hétvégén valahogy beiktatok.. és megkérdezem, tudok-e futni a környéken..?


Szerintetek ez nagyon nagy bunkóság? Nem akarok az lenni, de tényleg rettegek attól, hogy elrontom, amiért eddig szenvedtem. Ti mit csinálnátok a helyemben?


2010. júl. 26. 10:17
 1/7 A kérdező kommentje:
*alatt, bocsánat
2010. júl. 26. 10:18
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

1. valószínűleg eleve egészségesebb kajákat fogsz kapni, mint itthon

2. igen, bunkóság előre megírni, hogy diétázol

3. laptop helyett futócipőt és sportmelltartót vigyél + egy pólót és rövidnadrágot ;) valószínűleg még a fogadó családból is elmegy veled valaki futni egy közeli parkba : [link]

2010. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan beszéld meg velük. Ha elmondod, hogy neked ez mennyire fontos, akkor szerintem meg fogják érteni. Közös programként pedig szervezhettek nagy városnéző sétákat, valami közös sportot, pl. tollaslabda vagy fallabda, tenisz stb., elmehettek együtt futni, bringázni, úszni stb.

Ha kínálnak valamivel, ami neked diéta szempontjából nem szimpatikus, akkor kóstold meg, egyél belőle egy falatot, és ne többet. Így őket sem fogod megbántani, hogy mégcsak meg sem kóstoltad a kaját, de egy falattól hízni sem fogsz.

Szóval nyugodtan beszéld meg velük. Lehet hogy kiderül, hogy más is diétázik a családban. :)

2010. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem udvarias dolog előre megírni, hogy diétázol. ezzel megkönnyíted a vendéglátóid dolgát, és megmagyarázod, ha valamiből nem fogsz kérni. Az ilyesminek minden háziaasszony örül, mert tudja, hoyg készüljön.

Sőt, jelezheted, hogy örülnél közös sportolásnak, ha ott vagy.

Írd meg, mennyit fogytál, így mint nekünk!

A németek szerintem reggel is fekete kenyeret esznek, meg folyton valami párolt zöldségeket, meg füstölt halakat.

Ők is olyan emberek, mint mi itt a gyiken, értenek a szóból.

2010. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. szerintem is ott egészségesebb kajákat fogsz enni

2. nem bunkóság megírni, hogy diétázol, de szerintem ne így írd, mert ki tudja, náluk mit jelent a "diéta" (Angliában például a gyomorrontást jó erősen megborsozott rizzsel tejes teával orvosolták, ez volt a "diéta".). Azt írd meg, hogy vacsorára preferálod a zöldséget hússal.

3. Tornázni biztosan lehet, de szerintem úgyis mászkáltok majd eleget, legalábbis mi Angliában egész nap gyalogoltunk.

Ha esetleg nem diétás kajával etetnek, nyugodtan egyél belőle - fél adagot.

2010. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne írd meg, hogy diétázol, ott mondd nekik. A helyükbe képzelve magad, beláthatod, hogy lenne benne valami visszás, ha közli a hozzád érkező lány, hogy milyen igényei vannak. Lehet, hogy fontos tudni, mindenesetre én biztos ott közölném, hogy ne legyen semmi rossz szájíze a dolgoknak. Én is diétázom, sokat fogytam (rengeteget, 34 kilót), szóval teljes mértékben melletted állok, és megértelek, hogy ez mennyire fontos, és nehéz ügy. Csak szeretném felhívni a figyelmed a leveled "visszás" oldalára, tényleg negatívumként csapódhat le bennük első benyomás helyett. De ha írsz nekik, kérdezhetsz sportolási lehetőségről, ők szoktak-e, mit ajánlanak, stb. De ha megkínálnak, egy fél adagtól biztos nem lesz semmi bajod. Végső esetben mondd nekik, hogy Te otthon nem szoktál vacsorázni, nem tudod, ez mennyire illetlenség feléjük, de ilyen az életviteled.
2010. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi program mellett biztos sokat járkáltok, kirándultok majd, szóval mozgás meg lesz. Én a helyedben nem írnám meg előre hogy diétázok hanem ha pl ha a diétámba nem illő ételt készítenek csak kis adagot ennék belőle, vagy pl mondanám hogy nem kérek desszertet mert diétázom ilyesmi
2010. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!