Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vizesedés? Nem merek folyadéko...

Vizesedés? Nem merek folyadékot inni? 20/L

Figyelt kérdés

3 éve anorexiás voltam amiből sikerült szerencsére nagyjából kigyógyulnom, bár még mindig nagyon gyakran mérem a súlyom.

Sajnos azt vettem észre hogy ha "sok"folyadékot iszok a testem visszatartja.

Volt már hogy ezzel kísérleteztem hogy többet iszok,vagy kevesebbet,de egyszerűen max fél liter amit feltud dolgozni a szervezetem,ha már megiszok 1 litert,akkor marad rajtam +5 kg amit sehogy sem tudok levakarani,csak diétával,ha 2 napon keresztül iszok 1-1 litert +1 kg.Ezert nem merek inni,mert csak gyarapodik a súlyom.Probaltam vízhajtó ételeket is,de semmi hatás.Volt valakinél hasonló tapasztalat?

Ezt kb fél éve csinálom,hogy nézegetem a folyadék mennyiségét,mennyi az amitől nem hízok és sajnos aszerint iszok.


2020. máj. 10. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

"de egyszerűen max fél liter amit feltud dolgozni a szervezetem,ha már megiszok 1 litert,akkor marad rajtam +5 kg "


Te vagy a világ nyolcadik csodája, hogy egy kg-ot viszel be, de 5kg-mal leszel nehezebb.

2020. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kellene neked egy alapos kivizsgálás. Lehet, hogy vesebeteg vagy.


Először a háziorvosodhoz menj, ő majd valószínűleg továbbirányít belgyógyra vagy endokrinológushoz.

2020. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat,felreirtam...+0.5 kg-ot szerettem volna írni

Nyilván azért mert elirok valamit a világ leghülyébb embere lettem.;)

2020. máj. 10. 16:32
 4/11 A kérdező kommentje:

2.valaszoló, köszönöm szépen.Most a vírusra való tekintettel,nem nagyon szeretnek menni,eddig még sajnos húztam csak :(

Azért írtam ki,hátha valakinek volt hasonló,mert már nem tudok mire gondolni,mi lehet a baj:/

De mindenképpen elmegyek majd orvoshoz még a nyár folyamán

2020. máj. 10. 16:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexiából nem gyógyultál ki nagyjából sem, pszichológust keress meg. A szervezetednek 4-5dl/10kg vízrebvan szüksége. Lehet, hogy ettől nem leszel aszott, viszont táplálod a sejtjeidet. Mossa a vesédet, és megkönnyíti a székelést is.
2020. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél kevesebb folyadékot iszol, (vagy kihajtod), annál többet tart vissza a szervezeted. A sós kajákat kellene minimalizálnod. És a betegségedből egyáltalán nem gyógyultál ki! Vissza kellene menned pszichológushoz.
2020. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tehát ha elkezdenék napi másfél-2 litert inni,akkor egy idő után hízás nélkül ihatnek bármennyi vizet?

Illetve visszaállna a súlyom,vagy maradna azért +kg?

Étkezésemre odafigyelek,tehát az nem nagyon befolyásolja valószínűleg:/

2020. máj. 10. 18:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A víztől egy grammot sem hízol, nincs benne kalória, semmi súly nem maradna rajtad.
2020. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Semmi bajod nincs, nem hízol egyszerűen a víz amit megiszol az benned lesz és ezáltal a mérleg is többet mutat. De ha ráállsz a mérlegre egy 1.5l-es vízzel a kezedben, ne lepődj meg ha 1.5kg-val többet fog mutatni a mérleg.

És igyál 1.5-2l minimum egy nap mert ez nagyon nem jó hogy fél litereket iszol. A szervezetednek szüksége van a folyadékra.

2020. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először meg fog ugrani a mérleg egy kicsit, pl 1 kgmot, mivel eddig allandóan szomjaztál és dehidratált voltál, de ez rövid időn belül meg fog állni(vagyis az első pár napban több leszel, de ez ugye nem igazi hízás). Aztán meg ha meg már beállt, hogy eleget iszol, még lehet könnyebb is leszel, mert pont a nem elegendő folyadekbevitel vezet vízvisszatartáshoz hosszútávon.


Ja és próbáld lassan növelni a vízbevitelt, egyszerűen csak mert már biztos elszoktál tőle, nehogy rosszul legyél. Szóval ha most fel liert iszol, akkor 1.5 literig napi 2 decivel igyál többet, aztán meg kb hetente emelj rajta 2 decit, amíg el nem érded a célod (én pl a 2.5 litert tűzném ki, most jön csak a meleg)

2020. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!