Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a smoothie/turmix mennyire...

Ez a smoothie/turmix mennyire fér bele esténként edzés után? Vagy inkább reggel kéne ilyeneket inni?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem életmódváltásba, szeretnék egészségesebben élni, skinny fat vagyok, szeretném a zsírt eltűntetni és izmosodni, formásodni. Esténként szoktam edzeni, belefér, hogy utána megigyak egy smoothiet az alábbiakkal: 1 banán, spenótlevél, pár kanál joghurt, egy kiskanál mogyoróvaj, tej+víz? Olvastam hogy estére már nem nagyon jók a gyümik, ez igaz? A banán sem? Hízlaló lesz ha edzés utánmegiszok egy ilyet+vacsizok is?

2020. ápr. 21. 19:21
 1/4 anonim válasza:
0%
Ha este eszel akkor nem alszol olyan jól illetve mivel szinte már egyből az ágyba feküdsz nem is mozgód le (pl: 15:00 kor iszol akkor addig sétálsz így lemozgód picit. Vagy annyit mozogsz előtte, hogy az ne ártson vagy előbb mész edzeni így nem este iszod
2020. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az estét azért nem olyan későre értem, kb 6-7-8 körül edzek, 9 körül szoktam vacsizni, viszont tekintve, hogy éjjel produktívabb vagyok, hajnali 1 körül szoktam lefeküdni (tudom, az egészséges életmód szerint korán kéne lefeküdni, de kiskorom óta éjjeli bagoly vagyok, kipróbáltam már mindent)

2020. ápr. 21. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan későn fekszel, akkor belefér. Ellenben az izmok elvileg éjfél előtti alvástól jobban épülnek. Nem tudom, ennek mennyi az alapja, egy testépítéssel kapcsolatos oldalon olvastam. Lehet neked eltolódott.

Az utolsó étkezésnek nem érdemes sok szénhidrátot tartalmaznia. Illetve edzés utáni turmixnak sem annyira szerencsés, inkább a fehérje alapú, mert ha azonnal szénhidrátot pótolsz, akkor szintén kevésbé fejlődik. Amit pedig írtál az full zsír és szénhidrát bomba. Szerencsére a jobbik fajtából, szóval a diétának nem tesz be, ha belefér a kalória és makró keretedbe, de az izomépítésben nem segít.

2020. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor inkább mellőzöm és lehet nézek valami fehérjeport, köszönöm szépen!
2020. ápr. 21. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!