Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés,depres...

Pajzsmirigy alulműködés,depresszió,falásrohamok.Kényszerevés.Hogy kéne leállnom?

Figyelt kérdés
Sokszor ha nem vagyok éhes,akkor okkor is eszem,napközben,inkább csak nassolás,csoki,keksz,süti.163 cm vagyok 60 kg.Talán még annyira nem sok.de diéta kellene.Néha túleszem magam,és puffadok feszül a hasam.

2020. jún. 20. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
99%

Ha sima étkezés mellett is falási rohamaid vannak, ez egy megvonásos diétában hatványozódna. A vicc az, hogy nem kell neked diéta. Egyszerűen a nasikat, rágcsákat, cukros italokat kéne elhagyni és normális ételeket enni normális mennyiségben, mellette mozogni. A rajtad lévő felesleg (ami amúgy nem sok) a nasiknak köszönhető. (Ha a nasikat leszámítva a további étkezéseddel is baj lenne, akkor 75 kiló lennél).

Szóval ennyit kell tenned, nem diétázni.

2020. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

PM alulműködéshez én ugyan nem értek, azzal inkább fordulj orvoshoz.

A többi viszont rám is jellemző volt két évig. Nekem ebből úgy sikerült kilábalnom, hogy beláttam, hogy ez így nem mehet tovább. Elgondolkodtam mi miatt menekülök az evésbe és azokon a dolgokon változtattam. Alakíts ki egy napirendet előre, hogy aznapra mit és mennyit fogsz enni. Ha ismét ennél "csak úgy", kérdezd meg magadtól, hogy valóban éhes vagy? Szüksége van erre a szervezetednek? Jellemző, hogy unalmunkban is eszünk, mivel feldobja ideiglenesen a hangulatunkat. Aztán jön a bűntudat. Ördögi kör. Foglald el magad, keress egy vagy több hobbit amit szívesen csinálsz.

2020. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Minden nap sétálok azért,cukormentes kekszet,csokit eszek.Próbálok kevesebbet ebédelni vacsorázni,csak a nappali nasival van baj.De csak a karantén óta van ez nálam szerintem pótcselekvés,vagy szeretethiány lehet.A kenyér helyett nem tudom mit egyek.z abonettől 2 óra múlva éhes vagyok.
2020. jún. 20. 11:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Szeptemberbe megyek az Endokrin dokihoz.Azt mondta tavaly,hogy hanyagoljam a glutént,a laktózt.Lassan már csak reggel eszem kenyeret is.A mentes cuccok sajnos 3x annyiba kerülnek,ha nem több.
2020. jún. 20. 11:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagy gluténallergiás, ezért nem kell feltétlenül MENTES cucc. Elegendő olyan cucc, ami eleve nem tartalmaz glutént, de megengedhető, hogy gluténos anyagokat IS feldolgozó üzemben készüljön.

Például zabpehely. De abból tényleg ne zabáld túl magad, mert fingós leszel tőle!

2020. jún. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az alulműködés miatt,lelassul az anyagcserém.Érzem,látom is.Minél kevesebbet eszem,annál jobban hízok szerintem.
2020. jún. 21. 10:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!