Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ha 176 cm...

Mit gondoltok ha 176 cm vagyok (lány, 22) és 70 kg mennyit kellene le adnom hogy ideális testsúlyom legyen? Mindenhol mást ír.

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell leadj semmit. Ez teljesen normális súly. Még 5 kiló hízás is bőven belefér.
2020. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Első: persze, mert a kérdező biztos izmos testfelépítésű és tökéletesen oszlik el a súly rajta...

Én fiú vagyok, nyilván sokkal nehezebb csontokkal, adottság szintjén több izomzattal (amúgy kevés izmom van de mivel fiú vagyok nyilván több) és 179 centihez 69 kiló vagyok. A hasamon még így is van egy pici zsír, máshol pedig bőven nem zörögnek a csontjaim, de úgy ránézésre aránylag vékony vagyok.

2020. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
5 kilót. De ha nagyon izmos vagy, akkor most is lehet jó. Bár gondolom, akkor nem kérdezted volna, ha így lenne.
2020. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Kettes: nem tudom láttál-e valaha élő nőt, de a magasság - 100 a BMI által is standard-nak mondható tökéletes súly.


A kérdező fogyásra kérdezett rá, nem pedig fitnessségre. Attól, hogy fiú vagy nem indokolt, hogy neked több legyen a súlyod... főleg mert nekünk nőknek is vannak olyan területeink, ahol több súly rakódik le. Ami pontosan ugyanúgy kiváltja azt, amit ti "férfiként több izmom van" dolgot. Ilyen például a mell és a segg. Nemmellesleg a szülés miatt szélesebb a csípőcsontunk, ami megintcsak plusz kiló.


Hasa pedig mindenkinek van, akinek olyan a genetikája. Két olyan lány ismerősöm is van, aki egyszerűen nem bír hízni (mindkettőnek van orvosi vizsgálata róla), és 40 kilóson is volt hasuk.


Nem kell mindenki csupa izom legyen. Sőt, a diétázol és nem edzel, akkor ugyanúgy fogynak rólad a kilók, de izmod nem lesz továbbra se. A legfontosabb, hogy mindenki elfogadja önmagát, és egészséges legyen.


Amúgy persze, a súly eloszlást nem látjuk ennyiből a kérdezőnél, nem tudhatjuk milyen alakja van... de attól még 70 kiló 176 centivel jó.

2020. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
79%
180 cm vagyok és világéletemben 60 kiló voltam. Nagyon-nagyon vékony voltam. Most 70 kiló lettem nemrég és van hasam (soha nem volt), a popsim és a combom "kövér". A BMI nem igazán jó, ahogy a "magasságból vonj le 100-at" sem. Így nekem ideális lenne a testsúlyom. Ilyen magasságnál is ilyen sokat számít a 10 kiló, soha nem gondoltam. A terhességek alatt 20-20 kilót "híztam", de nem voltam kövér. Viszont a hasam nagy volt és a popsim, combom is. De az megint más volt. Akkor a mellem is nagyobb volt.
2020. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
15%

4

Ugyanolyan magasságú férfiak és nők esetében az egészséges és normális az, ha a férfi min. 10 kilóval több a nőnél. De lehet az akár 20 kiló is. Nekem volt olyan párom, hogy mindketten 180 cm magasak és 60 kilósak voltunk és bár én is nagyon nagyon vékony voltam, ő valahol talán (ha lehet fokozni) még vékonyabb.

2020. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2020. máj. 22. 10:35
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Normális a súlyod, eddzél, hogy feszes legyen a tested.
2020. máj. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
5 kgot. Az nem olyan sok! :)
2020. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Az alkatodtól, csontozatodtól, izomtömegedtől függ. Én nőként 179 cm vagyok, és amikor sok testmozgással szép izmos/ korrekten vékony alkatot értem el, akkor voltam 70-71 kg.
2020. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!