Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Betegesen eszek! Miért van az...

Betegesen eszek! Miért van az hogy 1 éve szültem és még mindig nem bírok lefogyni? Régen olyan sovány voltam, terhesen meghíztam azóta nem tudok lefogyni. -

Figyelt kérdés
- Mindig elkezdek tornázni, ami 3-4 napnál nem tart tovább, látom az eredményt érzem hogy izmosabb lett a lábam meg a derekam vékonyabb de akkor is elmúlik az akarat erőm és ellustulok és visszhízok. Havonta egyszer elkap a hév hogy tornázzak. Evéssel meg olyan gondom van hogy néha már zabálok. Őssze vissza tudnék enni, szinte már betegesen mindent. Eszek valami édességet, útána meg valami csípőset és savanyút kell ennem hogy jól érezzem magam. Ez már betegség? Sokszor nem vagyok éhes, de akkor is ennem kell, mert a számba megérzem valaminek az ízét és már rohanok a konyhába. Ha nem eszek egyfolytában az jár az agyamban mi van hütőben, mit mivel tudnék enni. Nem vagyok kövér 68 kg vagyok, inkább a combom meg a derekam az ami vastagabb, szerintem pont ettől a helytelen és egészségtelen zabálásoktól. Mit tehetnék ellene? Főznöm minden nap kell és etetnem a gyerekeimet naponta többször finom ételekkel, így nem bírom ki hogy ne egyek.
2010. júl. 29. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
foglald le mgad. azért szel hogy csinálj valamit le vezesd a napi sterszt ne dobd igy amgadat bele a mély vizbe elöször ird le mia célod reálisan! minden az agyba döl el igy parancsold magadnak hogy jövö héttöl tornázni fogsz és egészségesen étkezni. fözz egészségesen a gyerekknek is jo tesz :) és egyél modjuk a felét amit most eszel legfontosabb tüntess el minden édeséget és anssolni valot a látás közeledböl, este 6 után már ne nagyon egyél és fokozatos kezd el tornázni, hallgas zenét vagy emnj olyna elyre haol kitudsz kapcsolnis tb .. hogy élvezt elgyen a sport tudomnem könnyü gyerek meleltt stb.... és nagyon fontos a háttéri támogatás..drukkolok neked :) sok szerencsét :d
2010. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! teljesen együtt érzek Veled. Sajnos velem is ez volt. (remélem csak volt)Bár én nem szültem, gyerekeim sincsenek, 19 éves vagyok. Hihetetlenül nagy akarat kell, hogy azt mondd, nem nem eszem összevissza.

Szerintem tényleg ezen múlik. Néhány elrettentő dolog, amitől hátha elmegy a kedved a rendszertelen evéstől:

én azt csináltam, hogy mindennap elhatároztam, hogy na most mától csak azért is fogyózom! reggel, délben mindent ügyesen betartottam. aztán délután megláttam a finomságokat, és egyszerűen zabáltam és zabáltam! hihetetlen mennyiséget pusztítottam el.:O A bundás kenyér volt a legdurvább: egy fél kiló, vagy több kenyér, egyszerre! és képzeld el, hogy ezt hónapokig csináltam, a nap elején kevés, a nap végén legalább 6 ember adagját ettem meg(bármiből a bundás kenyér mellett)

ott tartok, hogy valószínűleg lisztérzékeny vagyok. most vérvételre készülök.

de szerintem nem biztos, hogy ettől alakulhatna ki, de számos probléma lehet ebből, az elhízás mellett. aztán

gondolj arra, hogy szeretnéd látni felnőni a gyermekeidet, az unokáidat! úgyhogy persze etesd őket (és magadat, no meg a férjedet is) finom kajákkal, de ne feledd: az egészséges kaják is lehetnek finomak, úgyhogy igyekezz így főzni. tálald gusztusosan, díszítsd, így nagyobb kedvel eszik majd meg a gyerekeid!:)

ha édességet szeretnél venni magatoknak, már abból is van egészséges alternatíva. ha viszont te igazából nem szeretnél enni, akkor vegyél annyit amennyi a gyerekeidnek elég, sose többet egyszerre, így biztos megtudod állni, hogy ne egyél belőle, hiszen az a családodé:)


sport terén én azt tudnám javasolni, hogy kicsit nézz körül a különféle sportágakban. válaszd ki a kedvenced, és azt biztos nem adod fel 3-4 nap után. de azt is csinálhatod, hogy a gyerekeiddel mész sportolni, nekik biztos tetszeni fog( a gyerekek imádnak mozogni, versengeni:))és ha esetleg feladnád, akkor ők mindig nyúznának pl. hogy: mamiii mikor megyünk bringázni?

2010. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bubuzéla ***** válasza:
Normális táplálkozás + sok sport + akaraterő. Ezek nélkül sajnos sehogy.
2010. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!