Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy nap alatt hogy hogy nem...

Egy nap alatt hogy hogy nem lehet hízni egy dekát se zsírba?

Figyelt kérdés
Nagy fogyásom után sikeresen tudom tartani a súlyom lassan 3 hónapja, most viszont félve de kipróbáltam ezt a csalónapot csak kíváncsiságból hogy hogyan reagál rá a szervezetem + mert jól esett :D szóval annyi a lényeg hogy a napi súlytartós bevitelem mellé ami 1900 kalória bevittem még mellé +3500-4000 kalóriát ami lényegében leginkább csoki volt meg pár szelet pizza + estére még egy kis gyros és ha úgy nézzük 3500-4000 + kalória körülbelül 30 dkg hízásnak felelne meg, de ez nem történt meg mert a második napra mikor már teljesen kiürült belőlem az étel megmaradt az eredeti súlyom nem híztam egy dkg-t se, szóval kérdem én ez hogy lehetséges? és ilyet milyen időközönként lehet csinálni hogy továbbra se legyen belőle hízás?

2020. jún. 17. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is igencsak félreérted a csalónap fogalmát, az nem annyit jelent, hogy aznap teletömöd magad csokival meg pizzával 3000 plusz kalória mennyiségben! Az lenne az eredeti ötlet, hogy uygan nem tartod be a keretet, de nem az, hogy annak háromszorosát eszed egyszerre, hanem csak valamennyivel léped túl, meg az esetleg tiltott étekböl is eszel, de azért nem ilyen mértékben.


De a hizás/fogyás nem annyira egyszerü, hogy ma eszek X kalóriával kevesebbet és annak megfelelö súllyal leszek kevesebb, vagy fodítva, több kaja - azonnal több súly, hanem hosszabb idöszak átlagára igaz.


Szóval ha egyszer többet viszel be, attól nem hízol hirtelen, márcsak azért sem, mert akarmennyi kaját nem bír megemészteni a szervezeted, egy része csak átmegy rajtad.


Ennek ellenére a csalónapnak van értelme, ha egyrészt nem gyakran tartod - havi egy-két alkalom nem gond -, másrészt azért ennyire nem engeded el a kalóriákat.


Viszont nem tudom, milyen módon étkezel, de nem jó egyes ételeket teljesen kitiltani (mint feltételezésem szerint nálad a csokit meg pizzát), hanem idönként ezeket is enni, csak kis mennyiségben. Akkor ugyanis nem fordul elö, hogy annyira ráéhezel, és egyszerre ilyen mennyiségeket fogyasztasz ezekböl egy alkalommal.

Ha hetente eszel egy kevés csokit, vagy pizzát, amivel nem igazán léped túl a napi keretedet, az kevésbé rossz, mintha hirtelen nagyon sokat egyszerre. De ez csak az én tapasztalatom, ha gondolod, próbáld ki.

2020. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igazából fogyókúra alatt is ettem mindent csokit pizzát csak kevesebbet vagy ha többet akartam akkor többet mozogtam, és most is így csinálom eszek mindent amit megkívánok de persze vezetem hogy miből mennyit és ha már valami nem fér bele nem eszem meg vagy megeszem de következő nap lesportolom, igazából a mostani csalónapom nem is úgy volt csalónap hogy na most tartok egy csalónapot csak úgy, hanem szülinap volt egyik családtagunknak és eddig mindig elutasítottam minden ünnepi féle lakomát de most úgy voltam vele kíváncsi vagyok hogy mi történik ha nem figyelek oda de úgy tünik semmi nem történt legalábbis a súlyommal, és igazából itt se az volt a cél hogy minél több kalóriát vigyek be hanem mindenből amiből kínáltak :D és ezt csak a napvégén számoltam össze hogy mi mennyi lehetett és 3-4 ezer kalória jött ki
2020. jún. 17. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

OK, így más, akkor kicsit félreértettelek.

Akkor semmi gond, egyszerüen folytasd, ahogy eddig, ezt meg felejtsd el, nem érdemes foglalkozni vele.


Ha csak ritkán van ilyen, akkor nem igazán problémás.


Meg további sikert!

2020. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!