Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy túlsúlynál dietetikust...

Nagy túlsúlynál dietetikust vagy személyi edzőt válasszak?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi években majdnem 50 kilót híztam, nagyon sok stressz ért, és belecsúsztam az érzelmi evésbe, plusz eléggé elhagytam az edzést is... korábban rendszeresen sportoltam és egészségesen étkeztem, ezért nem indulnék teljesen nulláról a mozgás szempontjából. Ennek ellenére azt érzem, hogy nem tudom egyedül végigcsinálni, kell egy külső kontroll, aki támogat és számonkér es semmiképp sem hozzám közel álló személy. Szerintetek ilyen esetben dietetikus vagy személyi edző lenne jobb választás? Esetleg aki hasonló módszert választott, és tud megbízható szakembert, tudna ajánlani? 29/N

2020. jún. 23. 15:48
A kérdező szavazást indított:
Dietetikus
Személyi edző
29 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Mindkettőt. Meg egy pszichológust is.
2020. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi túlsúllyal amúgy sem nagyon jó komolyabb edzésbe belevágni. Az elején a tempós séta, az tökéletes.

Az elején fontosabb az étrend, főleg ekkora túlsúllyal. Ezért én a dietetikussal kezdenék, tartanám az étrendet, és mellette a tempós sétát, először napi 30 perc, aztán felvinném akár egy óráig. Ha az első 20-30 kg lement, akkor kezdenék más mozgásba is még mindig a diéta mellett. Akkor már jöhet egy személyi edző.

Én is így fogytam le kb 55 kilót, bár még egy tizest kellene.

2020. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon sokat kell fogynom, én dietetikust kerestem fel és a helyes étkezés mellé gyorssétálok, ellipszis trénerezek pulzuskontrollal, 5 hetente vagy még több fogok menni inbody mérésre, hogy nyomon kövessük a fogyást (lehetőleg zsírból) :)


26L (Jelenleg 107 kg)

2020. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as: ha nem titok, megírnád privátban, hogy kihez jársz? Eddig mennyit sikerült fogynod? Sok sikert :)


Köszi az eddigi válaszokat, pszichológuson még annyira nem gondolkodtam, igazából nem érzem úgy, hogy önigazolást keresnék, zabáltam, meghíztam, szeretnék végre felelősséget vállalni ezért, nem hiszem, hogy pluszban emiatt mentális segítségre lenne szükség, de írjon aki máshogy gondolja és megfontolom.

2020. jún. 23. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Keress fel szemelyi edzot aki egyben dietetikus.
2020. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dietetikust.

Sok sikert!:)

2020. jún. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy komplex program:

[link]

2020. jún. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!