Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdtél el sportolni?...

Hogyan kezdtél el sportolni? Milyen mozgásformát választottál, mi alapján?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamit mozogni, mert semmi izom nincsen rajtam, tiszta löttyedt vagyok és semmi formám nincsen. Plusz nyilván a fogyást is csak segítené. Viszont fogalmam nincsen mit vagy hogyan csináljak, mert soha nem sportoltam semmit és az elmúlt fél évben kb. csak feküdtem és ültem 0-24. Semmit nem mozogtam, szóval valószínűleg nem is bírnám. Emberek között sem nagyon voltam, nem jártam sehová, nem találkoztam senkivel és emiatt is nehezebbnek érzem most. Lehet, hogy gáz, de félek attól is, hogy mit szólnak mások. Sajnos, nincsen senki, akit el tudnék vinni magammal, pedig lehet az segítene. Úgyhogy magam kell kitalálnom valamit, de mit. (Mindenképpen azt tartom a jobb ötletnek, ha eljárnék valamilyen csoportos edzésre, mert itthon nem tudom rávenni magam, unom is, nincs is hely, emeletes társasházban is vagyok, nincs is semmilyen eszközöm itthon.)
2020. júl. 5. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is szerettem mozogni, kipróbáltam pár dolgot az évek alatt. Aztán meló miatt elpuhultam. Összejöttem jelenlegi párommal, akinek kb élete a sport. 11 év versenyszintű kenu, majd crossfit, kettlebell, trx, súlyemelés, most pedig vív. Nyilván ez sok időt elvesz, én meg unatkoztam, és ahelyett, hogy házisárkánykodtam, vagy lehúztam volna, elkezdtem nyílt napokra járni. Kipróbáltam rengeteg mozgásformát, és egybe beleszerettem. 4 éve rendszeresen edzek, plusz itrhon is, kiegészítésképp. Karantén alatt pedig elkezdtem mindenhova biciklival, korival, rollerrel járni. Nem bántam meg. Sokkal több az energiám, formásabb is lettem. Viszont fogyni csak azóta fogyok, mióta a kajálásra is odafigyelek. Anélkül hiába az edzés, fogyás szempontjából.

Keress ingyenes lehetőségeket, vagy olcsó, akciós bérleteket, amivel több mindent kirpóbálhatsz, hogy megtaláld azt, ami mellett ki tudsz tartani, mert élvezed.

2020. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%
Én a jógázást tudom neked ajánlani mivel szerintem abban is el lehet fáradni és ott is lehet zsírt égetni, pedig teljesen más mint pl. a futás.
2020. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyi túlsúly van rajtad, mert nem mindegy ízületi terhelés szempontjából. Emeletes házban a legegyszerűbb a lift használatának mellőzésével kezdeni. Ha keresel egy edzőtermet, akkor meg tudod nézni az órákat, hogy ki tudd választani, hogy melyik tetszik.
2020. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

22 éves lány vagyok, 170 cm és 75 kg.

2020. júl. 5. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az semmi, akkor bátran ugrálhatsz, futhatsz, táncolhatsz. :)
2020. júl. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező,nő létedre kissé túlsúlyban vagy

Valamit mozognod kellene rendszeresen

2020. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam én is. Sose mozogtam, még tesin se (felmentés), aztán félve, de belekezdtem a konditermi edzésbe. Személyi edzővel kezdtem, hogy legyen, aki megmutatja mit és hogyan csináljak, ill. nem voltam egyedül.

Én nem preferálom a csoportos órákat, de ha neked tetszik, akkor próbáld ki.


Azzal ne foglalkozz, hogy mit szólnak mások. Mindenki volt kezdő. Velem személy szerint még segítőkészek is szoktak lenni a teremben a tapasztaltabbak.

Tiszteletre méltó, hogy változtatni akarsz, aki ezért bánt az magát minősíti. Vágj bele. :)

2020. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Először csak otthon sportoltam. Vettem gumikötelet azzal néztem gyakorlatokat plusz lábemelések, hasprés..stb. Először csak 30 perceket tornáztam minden nap, aztán ezt emeltem 45 percekre, utána kezdtem el egy-két nap a torna helyett eljárni futni. Nálam a kulcs a jó zene volt :D , de tényleg. ha jó zenét raktam be simán eltornázgattam fél óra-40 perceket és ugyanez a futással is. 2 és fél hónapja kezdtem és azóta már inkább futok heti 4-szer és a torna maradt a kiegészítés. Plusz ha nem otthon, hanem a szüleimnél vagyok akkor futás helyett futópadon gyalogolok mert náluk van gép (gyors tempó emelkedő).
2020. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!