Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyásom tényleg csak...

A fogyásom tényleg csak rajtam múlik?

Figyelt kérdés
Igaz pont elmúltam 18,de még otthon lakom a családommal. Akár hányszor diétába kezdenék, megcsinálom az ebédemet szépen, és leülök megenni a családdal, ők annyira fujjognak arra amit eszek, hogy nagyon rosszul tud esni. (pedig semmi különleges nincs benne, hús, bulgur, saláta például). Mindig elmondják, hogy mekkora hülyeség, hogy itt sanyargatom magam ezekkel a kajákkal, plusz ha elmegyünk valahova pl fagyizni, és én nem kérek, akkor is le vagyok oltva. Nagyon nehéz így tartani a diétát, és sokszor el is csúszok benne, mert nem akarok kilógni a családból, kimaradni az eseményekből, plusz, ha azt eszem, amit ők jónap látnak elkerülhetem a további csipkelődéseket/konflikutsokat. Tudom hogy azt mondják, csakis rajtam múlik a fogyásom, de úgy érzem 100szor könnyebb lenne, ha pl egyedül élnék, nem szólna be senki, és nem hordanák haza mázsa számra a nasimat. A súlyom még ugyan nincs az elhízott kategóriában, de éppenséggel nem ártana csökkenteni a zsír hurkácskáimból. A családom ebben is kedves, nem mondják hogy fogynom kéne, szerintük pont jó, hogy ilyen kis husi vagyok, van mit rajtam fogni, de engem zavar:( mit tehetnék?

2020. jún. 25. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ülj le velük megbeszélni a dolgot. Ne akkor vitázzatok rajta, amikor éppen leugatják a bulgurodat. Hanem ülj le velük nyugodt körülmények között és mondd el nekik, hogy miért szeretnéd ezt, hogy a támogatásukra vágysz nem a kritizálásra.

Nehéz lesz, mert ők is egészségtelenül esznek és nyilván a másik lehúzása a legkönyebb dolog, amit tehetnek. De ettől még nekik nem lesz jobb, csak neked rosszabb. A sarkadra kell állni. 18 éves vagy, nem kell velük fagyizni menni, járj inkább edzőbe, vagy lógj a barátnőiddel. Anno amikor én is elkezdtem a fogyókúrákat (először 15 voltam, de akkor még nem volt internet forrás, nők lapjából szedett káposzta leves meg tojás kúra diétákat csináltam és mindig visszahíztam) a családom ugyan nem fujjogott, de ők ugyanúgy ettek rendesen mindent, senki nem fogta magát vissza a kedvemért. Ez így a normális. Ha neked van egy célod, azt el tudod érni. De kitartás kell és néha bizony meg kell szenvedni érte, megküzdeni a szeretteinkkel is stb.

2020. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Könnyebb lenne támogató környezetben, de végül is csak rajtad múlik. Mennyit eszel, mennyit mozogsz?


Kitartást és sok sikert!

2020. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.válaszoló:

Heti 5ször megyek edzésre, de hétvégente is figyelek a mozgásra, olyankor túrázom egy nagyot. 1400 kalóriát eszem, bár bevallom, mindig éhes vagyok mellette:/

Első válaszoló: már megtörtént a beszélgetés, de ők hülyeségnek tartják, hogy fogyjak, illetve féltenek. Régen nagyon vékonyka lány voltam, és most inkább örülnek, hogy felszedtem. Pedig már 70kg vagyok, ami a magasságomhoz nézve sok. Igaz, a régi súlyom tényleg kevés volt, rám fért pár plusz kiló, csak nem ennyi:D

2020. jún. 25. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Egyszerűen nem màsok véleményétől kell függővé tenned a sajàt életed, jelenleg az étrendedet. Ha azt mondjàk fúj? Ki nem sz**rja le. Azért eszel úgy ahogy, hogy neked jó legyen és kész. Persze tàmogató környezetben könnyebb, de így se lehetetlen. Ez a te döntésed, hogy magadnak akarsz megfelelni, vagy màsoknak.

Nem értem miért gondoljàk sokan, hogy aki odafigyel mit tesz a szàjàba, az sanyargatja magàt. Marhasàg. Persze lehet úgy is csinàlni, hogy közben szenved az ember, csak nem érdemes😊

2020. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség hogy beszéld meg velük, ha ilyeneket csinálnak és nem veszik magukat észre, akkor teljesen felesleges. A kommunikáció nem mindig megoldás hiába tünik annak. Az én családom is ilyen, ne aggódj, nekem sikerült így is lefogynom, neked is fog. Bár nálam addigra elfajult, hogy sikerült a szép alak és fogyás, büszke voltam magamra, erre anyám elrángatott pszichológushoz, mert szerinte már átestem a ló túloldalára...ez mondanom sem kell, hogy nem igaz, a csaj is hülyének nézte akihez mentünk és pusztán pénzszedés céljából még kétszer visszakivatott. Annyi a titka, hogy szedd végre össze magad, és szard le hogy mit mondanak, vagy olts vissza. Hamar megtanultam kezelni a helyzeteket, és régebben lehetzhogy tudtak rám hatni, de már megtanulták hogy ha eltervezek valamit, nincs a világon aki megállítana. Annyi a titok hogy legyél határozott és ha megvan a tisztelet, akkor nem lesz ekkora a szájuk. Folytasd az edzést, diétát és ne figyelj rájuk. Ha meglesz a célod, minden egyes beszólás, küzdelem megfogja érni, hidd el, és akkor csak nevetni fogsz rajtuk hogy sikerült. Engem azóta egyébként folyton dícsér a családom és büszkék rám hogy kitartó voltam\vagyok. Ne add fel, idövel belátják hogy nincs értelme harcolni ellened. Sok sikert!
2020. jún. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!