Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi ido kell az anyagcsere...

Mennyi ido kell az anyagcsere belassulásának, hogy megijedjen a szervezet és minden egyes falatot zsirba kezdjen raktarozni?

Figyelt kérdés
Szörnyen bezabaltam és biztos, hogy egy kicsit hiztam is. Szeretném jóvátenni. Hogyha 2 napig párszáz kcalt eszek és biciklizek majd 2 nap után megemelem a kaját akkor meghülyül a szervezetem?
2017. júl. 10. 19:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Tehát 2 napig koplalásnak számít?
2017. júl. 10. 19:09
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom (nem vagyok tudós, aki kikutatta, így százasra nem vehetem s nyilván nem egyformák az emberek ebben sem), hogy néhány nap koplalás után lassul az anyagcsere, általában egy keveset.

NINCS olyan, hogy minden falatot zsírba tesz, mert akkor miből élsz, fényből? Energia kell s nagyméretű emlősként elég sok... Lehet, hogy leesik az igény mondjuk 2000 kcalról 1600-ra (ez már elég komoly lassulás), de az alatt fogy az ember, nincs mese.


Nem hülyül meg 2 nap alatt. Tudod, milyen sok ember böjtöl jópár napig? Az evolúciónk lekezeli, minimalizálja a károkat s ha rendesen kezdesz enni, visszaáll.

2 nap bizonyára nem okoz kb. semmit, de ha mégis, lesz mondjuk egy nap, amikor minimálisan kevesebb az alap kalóriaigényed, na bumm. Vigyázol vagy elmész sétálni s ugyanott vagy.

Lehet, hogy vannak szerencsétlenebb emberek, akiknek könnyen belassul és nehezen gyorsul vissza az anyagcseréjöük, de olyan is van, akinek nehezen és alig lassul, viszont brutálisan erősen fel tud gyorsulni, ha több ételt kap, így híznia nagyon nehéz akkor is, ha durván túleszi magát. Az első jobban túlél egy komoly éhínséget, bár ez engem sem vigasztalna. Csak azt akartam ezzel írni, hogy nagyon nagy a szórás, két ember durván máshogyan képes működni hasonló helyzetben.

2017. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 2 hétre meghorult 2 napi nem evéstől...Jó, 2 és fél. Embere válogatja.
2017. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!