Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magamat leszokta...

Hogyan tudnám magamat leszoktatni a koplalásról?

Figyelt kérdés
Nem direkt koplalok. Mármint tény, hogy van 10kiló rajtam, de nem emiatt. Naponta 2x eszek, akkor is fél adagokat. Ha már véletlen 3x eszem, undorítónak érzem magam. Bűntudatom van, ha tele vagyok. Akkor érzem magam jól, ha éhes vagyok. De tudom, hogy ez egészségtelen. De már nem is vagyok éhes, és nem is tudok 2nél többször enni. :(
2020. jún. 11. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyél nyugodtan napi 1500 kcal. Minimum és jellege mozogj ! Pl 2 naponta 25 perc HIIT edzes . Ha látni fogod a változást akkor biztosan nem lesz többet bűntudatod. Ide életmód váltás kell . Ne sanyargasd magad ! Legyél kitartó. Hidd el meg éri!!
2020. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerintem jobb lenne ,ha pszichológushoz fordulnál ő biztosan tud segíteni. Az evési szokásaidat elnézve pedig egy dietetikust is felkesersnék, annak idején nekem is sokat segített. Egyébként biztosan valami pszichés dolog állhat a koplalás mögött. Remélem minél, hamarabb sikerül megküzdened vele☺️
2020. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezdj el szedni vitaminokat (D3, B-komplex, cink legyen benne), és erőltesd kicsit az evést (többször, többet egyél). Evés előtt igyál egy kis almaecetes vizet, ez segíti az emésztést.

Tudatosítsd magadban, hogy az evés szükséges ahhoz, hogy élj és a szervezeted normálisan tudjon működni, és a tested számára fontos tápanyagokat bevidd. Az étel nem ellenség. Tápanyagok, vitaminok hiányában az agyad sem tud megfelelően működni, és csak egyre mélyebbre süllyedsz a kóros, önpusztító gondolatokban.

A koplalástól nem leszel szebb, egészséges módszerekkel is le tudsz fogyni, ha egyáltalán szükséges.

2020. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom rászoktatni magam, amig itthon vagyok. :/ Csak az a baj, hogy ha többet eszek a megszokottnál borzasztó hányigerem lesz esténként.

Igazából engem nem nagyon zavar a 10kiló plusz. De anyám folyton beszologat miatta, hogy kövér vagyok. Szóval talán miatta alakultak így a dolgok..

2020. jún. 11. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:
#4-es Akkor sem az a megoldás, hogy nem eszel, hanem az, hogy megválogatod, hogy mit. Anyádnak meg a beszólógatás helyett segítenie kellene, mert az evéshez nem szabad, hogy bűntudat társuljon, ez az étkezési zavarok előszobája, ahol jársz.
2020. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem első körben érdemes lenne egy pszichológushoz elmenned.
2020. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem engedi anyu a pszichológust. Eddig is bolodnak tartott, mert szociális fóbiám van. Akkor kerdeztem meg, hogy el e mehetnék, de kiröhögött. Szóval gondolom most se lenne másként :/


De haladás, már normális adagokat eszek, nem felet. 😊

2020. jún. 16. 10:48
 8/8 anonim ***** válasza:

A vitaminok pszichés problémák esetén is sokat segíthetnek, tényleg próbáld meg. Ha hányingered van evés után, a gyömbér (tea vagy nyers) is nagyon hatásos. Illetve ezért ajánlottam az almaecetes vizet evés előtt.

Örülök, hogy már többet eszel :)

#3

2020. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!