Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy év alatt 113 kg-ról 79...

Egy év alatt 113 kg-ról 79 kg-ra fogytam, és megszüntettem az IBS-emet. Majd azután egy éve súlyt tartok. Volt-e hasonló tapasztalat másokkal is?

Figyelt kérdés

19-21 éves korom környékén 75-77 kg voltam, majd közel két és fél év alatt szedtem össze a 30 kg felesleget. Eközben az emésztésem elromlott, IBS szerű tünetek jelentkeztek.


Észbekaptam, és elkezdtem kutakodni, hogy mitől hízhatok ennyire, és mi okozhatja az egészségügyi problémámat. Legelőször kíszűrtem az édesítőszereket, mint aszpartám, fenil-analin, szorbitol és társaik. Főképpen űdítőkbe, édességekbe, salátákba rakják, rágógumikba, de természetes aszalt szilvában is megtalálható (szorbitol), ha többet ettem adott termékből, vagy több terméket fogyasztottam ugyanezekkel, túlléptem a napi bevitelt, és az emésztésem viselte a kárát. Ez akkor volt, amikor a cukrokat kezdték el Isten gonoszságának kikiáltani, majd minden állam elkezdte külön adóval súlytani a gyártókat, így mindenbe elkezdték tonnaszámra tenni ezeket.


Tejtermékektől is rosszúl voltam, de csak némelyiktől, hát elkezdtem kutakodni, és kizártam a laktóz intoleranciát. Az áttörés a Riso tejberízs és társaik fogyasztása után jött. A gyártó maltodextrint kezdett el használni sűrítő anyagnak, xantán gumi, guár gumi és társaik helyett. Mikor elkezdett gyanús lenni, teszteltem hogy mit okoz nálam ez a maltodextrin (sörbe is teszik, ez okozta a sör ivás utáni puffadást, de mellékes). Sugárban jött ki a másik felemen. Mikor elkezdtem próbálkozni a xanthán gumival, nagyobb mennyiségben fogyasztásnál puffadásokat okozott, és hátrányként ekkor kezdték mindenbe belerakni, majd nyilván megint tulléptem a beviteli szinteket (ha mindenben van, nem elkerülhető). Hát ezek eliminálásával javult az emésztésem, de hízni még híztam és a közérzetem se volt az igazi.


Ekkor jött az áttörés, azaz a Szója-bab. Csodás fehérje pótlék, ízesítő, húspótlék, és olcsóbb, mint a hús? Nagyszerű takarmánytermény, amit sertéseknek lehet adni, de nem emlékszem, hogy 2012-13 előtt bárhol is láttam volna európai étrendben. Esetleg előkerült, mint húspótlék vegetáriánusoknál.


Na de mindegy, 2017-2018-at írunk. Rakjunk mindenbe szóját trend jött, legalábbis mondták a gyártók. Bolognai szósz - szója. Sonka - szójabab a hús helyére, grill fűszer szója hozzáadva ízesítésnek, májkonzerv - szója adalék... Szinte mindenben volt, és rejtve, mert sose gondolnád, hogy a magyar paprikakivontba is kerül, de volt... hogy mi az istenért kerül bele, hát kitudja... Adott termékből 3 hónap gyártási különbséggel felleltem, hogy kicserélték erre, hát kiszűrtem őket. Erre a súlyom fél év alatt 113-ról lement 95 kg-ra, majd a maradékot koplalással + vitamin + fehérje bevitelre vigyázva ügyeskedessél 2-3 hónap alatt leadtam. Azóta kalória számlálással tartom magamat.


A szója, mint hormon háztartást zavaró volt-e vagy szója allergia volt kialakulóban, és kereszt allergiákká kezdett átfajulni? Nem tudom, de hogy közel 22 éves koromig vasgyomrom volt az is biztos, és semmi baja nem volt a súlyomnak.


27/F, 186/81kg



2020. jún. 28. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

tisztelet ezért a teljesítményért. Nem olvastam el a hosszú monológot, de az biztos, hogy nem kell mindenféle csodaszert fogyasztanod a súlytartáshoz. A titok(amit te is tudsz) hogy kevesebbet kell enni(de soha nem szabad éhezni)...

Csak így tovább. Én is fogytam vagy 12 kilót fél év alatt, teljesen megváltozott az életem..viszont majdnem mindent eszem, csak édességet, tésztát nem, és csak rozskenyeret egy keveset.


Még öt kilótól kell jegszabadulnom. Ez nyáron talán könnyebb.

2020. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Nem egészen értem a kérdést. Ettél egy halom szemetet, amitől rosszul voltál. Elhagytad, jobban lettél. Igen, más is van így. (Sosem értettem, hogy miért vesznek az emberek dobozban tejberizst meg zacskóban császármorzsát drágán és halom adakékanyaggal, amikor otthon könnyedén meg lehet csinálni.)
2020. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Még mindig egy halom "szemetet" eszek, csak kiszűrtem a szemetek közül, amik okozhatták a problémát. A kérdés, hogy te Andizsuzsi jártál-e így? Mennyire nézed, hogy mik vannak az adott termékben, vagy mindent magadnak készítész ételt, és az alapanyagokat? Mennyire olvasod át az alapanyagokat? Füszereket megnézed-e mik vannak bennük, vagy otthon megtermeled és lemorzsolod őket? Talált-e más is problémás alapanyagokat, vagy összetevőket, adalékanyagot, amit visszakövetett, hogy számára nem jó?


Volt-e gyors súly növekedésed, és rossz emésztésed egyszerre? Megoldottad-e azzal, hogy mindenre azt mondtad, hogy készétel, félkész étel = szemét, és utánna jártál-e, hogy miért minden "szemét"?

2020. jún. 28. 14:11
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Az édesítőszereket miért írtottad ki a listáról? Igen, nem egészségesek, de nem hiszem, hogy pont ezek hízlalnának, 0 kalóriával.

Nekem az étvágyam sem növelik, lekopogom de édesítőszeres üdítőkkel is megy a fogyókúra. (Persze ha nem lennék ráfüggve az üdítőkre, nyilván nem innám)

2020. jún. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Az edesitoszerek lassitjak az anyagcseret es mivel inzulinvalasszal jar ehes leszel. Igy tobbet fogsz enni.


Ezert nem jok az edesitok.

2020. jún. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, édesítővel iszom a kávét és üdítőkből is azt iszom.

Mégis fogyok és éhes sem vagyok.

2020. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
44%
Ügyes vagy kérdező. De van egy szomorú hírem! Aki egyszer is életében felhízott 100 kg felé. Az bármit csinálhat csak ideig - óráig tart és újra elfog hízni. És 25 -28 év között nagyon jól éreztem magam 75 kg, majd utána indult a hízás. 30 felett te sem fogod tudni megállítani.
2020. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

6/7


És most erre mit mondjak? Más meg 120 évig issza vödörszámra a pálinkát és mellé lehúz egy vödör zsírt és 4 doboz cigit..Még is jó koleszterin szinttel, tüdőrák nélkül, remek emésztéssel hal meg végelgyengülésben.


Szóval érted...értem én, hogy te fogysz..más meg hízni fog és neked is tök feleslegesen lesz inzulinválaszod. Nem véletlenül a cukorbetegeknek ajánlják az édesitőt és nem egészséges embereknek.

Valaki hallott már szakembert aki édesitőt ajánlotta volna? Én nem.

2020. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A kérdező vagyok, közben újra regisztráltam.


4-es írta:"Szia!

Az édesítőszereket miért írtottad ki a listáról? Igen, nem egészségesek, de nem hiszem, hogy pont ezek hízlalnának, 0 kalóriával."


Van tapasztalatom édesítőszerekkel, a családban sajnos van cukorbeteg, és nincs előítéletem ellenük. Itt annyi volt az indok, hogy az édesítőszerek közül a felsoroltak puffadást, kellemetlen gyomor korgó hangokat, és híg és gyakoribb székletet eredményeztek. A fő probléma lehet, hogy itt is a mennyiségekkel volt, ha vettem üdítőt (1,5 l és megis ittam), és ettem valamit amibe még raktak, akkor lehet, hogy nem léptem túl az átlagosan megállapított napi megengedett érteket, de mint bármi átlag, a szervezetem kevesebbtől is produkálta a kellemetlenségeket.



7-es:

"Ügyes vagy kérdező. De van egy szomorú hírem! Aki egyszer is életében felhízott 100 kg felé. Az bármit csinálhat csak ideig - óráig tart és újra elfog hízni. És 25 -28 év között nagyon jól éreztem magam 75 kg, majd utána indult a hízás. 30 felett te sem fogod tudni megállítani."


Számolgattam a kalóriákat, és úgy tartom magam szinten, hogy megállapítottam egy alap kalória szintet. Ez az én testtömegemre, minimális mozgásra 1400 kcal/nap, valamint emellé becsúsznak még pizzák 1-2/hét 32cm-es(szigorúan sonkás mentes, mert szójapótlékosak a sonkák egy ideje). Ha esetleg túlmegyek, pld 83 kg, akkor tartok 2-3 napos koplalást. Ilyenkor csak egy kefírt iszok meg (fehérje és 350kcal, valamint a bélflórámat nem akarom teljesen átalakítan) Emellé még vitamin tablettát veszek be. Ha alább megyek, akkor meg "plenty of food" for a week. Erre azt tudom mondani, hogy nálam a 3 nap/1-2hét az ideális koplalás, ha ennél tovább folytatnám, akkor az immunrendszerem gyengülését szoktam észre venni, pld.: megjelenik az orromnál szájamnál a herpesz. Úgyhogy nyilván van igazság abban, hogy nem egészséges a koplalás, és járványok jobban sújtják az éhezőket (francia forradalom)


Gyors súly leadást, felvételt pedig betudom a víznek (2-3 l/nap), de ha 1-2hétig ugyanazt mutatja a mérleg, akkor már az előbbieket alkalmazom.

2020. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:

"Mennyire nézed, hogy mik vannak az adott termékben, vagy mindent magadnak készítész ételt, és az alapanyagokat? "

Minden vásárolt élelmiszerben megnézem, hogy mi van.


"Mennyire olvasod át az alapanyagokat?"

Részletesen.

"Füszereket megnézed-e mik vannak bennük, vagy otthon megtermeled és lemorzsolod őket?"

Is-is. Sok mindent megtermelek, mert lehetőségem van rá. De van, amit vásárolok. Ételallergiám van, ezért különösen figyelek.

Ettől függetlenül nyilvánvaló, ha elhagyod az étkezésedből azokat az elemeket, amik gondot okoznak, akkor javulni fog az állapotod.

Ezen kívül badarság pl. az éhezés és a kontrollált böjt között párhuzamot vonni.

2020. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!