Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a jobb : folyamatos...

Melyik a jobb : folyamatos futás vagy megszakításos?

Figyelt kérdés

Sportpályán szoktam futni. 100méterenként beiktatok 50 méter sétát. Tehát futok 100 métert, aztán séta 50 méterig, majd újra 100 méter.


Így tisztán lefutok 2km-t (még csak most kezdtem aktívabban futni) + ugyebár az az 1 km séta ami összejön 50 méterenként.


A kérdésem az, hogy ennek is van akkora hatása mintha pl ha egyben futnám le azt a 2 km-t? (egyben megállás nélkül nem tudnám lenyomni).


Utána még tornázni is szoktam 20 percig (aktívan. Csak még az elején vagyok nagyon). Nem fogyni szeretnék, hanem formálódni.

Előre is köszi a válaszokat!


2011. márc. 22. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ez jó, és lesz majd sokkal jobb:)

Én is így kezdtem tavaly (sőt, nemsokára ismét így fogom): fokozatosan, sétákat beiktatva. És nem csak azért, mert nem bírtam a futást, hanem a pulzusszámom az egekben volt, azt a sétával le kellett vinni. persze, napról-napra kevesebb volt a séta és több a futott táv, egyenletes pulzussal. Azzal, hogy kis távokat sétálsz, semmit nem rontasz el, viszont próbálj több ideig mozogni (a tornán kívül). Tehát, ha szakaszosan is,de legalább 40 percet fuss (te esetedben kb. 4 km), aztán tornázz.

2011. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! Igen én is a pulzus szám miatt "aggódtam". Volt hogy megszakítás nélkül lefutottam kapásból 1 km-t és nagyon rosszul lettem. Alig bírtam a végére, úgy éreztem a szívem kiugrik a helyéről, alig kaptam levegőt. Szóval rájöttem hogy nem érdemes az elején belevetődni a mély vízbe.


Megfogadom a tanácsodat és köszi a biztatást! :)

2011. márc. 22. 09:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez kicsit hasonló az intervallumos futáshoz. olvass utána neten, rengeteg pozitív hatása van, amivel rendesen lenyomja a sima "na, kocogok 40 percet és elégetek 300 kcalt, amit akár egy szelet csokival egyből vissza is pótolok" típusú aerob edzést.

az így néz ki: 20 perc összesen, ebből 5-5 perc bemelegítés és levezetés a végén. a maradék 10 percben pedig 30 mp sprint (köpd ki a tüdőd), 1 perc lassú kocogás (vagy amíg vissza nem áll a szívritmusod közel normálisra). ezt ugye 5-6x megismétled, utána a levezetés.

és ráadásul elég 2 naponta csinálnod

2011. márc. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szia, én duci vagyok, de eddig én is arra pályáztam, hogy megtartsam a testsúlyom, még sehol nemvagyok az alakformálásnál. Én minden nap járok futni, kocogok, és futok kb három kilométert...de mikor mennyit, ha három kört bírok, akkor hármat futok, ha tizet, akkor tizet, az a fontos, hogy addig fuss, amig jól esik, én nem állok meg, én fokozatosan kocogok végig, nem merném bevállalni a sprintet..viszont személy szerint nem látom értelmét, hogy futok száz métert, majd sétálok, de ez az én véleményem. Én jobban szeretem, ha kitűzök egy célt, és vagy meglovagolom, vagy nem...ha meglovagolom, fantasztikus érzés, ha nemsikerül elérnem, ott van, hogy a futás nem ártott. Egyelőre neked az a lényeg, hogy mozogsz, és ez már eleve jobb, mint a semmi. :) hihetetlen a futás mennyi endorfint termel... :) ááá én mindig olyan boldog vagyok utána :)
2011. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj utolsó, de butaságokat beszélsz. Mi az, hogy nincs értelme annak, hogy megáll és kicsit később folytatja, sokallta több értelme van, mint egybe futni csak annyit amíg bírsz. Ugyanis az ember, ha nincs edzésben kizárt, hogy 45-60 percig tudjon folyamatosan futni. Pedig igazándiból annak van igazi értelme. Így viszont, ha kis sétákat iktat bele sokallta tovább bírja (több ideig mozog) és nő az állóképessége is.
2011. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Pedig szerintem is igaza van az utolsó előttinek! Én is úgy vagyok vele, hogy ha már csinálom, azt csináljam rendesen, megállás nálkül, így esik jól, ha mondjuk 10 kör (4 km) után megállnék, és séta után futnám le a maradék 5 körömet (15 kört szoktam) akkor azt valahogy nem tudnám úgy elkönyvelni hogy na ma is lefutottam a 6 kilométeremet. Úgy sokkal nagyobb a sikerélmény, ha egyben megvan az egész. És nem megerőltető, minél edzettebb az ember, annál jobb lesz, és tényleg nagy a boldogságérzet utána=)
2011. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
51%

Köszönöm utolsó, hogy kiálltál mellettem :)

utolsó előttihez annyit szólnék, hogy felőlem sétálhat akár négy kilómétereket is, az is jobb mint a semmi, de azért végigkocogni sokkal jobb, én sem birtam négy kilómétert rögtön lefutni, kezdtem kevesebbel, de ha közben megállnék, már nem birnám ugyanúgy folytatni, én ezért futok megállás nélkül, mert csatlakozom az előttem szólóhoz, énsem tudnám elkönyvelni magamban a teljes távot...jobb egyben, mint szaggatva. :)

2011. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ja és még valami, azt írtam, hogy személy szerint :) ezt eleve nem mondhatod butaságnak, mert nem általánosan beszéltem, hanem a véleményemet mondtam el. Mellesleg az én tesitanárom is azt mondta, mindig annyit fussak, amennyi még jólesik...Most ha nem akarok megállni egy kör után, ötven métert sétálni..akkor miért állnék meg? vagy ha kitűzöm, hogy na most lefutok nyolc kört...de még simán birok kettőt..négyet, akkor miért állnék meg? De ha futok..és a negyedik körnél beledöglök, ha megállok, és sétálok ötven métert...utána is csak vonszolnám magam...Nyilván meglehet néha állni, de ha nembirom, akkor inkább lefutok amennyit bírok, és majd másnap hátha többet. SZERINTEM
2011. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 avieholic válasza:
51%

A pulzusszámnak az a jó,ha magasan van. Edzésnél persze. Jó néhány edzővel beszéltem, mikor fogyóztam (-45 kiló, 2 hónap). Amit itt mondott valaki, hogy sprintelek-megállok, stb... ez állóképesség növelésre jó, illetve a gyorsaságunk növelésére, stb.. tehát főként annak, aki sportolni akar, nem szimplán testedzeni. Ha valaki fogyni/formálódni akar, annak nem ezt kellkövetnie, hanem amit okosan írt valaki: egyhuzamban. Mi az, hogy nincs olyan, aki 45 percig egyhuzamba fut???? Persze mit veszünk kocogásnak, de a testedzés, alakformálás nem abból áll, hogy megszakítom magam. Normál tempóban kell futni, hogy megemelkedjen a pulzusod, de ne szökjön az egekbe. Tehát kocogás, vagy kicsit gyorsabb, ha az ember nem kövér túlzottan. Ha én, 170 kilósan így futottam órákon át, 8-10 km-eket egyhuzamban, akkor ha valaki nem képes rá, annál nagyon durva egészségügyi problémák vannak...


Természetesen amit te, kedves kérdező csinálsz, az sem rossz egyáltalán. Csak arra a célra, amire te szeretnéd, nem az az ideális. Javaslom inkább fuss lassabban, de egyhuzamban többet. Türelmesnek kell lenni, és okosan beosztani az energiát, nem izomból belehúzni. És természetesen abban is nagyon igaza van az előttem szólónak, hogy addig szabad, amíg bírod. Nyilván el kell fáradni, de nem kiköpni a tüdődet :)

2011. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat :)
2011. ápr. 12. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!