Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ötleteket szeretnék kérni...

Ötleteket szeretnék kérni tőletek, ti hogyan készítitek el a padlizsánt és a karfiolt, brokkolit?

Figyelt kérdés
Csirkemell mellé. Ha tudtok receptet szívesen olvasnék. Nagyon kezdő vagyok és nagyon szigorú diétán.
2020. júl. 6. 22:46
 1/8 anonim válasza:
83%
Szia! Én a karrfiolt úgy csináltam múltkor,hogy szétszedtem ilyen darabokra,megmostam.Pucoltam fokhagymát,azt össztörtem nyomóval,beleraktam vízbe és kevergettem,hogy jobban kijöjjön az íze.Aztán a karfiolokat belemártogattam,ráraktam egy sütőpapirra,és megsütöttem.Így semmi olaj,vagy egézségtelen dolog nem került rá.És ha szereted a fokhagymát,biztosan ízleni fog!
2020. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Tepsisen ràntva. Padlizsànt meg kell hàmozni, szeletelni, besòzni, egy òràn àt àllni hagyni. Brokkolit karfiolt ròzsàira kell szètszedni, ès megfőzni. Bepanìrozod, lisztbe, tojàs, sò ès kevès olaj keverèkèbe ès zsemlemorzsàba. Előmelegìtett sütőben megsütöd, aranybarna nem.lesz, mert kevès benne az olaj, de ugyanolyan finom, mint olajban sütve. Ennyi olaj ès szenhidràt belefèr a diètàdba?
2020. júl. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A sült karfiol nagyon finom, én curry fűszerkeverékkel szoktam megszórni, vagy római köménnyel, sós vízben enyhén előfőzöm. A padlizsánt szeretem egészben sütve, joghurtos öntetbe kockázni salátának, vagy paradicsommal, cukkinivel rétegezve megsütni (akár mint egy muszakát darált hússal is lehet).
2020. júl. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A padlizsánt nem szeretem.

Karfiolt esetleg sütőben kirántom, és rakott karfiol/brokkolit is szoktam csinálni. (Csirke pörköltes rizzsel nem olyan sok kalória)


Szokott lenni még párolva, általában egy szűrőben a rizs tetejére teszem (főni), megpárolom és vegyes köretként eszem

2020. júl. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy milyen diétán vagy. Én kevés ch-t eszek, így szoktam mindenféle zöldséget elkészíteni hús mellé:


A zöldségeket előkészítem (darabolom, szeletelem, ha kell, egy kicsit megfőzöm, stb, ez zöldségfüggő), majd fűszerezem és beleteszem egy magas falú tepsibe. Felverek pár tojást, összekeverem tejföllel/tejszínnel, majd ráöntöm a zöldségekre. A tetejét megszórom sajttal és megsütöm. Néha rakok bele csirkemellet is, akkor más már nem is kell mellé.


Ebben azért elég sok a zsír, szóval nem minden diétába illeszthető be, de ch nem sok van benne.

2020. júl. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A csirkét először szeletekbe vágva fűszerezd és párold meg.

Padlizsánt hosszában kb. 2 cm vastagra szeled, olaj nélkül teflon tepsiben sütőben egy kicsit átsütöd, hogy a víz nagy része kimenjen belőle, majd megpakolod,mint a meleg szenyót: először a párolt csirke, majd különböző zöldségek, főtt tojás, amit akarsz, a tetejére reszelt sajt és egy pillanatra visszadugod a sütőbe.


Karfiolból csinálhatsz karfiol-rizst: apróra szeled, pici olajon apróra vágott hagymát, petrezselymet dinsztelsz, rá az apróra vágott karfiol, fűszer neki és egy gondolatnyi víz, hogy födő alatt puhára párolódjon.

2020. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hagymát piritok 1 kk olajon, rá a sózott csirkemell, megpiritom, hozzáadom a brokkolit, öntök rá 5 dkg 10%- os tejszínt , kis vizet ha kell, fedő alatt puhára párolom. Rizzsel isteni.
2020. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szezammagot egy kis vizzel es fokhagymaval kremme turmixolok.

Brokkolit megparolom. Kis vajat olvasztok serpenyobe, ra a brokkoli majd a szezammagos szosz, fel perc alatt atkeverem/piritom. 10/10

2020. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!