Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem támogatnak...

A szüleim miért nem támogatnak a fogyókúrában? És mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés

Ha reggelire nem eszek meg egy 1 egész szelet kenyeret akkor már piszkál anya hogy már megint mit esztelenkedsz, meg nagyon zsíros kajákat főz, vacsorára is általában bundás kenyér, melegszendvics, pirítós, palacsinta, néha pizza vagy hotdog van. Persze, hogy megkívánom és ha csak egy kicsit akarok enni belőle akkor megint jön az egyél már normálisan bablabla. Meg ha nekiállok ugrókötelezni akkor apu csesztet, hogy nem igaz, hogy ilyen baromságokat kell csinálnod ahelyett, hogy valami normális munkát csinálnál. Ja, és a hétvégén is mindig van süti :(

Hogyan fogyjak le így? A sütiket mindig megkívánom, anyu mindig csesztetnek ha kevesebbet eszek mint szoktam, apu meg abba szól bele, ha mozgok valamit.


2010. júl. 29. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy úgy látják, hogy nincs miből lefogynod? Hány centi és hány kiló vagy?
2010. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is, nagyon szenvedtem tőle. Nem is attól, hogy eszem és még kövérebb vagyok, hanem attól, hogy kiröhögtek és nem vették komolyan, hogy én csak egyetlen embernyi kaját akarok enni.

Elköltöztem. Fogytam. :) 22L

2010. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát sajna én még nem tudok elköltözni :/

159 cm és 63 kg.

2010. júl. 29. 18:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt a helyzet, sőt még kicsit most is, pedig már lassan 20 éves vagyok. Folyton kiröhögnek, vagy hülyének néznek amikor elkezdek kotyvasztani valami zabpelyhes, búzakorpás, vagy zöldséges finomságot. :D De én leszarom. Anyu is mindig süt valamit, mindig kínálgat, de egyszerűen megmondom neki, hogy nem kell. Egy idő után abbahagyja. Azért mert kínálgat, neked még nem kell engedned neki. Ha nem akarsz megenni valamit, akkor ne edd. Ez nem lehet kifogás. Idővel majd elfogadják.


Egyébként meg írta valamelyik korábbi válaszoló, hogy talán azért piszkálnak, mert úgy látják, hogy nem kell fogynod. Nos ezt én nem tudom, lehetséges, de a zsíros, cukros kajákról nemcsak a túlsúlyosaknak kellene lemondani. A vékony embereknek ugyanúgy tönkreteszi az egészségét a sok szemét kaja. Ezekről nem a vékony alakért, hanem az egészséges szervezetért kellene első sorban lemondani.

2010. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nem értem, szüleid miért nem veszik észre, hogy van némi felesleged...


anyukádnak mondd meg, hogy ha többet eszel, rosszul vagy tőle, és kész. na és ha csesztet? én is azt hallgatom egész nap, hogy hülye vagyok azzal, hogy színésznek tanulok, mert úgysem leszek az.

hát nem mindegy?

2010. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért legalább reggelire egyél már többet, ha vacsira nem is!
2010. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, hogy hány éves vagy. Ha tini vagy, akkor igaza van anyukádnak, gyerekként magadtól semmiképp ne állj neki diétázni, inkább menj orvoshoz, ő majd összeállít neked egy étrendet, ha tényleg fogynod kell. A fejlődésben lévő szervezettől nem szabad csak úgy megvonni a vitaminokat, mert az hosszú távon nagyon káros lehet. Ráadásul anyukád is jobban elfogadná a diétádat, ha orvos javasolná.
2010. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy koplalnék hanem más ennék a zsíros kaják helyett pl.van itthon 5 alma fa meg 4 szilva ősszel meg majd érik a körte is. Megennék egy nap mondjuk 4 almát és akkor nem lennék éhes sem. Persze ennék normál kaját de mindenből kevesebbet. Totál lehangol mikor nekiáll csesztetni úgyhogy inkább eszek rendes adagot csak hagyja abba.
2010. júl. 29. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:
sportolj és akkor tök mindegy, ha sütit is eszel ;)
2010. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nálam is ez volt.Fogyózni akartam,de nálunk mindenki zabálós,meg ilyen igazi magyar család.Sok zsír és fujj...Na én alapból utáltam már,hogy minden tiszta egészségtelen,és anyu nem nagyon főzött másképp mikor kértem.Mi lett belőle?Az,hogy gondoltam a hülye fejemmel,hogy akkor inkább elmegyek a boltba,veszek egy joghurtot,egy zacskó abonettet meg egy kiló almát.Aztán elvoltam vele.Utána már voltak napok mikor csak folyadékot ittam,hogy jaj ezzel legalább tudok fogyni,ha a szüleim ilyenek...és igen tudtam fogyni.Csak már nem tudom abbahagyni ezt az egéészet.Szóval én azt javaslom,hogy mindenképpen a szüleidet próbáld meg rábeszélni az egészségesebb kajákra.Mutass anyudnak olyan recepteket ami nem zsíros,meg nincs tele szénhidráttal,és finom.Vagy kérj pénzt és csináld meg te,és ha megkóstolja biztosan elgondolkodik majd rajta,hogy lehet másképpen kéne főzni mert ez is lehet finom stb...Szóval vezesd rá a családod :)
2010. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!