Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tanácsot kérek! Hogy adjam a...

Tanácsot kérek! Hogy adjam a tudtára, hogy betegesen el van hízva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy barátnőm, 17 éves, 170 centi magas, és majdnem 130 kiló. A súlyát nem árulja el, de szerintem üti a 130-at... Szeretném rávenni, hogy fogyózzon velem, csak nem tudom, hogy tegyem. Szeretne már magának barátot, de amikor csak elkezd pasizni, vagy találkozik velük, akkor a pasik vagy lelépnek, vagy megmondják neki, hogy bocsi, de nem... Ő nem akarja elhinni, hogy ez a súlya miatt van, ő azt hiszi magáról, hogy molett. Mint, ahogy azt se veszi észre, hogy a kórházba a súlya miatt kell befeküdnie fél évente. Én szeretnék segíteni rajta, nem szeretném, ha baja lenne. Tudom, hogy ekkora túlsúlynál már csak orvosi felügyelet mellett javasolt fogyókúráznia, de nem is intenzívre gondoltam. Pl.: a koleszba való séta nekem negyed óra, neki kicsit több lenne, de nem sétál, inkább leül a padra, és egy óra hosszáig várja a helyijáratot. Mire ő beér, én már rég fenn vagyok, túl az ebéden is. Előszőr csak arra szeretném rávenni, hogy sétáljon el velem addig minden nap, nem nagy mozgás, de neki mindenképp jöt tenne. Utána majd fokozatosan, hátha... De előszőr azt szeretném a tudtára adni, hogy nem molett, igenis túlsúlyos, és szeretném rávenni, hogy elmenjen az orvoshoz, hogy kikérje a tanácsát, hogy fogyjon. Mert amit művel, már nem állapot:S A chipset tejszínhabbal eszi, gondolom, neki már mindegy, csak legyen valami, amit ehet:S. Segítsetek! Hogy vegyem rá, hogy elmenjen az orvoshoz? Nem szeretném megbántani, de ha kell a szeméne mondom, hogy elhízott... Csak egyik fülén be, a másikon ki.... Mit tegyek, hogy észrevegye, fogynia kellene, és végre ő is kimondja magáról, hogy kövér...


2011. máj. 19. 07:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Chipset tejszínhabbal? Tudom, hogy az ilyen helyzeten nem illik mosolyogni, de ez azért már mégis csak nevetséges.

Szerintem mutass neki olyan dokumentum filmeket, vagy akár nézzetek együtt olyan tévéműsorokat, amelyekben elhízott emberek vannak és elmagyarázzák, miféle egészségügyi problémákat okozhat ez. Egyébként nincs valami lelki oka annak, hogy mindig eszik? Mert általában valami rejtett lelki probléma szokott lenni az elhízás legfőbb oka (kivéve ha hormonális betegségről van szó).

2011. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Lelki okokról nem tudok, kiegyensúlyozott, vidám csaj. De a tanács szerintem elég hasznos, szedek le netről párat, és megnézzük együtt, remélem megindít benne valamit.
2011. máj. 19. 08:15
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Dicséretes, hogy segíteni akarsz. Vigyázz, mert könnyen visszájára fordulhat a segítő szándék. Ha ő nem akar fogyózni, ő így elégedett magával akkor bele kell törődnöd. Azzal meg ne érvelj, hogy ő a súlya miatt nem talál magának párt.
2011. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Szia!


A fő probléma nekem inkább az, hogy ebből baja is származhat. Komoly:S Van már szívbetegsége, és magas vérnyomása. Ha nem akar fogyni, ráhagyom, de meg szeretném próbálni, nem akarok ölbe tett kézzel ülni mellette, miközben ő meg egyre több betegséget kap ki magának. Vagy ha fogyni nem is szeretne, legalább sétálgassunk, az is hasznos, és talán javít is az egészségi állapotán a mindennapi séta. Nem én érvelek vele, a pasik ezért utasítják el, el szokta nekem mesélni

2011. máj. 19. 08:35
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Tudod valamit nagyon nem értek. Ha ennyi betegsége van, akkor az orvos miért nem kényszeríti a fogyásra???
2011. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A barátnődnek igen súlyos testképzavara van.

Nem csak az anorexiásoknál van ilyen, aki még 40 kilósan is kövérnek látja magát, ennek a fordítottja is létezik!

Ő inkább becsapja saját magát, és nem akarja elismerni, hogy kövér. "Molett"... há' persze!

Az ilyen csajok szoktak vérig sértődni, ha valaki lekövérezi őket, és kikérik maguknak. Pedig a barna hajúak se sértődnek meg, ha valaki barna hajúnak nevezi őket....


Először rá kéne ébreszteni az igazságra, hogy beismerje, hogy ez így nem megehet tovább.

Nem molett, hanem kórosan elhízott.

Egy BMI kalkulátorhoz ültesd le, vagy ha kell, akkor ezerhez, és tudatosítsd benne, hogy ez gyakorlatilag ÉLETVESZÉLYES. Azért KÓROS elhízás a neve.

Ennek ellenére senkit sem lehet "lefogyasztani", ha ő nem akar fogyni. De ha akar, akkor nagyon hálás lesz érte, ha segítséget kap tőled!


Próbáld megértetni, hogy ha alkoholista lennél (mármint TE), ő mit tenne? Hagyna téged inni, hogy elrontsd az életed, beteg legyél, lecsússz teljesen, vagy ki akarna rángatni a kocsmából? Így megértené, hogy te most erről a "kajaholizmuról" szeretnéd leszoktatni, segíteni akarsz, és nem hagyod rá.


Fel a fejjel, és örülnék, ha nekem lenne egy ilyen barátnőm!

2011. máj. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:37


8.38-as vagyok.

Erre anyám példáját tudom felhozni. Alacsony, és 90+ kiló, nem mellesleg cukorbeteg, gerincbeteg, és magas a vérnyomása.

Mikor az orvos azt mondja, hogy elhízott, és sürgősen fogynia kéne, akkor felszívja magát, és megsértődik, visszapo.fázik, hogy "a doktorúrnak mennyit kéne fogynia?", stb.

Aztán megy és megeszik két francia krémest, meg egy hotdogot, nehogy leesen a vércukra mire hazaér.

Általában két-három számmal kisebb ruhákat hord. Én se vagyok karcsú, sőt. (Ez egy másik történet). Ennek ellenére meggyőződése, hogy én vagyok kövérebb. Holott az a ruha, ami rá nem jön fel, rám jó.

Karácsonykor is beégett, mert azt mondta, ő kb. abban a súlyban van, mint anyósom. Ráálltak a digi mérlegre: anyós 65 kg, ő 95 kg volt.

Folyamatos tagadásban él, el nem ismerné, hogy túlsúlyos. Inkább állandóan páváskodik, hogy ő még mindig milyen csinos a korához képest... hát őszintén szólva a nála 20 évvel idősebb nők is csinosabbak szoktak lenni, az öltözködésükről nem beszélve.


Aki ilyen MENTÁLIS betegségben szenved, az egyszerűen elengedi a füle mellett, hogy neki fogynia kell. Nem kell fogynia, mert ő csak molett, vagy ahogy anyám mondja: gusztusos, asszonyos formái vannak.


Egy kövér nő is lehet szép, csinos, és ápolt. De ennek az első lépése, hogy TISZTÁBAN VAN azzal, hogy néz ki.

2011. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

08:37 es vagyok!


Értelek én, elhiszem amit leírtál. Nekem van ismerősöm, akit kórházba utaltak a dolog miatt. Felügyelet mellett kellett fogynia. (persze ez is azon múlik, hogy befekszik-e a páciens)

2011. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Őszintén és keményen. A kegyes hazugságok nem segítenek, azok miatt jutott idáig. Persze nem kizárt, hogy sértődés lesz belőle. Te döntöd el, hogy valóban akarsz-e őszinte lenni, de a finomkodással csak rontod a helyzetet.

2. Egyet jegyezz meg: aki nem akarja, azon nem lehet segíteni.

2011. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

8:37


Már fogták fogyókúrára, amikor kórházban van, csak a fogyókúra megy, de az orvos nem láncolhatja le. Nem láncolhatja az ágyhoz, hogy márpedig itt maradsz, és fogysz. Senkit se tud meggyógyítani, ha nem akarja. Amint kijön a kórházból, bepótol mindent, amit nem ehetett. A szüleinek kellene előszőr cselekedniük, ha ők ott lennének mellette, az orvosnak is könnyebb dolga lenne. De ők is el vannak hízva, nem súlyosan, de van rajtuk, és nem látják be, hogy egyetlen kislányuknak nem arra van szüksége, hogy egyen, hanem orvosi segítségre. Az orvos önmagában kevés. Akarat kell hozzá. Én is orvosi segítséggel mentem le 84 kilóról 66-ra, és nem azért, mert ő mondta. Én is akartam. Kéthetente jártam hozzá ellenőrzésre. Voltak olyan pillanatok, hogy feladtam, mert visszaszedtem egy kilót, de erőt öntött belém. Ha nem akartam volna, még mindig 84 lennék, vagy több. De akartam, mert megmondta nekem, hogy fogynom kell. Kedvesen. Egy táblázaton mutatta mennyi rajtam a túlsúly, és az milyen kategóriába esik. Azóta nem kell semmit sem tennem, csak tartanom a súlyomat, és ezért szeretném a barátnőmet is erre ösztönözni. Ő nem ismert, amikor még kövér voltam, sajnos nem tudom szemléltetni neki, csak képeken

2011. máj. 19. 08:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!