Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy sok túlsúly...

Az miért van, hogy sok túlsúlyos ember cukormentes üdítőitalt iszik?

Figyelt kérdés
Többnyire víz helyett.

2020. máj. 11. 15:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Sokan nem szeretik a vizet, főleg ha langyos. Előtte lehet, hogy normál üdítőt ivott, és azzal, hogy ezt cukormentesre váltotta, napi 300 g cukrot is megspórolhat (10 g/dl cukortartalommal és napi 3 liter üdítővel számolva).
2020. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Pl. lehet, hogy cukorbetegek.
2020. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Én "elfelejtem" inni a vizet, sokszor délután jövök rá, hogy alig ittam. Próbálkoztam citromos vízzel meg hasonló házi megoldással, de azokat is. Üdítőnél - gondolom az íze miatt - viszont akkor is iszom, ha nem figyelek oda.

Tudom, hogy nem jó, és folyamatosan próbálok változtatni, egy időben pl csak 100%os gyümölcsleveket ittam, arra is csak a beszólást kaptam, hogy több benne a cukor, mintha kóláznék. 🤷‍♀️

2020. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Én ismerek olyan embert, aki egész gyerekkorában csak és kizárólag üdítőket, gyümölcsleveket ivott. Vizet nagyjából soha. Egy ilyen szokásról lejönni nagyon-nagyon nehéz. Ezért isznak light, zeró üdítőket, mert ezáltal is kevesebb kalóriát visznek be. Valamint ezekkel a csökkentett termékekkel könnyebb leszokni az üdítőfogyasztásról.
2020. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Nyaron nem problema, kb csak vizet iszok, de telen ruhellem szegenyket. Olyankor inkabb gyumolcslevet, uditot, teat iszok. Telen kell, hogy ize legyen a folyadeknak (citromos vizet sem szeretem telen)

Na ez vajon miert van?

2020. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Cukorbetegek. Vagy jobban ízlik nekik.

Én nem vagyok túlsúlyos, de mondjuk utálom a cukor ízét, úgyhogy ha üdítőt iszok, akkor lightot választok.

2020. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem, víz helyett azt isszák, nem azért, mert cukrosat nem ihatnak.
2020. máj. 11. 16:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretik a vizet. Megszokták az üdítőt és mivel cukormentes, azt hiszik, akármennyit ihatnak belőle, és pótolja az édes érzést diéta alatt.

Viszont valamiért úgy tűnik, nem segíti a fogyást. Mondjuk egy jól betartott diéta mellett nem zavar be.

2020. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
0%
#1 Napi 300 gramm olyan cukrot spórol meg így, amit sokaknak eszébe sem jutna elfogyasztani...
2020. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem így nevelték őket.

Én is sokszor megkaptam másoktól, hogy vizet iszol?? Mintha az valami extrém dolog lenne...vagy, mikor anyuka mondja a gyereknek, aki szomjas, hogy hát nincs itthon semmi...pedig nem volt csőtörés.

Aztán gondolom úgy hozzaszoknak az üdítőhöz, hogy nem tudnak leszokni, s azt hiszik, a cukormentestől nem híznak.

2020. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!