Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pszichiátriai betegség és...

Manócska1 kérdése:

Pszichiátriai betegség és pajzsmirigy alulműködéssel van remény hogy fogyjak? Többi lent

Figyelt kérdés
lassan 41 éves nő vagyok,régóta pszich. gyógyszereket kell szednem sajnos már életem végéig. Sokat híztam.. Az a baj,hogy estére hiába eszek sokat,egy óra múlva már éhes vagyok megint. pajzsmirigy gondomat nemrég fedezték fel,az is nehezíti a dolgot.. mit tehetnek?

2020. ápr. 12. 20:08
 1/7 A kérdező kommentje:
esetleg étvágycsökkentő gyógyszer vagy tea?
2020. ápr. 12. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszereket miért kell éeletd végéig szedned? Nem kapsz mellé pszichopterápiát? Vagy olyan gondod van, ami annyira súlyos (nem kell válaszolnod nekem, csak gondolkodj rajta magad).


Ha a pajzsmirigyed is problémás, és abba az irányba, amelyik a hízást segíti, akkor nem sok esélyed van a fogyásra.


Sajnálom.

2020. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. járok pszich. gondozóba,3 havonta. ott megkérdezik hogy vagyok,ha kell emelnek a gyógyszeren. sajnos olyan a betegségem hogy nem hagyhatom abba a gyógyszereket,mert rosszabbul lennék. pajzsmirigy alulmködésem van.. köszönöm,elkeserítő hogy nem tudok fogyni..
2020. ápr. 13. 07:52
 4/7 anonim válasza:
A fogyáshoz jól beállított pajzsmirigy értékekre van szükség. 1-2 közötti TSH és a T3-T4 a referencia határ felső harmadában kell legyen.Illetve nagyon sokszor jár pajzsmirigy alulműködés mellett inzulinrezisztencia.Esetleg,ha vége ennek az időszaknak érdemes kivizsgáltatni.3 pontos cukor+inzulin méréssel. Minden jót kívánok!
2020. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2020. ápr. 14. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom lehetetlennek, de tény, hogy nem vagyok szakember. Alapos kivizsgálás, megfelelő gyógyszerek, étrend, némi mozgás és persze rengeteg kitartás kell. Mindenképp foglalkozz a témával, ha ennek vége, kérj tanácsot orvostól, dietetikustól. Keress olyan egészséges rágcsákat, amiket bátran ehetsz. Nem tudom pl, hogy a zöldségek mennyire ellenjavaltak ilyen betegség esetén. Mert azoknak alacsony a kalóriatartalma, és számtalan módon elkészíthetőek, biztos találsz olyat, ami ízlik, és nem gond, ha bőséggel eszel este, hogy ne legyél éhes.
2020. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,semmiképp nem adom fel míg van egy kis remény
2020. ápr. 17. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!