Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Legjobb zsírégető mozgás...

Legjobb zsírégető mozgás formák, amiket hétvégente otthon, akár a szabadban is tudok végezni? Túrázás,gyors gyaloglás,kocogás,futás,vagy esetleg aerobic,tabata videókra tornázás?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az intenzív futás az emelkedett pulzusszám miatt, nem a legjobb módszer a testzsír csökkentésére. Inkább állóképesség fejlesztésben hatásos. Helyette alacsonyabb pulzusszámú, hosszabb,monoton aerob mozgást ajánlanak. Milyen, ilyen mozgásforma lenne, amit most nyáron, kint a jó időben is tudnék végezni? Egy hosszú túrázás, dinamikus,gyors séta már aerob kategóriában van? (nordic walking esetleg) Vagy inkább a kocogás,futás ajánlott? Esetleg keressek neten aerobic videókat, amikre akár a kertben is tudok tornázni?

2020. máj. 23. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha bírod a monotóniát, akkor a lassú kocogásnál jobbat nem tudok mondani. Azt is éhgyomorra, reggel, legalább egy órán keresztül.

De az intervall futás is jó ám zsírégetésre.

2020. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az intervallum futásnál a futást és a sétát váltogatom? Vagy a séta helyett, kocogjak inkább? Égyomorra sajnos nem nagyon megy nekem a sport, próbáltam többször, de olyankor kevesebb az erőm hozzá, és valamikor rosszul is lettem:( Viszont reggeli után 1-2 órával jól szokott menni a kocogás.
2020. máj. 23. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleinte jó a séta/kocogás. De hatékonyabb a kocogás/sprint. Nézz edzéstervet a neten! Ha nem bírod az éhgyomros edzést, ne csináld!
2020. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Találtam intervallum futásos edzésterveket,van olyan amiben gyaloglás/sprint van, és van olyan is amibe kocogás/futás váltakozik😊
2020. máj. 23. 12:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudnátok még ajánlani aerobos, hatékony zsírégető edzéseket a mindennapokra a futáson kívül?
2020. máj. 23. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Aerob mozgásformáknak nézz utána!

Fogyásnál az a cél, hogy csak zsírt veszíts, izmot pedig ne.

Leginkább a szívveréssel lehet mérni, hogy mi minél van. Illetve a lélekzeted is jó... ha lihegsz, akkor már anaerob, és az túl sok, elkezd más tartalékokhoz nyúlni a szervezet, amiből táplálhatja az izmokat. Ilyen mozgás a futás. Ha jól megnézed a hosszútávfutók pálcika vékonyak. Ennek oka, hogy a test leépíti az izmokat!! Ez nem cél nálad. Ezért érdemes aerobban maradninkezdetként. Kásőbb aztán vannak mindenféle módozazok, amikkr váltakozva lehet nyomulni, de ennek majd utánaolvasol...

Csak tudatosan! Így lehet csinálni. Neten rengeteg jó cikk van 🙂


Nekem a szobabicikli jött be. Meg az elliptikus is nagyon kényelmes. Zenével fejhallgatóval, vagy akár tv közben. Jobbakon van beépített pulzusszámláló, szóval azonnali visszajelzést kapsz, hogy milyen mozgásformában vagy.

2020. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!