Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ezt csinálom elegendő a...

Ha ezt csinálom elegendő a fogyásomhoz?

Figyelt kérdés

Ha minden nap, vagy minden második nap:


-30-40 guggolás

-30-40 felülés

-1 perc plank

-30 (nemtudom mi a neve, de háton fekvésbe emelgetem a lábam, úgy hogy nem teszem le a földre)

-30 (szintén nemtudom micsoda, négykézláb vagyok és ugyan az mint az előző)


És megpróbálok odafigyelni természetesen az étkezésre, bár ez lesz a legnehezebb.


55 kiló vagyok 155-160 cm, 16 éves lány


Olyan 5-10 kilót szeretnék leadni/ zsír helyett izommá alakítani.


Lehetséges? Kérlek komoly válaszokat adjatok, vagy tippeket mit csináljak máshogy.



2020. ápr. 28. 17:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Zsír főleg a hasamon, a fenekemen és a combomon van. Ha szabad kérnem írnátok még esetleg + gyakorlatokat amit csinálhatnék?
2020. ápr. 28. 17:41
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Az alkatodat semmilyen torna nem befolyásolja, ráadásul a fogyást is kevéssé. A kulcs az étkezés. Kevés, és teljes kiőrlésű szénhidrát, fehérje, minnél több zöldség, kevés gyümölcs. Inni csak víz. Ne nassolj.
2020. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz, köszi. Semmiben nem befolyásolja az edzés? Inkább mozognék egész nap, mint hogy ne egyek csokit. Meg az a baj, hogy nagyon fűszeresen eszem az ételeket.. :/
2020. ápr. 28. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Semmi baj a fűszerekkel, a só viszont megköti a vízet. Lehet néha csokit enni, mondjuk egy sort, az legyen ét.

Az a mozgás amit leírtál semmi, főleg, hogy karanténban még a szokott mozgásod sincs meg. Elmehetnél futni, biciklizni is.

2020. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább az étkezésen múlik.
2020. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Akkor hát megpróbálok odafigyelni az étkezésre. A futást nagyon nem szeretem, a biciklit végképp, az itthoni mozgást pedig nem hagyom abba, meg idővel növelem majd a számokat
2020. ápr. 28. 19:26
 7/11 SZücsöm ***** válasza:
100%

Az amit leírtál edzés pont arra jó hogy többet ér mintha helyette a gép előtt ülnél. Izmosodni ennyitől max csak akkor fogsz nagyon minimálisan ha eddig szobanövény életet éltél.


2 esnek abban igaza van hogy ne + mozgással próbálj fogyni hanem helyes étrenddel. + Mozgással is meglehet oldani csak rohadt sokat kéne mozognod. Amit leírtál az fogyás szempontjából kb ZÉRÓ.(Annyi hogy minden mozdulat energia igényes még az is ha rágod a körmöd)


Viszont ezzel a mondatával:"Kevés, és teljes kiőrlésű szénhidrát kevés gyümölcs". Már túltolja a biciklit.


A fogyásnál 1 szabályt kell betartani étkezés szempontjából: KALÓRIA DEFICIT!


Annyi igaza van még hogy ugyebár egy normális ember nem izomból akar fogyni hanem zsírból. Na már most ezt úgy lehet elérni ha amellett hogy odafigyelsz a kalória deficit meglétére még azt is meg kell oldanod hogy meg legyen a napi fehérje beviteled.


Tehát ha nincs semmilyen emésztési betegséged/problémád nincs olyan szabály hogy kevés szénhidrát olyan meg főleg NINCS HOGY KEVÉS GYÜMÖLCS(tudom az is szénhidrát)!!! Ez főleg elfelejthetné már mindenki.


Olyan szabály van hogy kiegyensúlyozott (lehetőleg minél több egészséges étellel) étrend de ez is egészségügyi szempontból fontos nem fogyás szempontjából.


Tehát ehetsz szénhidrátot sőt a kenyérből se kell a teljes kiőrlésűt enned ha nem szereted mert a hiedelmekkel ellentétben TÖKMINDEGY mert amíg kalória deficitben vagy mind 2-vel ugyan úgy fogsz fogyni.Persze ettől függetlenül én is inkább a teljes kiőrlésűt ajánlom mert szerintem finom is nem is drága és állítólag egészségesebb is + több fehérje rost.


Folyadékkal én se ajánlom a kalória bevitelt max 1 kis tej. Viszont szerintem a víz helyett a tea jobb (de drágább) opció (cukor nélkül). Főleg a zöld.


Viszont ha az izmosodás is tervben van akkor ennél komolyabb edzéstervet kell követned.

2020. ápr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi utolsó! Ment a zöld kéz. Mennyi napi kalóriát szabadna bevinnem? Egyébként átlagban elég keveset eszem, nem ezzel vannak a problémák, hanem a sok nasival. És az edzéshez mit kellene még hozzáadnom?
2020. ápr. 28. 21:40
 9/11 SZücsöm ***** válasza:

[link]


Ne vedd készpénznek a kalkulátor eredményét. Akár pár száz kalóriával is változhat a valós fenntartási kalória szükségleted.Lehet több vagy kevesebb.


Csak úgy tudhatod meg ha már van egy étrended és edzésterved amit betartsz és tudod hány kalóriát eszel.

Tehát ha pl egy 1800 kcal es étrenddel egy bizonyos mozgás mennyiség mellett fogysz akkor tudni fogod hogy annyi mozgással kalória bevitellel és testsúllyal kalória deficitben vagy.


Ha 2000 kcal al már híznál az ugyan annyi mozgás mellett akkor tudni fogod hogy 2000 és 1800 között van valahol a fenntartási kalóriaszinted és az alatt kell enned.


Szerintem próbálj meg 500 kcal el kevesebbet enni mint amennyit a kalkulátor fenntartási kalória bevitelnek ír. Nagy rá az esély hogy elkezdesz fogyni. 1 hónap után(azért utána mert az első pár hétben sok vizet is veszít a szervezet) pedig ha heti több mint 1% ot fogysz akkor emelj a kalória beviteleden. Ha kevesebb mint 0.5% ot akkor pedig csökkents a kalória beviteleden.


Minden reggel üres hasra wc után mérd a súlyod. Azért minden nap mert fel le fog ugrálni az eredmény ezért néha csak átlagot nézve látható a fogyás.

Persze ha izmosodni is fogsz az kicsit lassíthatja a kilók vesztését (nem a zsírét) de gyorsabban fogsz fogyni mint ahogy az izmot építed szóval így is úgyis csökkennie kell majd a súlyodnak.


Izmosodáshoz (minőségi fogyáshoz) még egyszer kiemelem mert fontos. MEGFELELŐ MENNYISÉGŰ FEHÉRJE BEVITEL.


Fogyózáshoz én 2g/tkg fehérjét ajánlanék átlagba de mivel teljesen kezdő vagy neked a 1.5g/tkg is tökéletesen elég lesz ha szépen elosztod a fehérje bevitelt egész napra: Min 3x étkezés 5 már tökéletes lenne (mind fehérjével). + Ahogy fent írtam lassú fogyás azaz alacsony kalória deficit. Így kezdőként egyszerre izmosodhatsz és fogyhatsz is majd.


Edzéshez meg annyit ajánlok hogy keress egy teljes testes edzés tervet. Van egy csomó a neten. + heti 3xor mehet ha olyan edzést csinálsz ami tényleg megerőltet (ami nem egyenlő azzal hogy kifáraszt)


Ami kardió az nem izomnövelésre van. És ha valamiból 25-30 ismétlést megtudsz csinálni egyhuzamban az már valószínűleg túl könnyű feladat.

2020. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Leginkább az étkezésen múlik, de ezektől a gyakorlatoktól semmi változás nem lesz szinte, minimum a dupláját kéne ezeknek elvégezni, de ha jobban érzed magad attól, hogy próbálsz valamit edzeni, akkor tedd, nincs beleszólásom ebbe.
2020. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!