Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csigalassú, folyamatos kocogás...

Csigalassú, folyamatos kocogás ér valamit?

Figyelt kérdés
Úgy tudom zsírégetéshez úgy célszerű kocogni, hogy tudjak mellette beszélgetni is, viszont így elég rövid távot teszek meg. Általában 1 óra alatt futok kb 6 km-t, mit gondoltok ez kevés?
2010. aug. 3. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Az már majdnem sétálás. Inkább tempósan sétálj akkor.
2010. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem kevés, és én nem az egyenletes intenzitású, hosszú edzést javasolnám. Nem tudom, hogy hallottál-e már az intervallumos edzésről. Futás esetében úgy néz ki, hogy 30-60mp futás erőltetett tempóban, majd 30-60mp séta. Kezdők esetében az intenzív futás és a séta mindig ugyanolyan hosszú, haladóknál lehet több az intenzív munka a pihenés rovására. Ezt csináld első alkalommal 10-15 percig, ha kevés akkor még folytathatod, de sokkal megerőltetőbb és hatásosabb lesz, mint az egyenletes, lassú tempójú futás, annak ellenére, hogy így nem fogsz 6 km-t futni :)
2010. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Intenzív edzéssel is zsírégető tartományban maradok?
2010. aug. 4. 06:10
 4/6 anonim válasza:

Nem, a pulzusod az intervallumos edzés hatására folyamatosan folyamatosan változni fog és nem fog az úgynevezett "zsírégető tartományban" maradni.


De itt jön képbe az EPOC (edzés utáni oxigénfogyasztás). Egyenletes tempójú Aerob edzés után ez kb. 1 órán át tart. Egy intervallumos edzés után az EPOC (és így az energiafelhasználás is) 15-36 órán át tart! Ezért sokkal hatásosabb egy rövid, intervallumos edzés, egy hosszú, egyenletes tempójú aerob edzésnél.


Viszont fontos, és az előző (22:10-es) válaszomból kimaradt, hogy nem végezhető minden nap intervallumos edzés. Mindenképpen tarts két ilyen edzés között legalább egy nap pihenést.

2010. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha, mostmár világos, köszi!:)
2010. aug. 4. 17:31
 6/6 anonim válasza:
Szívesen :)
2010. aug. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!